Aktualizacja: 13.06.2017 09:53 Publikacja: 13.06.2017 09:53
Foto: pixabay
"Odwiedziłem i nic mi się nie spodobało oprócz sarkofagu!"; "Podziwiałem!"; "Nie potrafię odczytać hieroglifów!" - to tylko niektóre z napisów, jakie odczytali polscy naukowcy pracujący wewnątrz grobowca faraona egipskiego Ramzesa VI w Dolinie Królów. Wszystkie wykonali turyści, którzy odwiedzili to miejsce około dwóch tysięcy lat temu.
Dolina Królów w Górnym Egipcie to - obok piramid w Gizie - jedna z głównych atrakcji turystycznych tego kraju. W wydrążonych w skałach grobowcach spoczęła większość faraonów z XVIII-XX dynastii, czyli władających od ok. 1550 do 1069 r. p.n.e. Najsłynniejszym faraonem pochowanym w tym miejscu jest Tutanchamon, którego grobowiec odkryto w 1922 roku.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Nie będzie długoterminowej umowy między Ryanairem i lotniskiem w Modlinie. Strony nie były w stanie na czas uzgodnić warunków - dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.
Ten rok turystyka hiszpańska zakończy kilkoma rekordami. Przyjedzie 95 milionów turystów, zostawią 200 miliardów euro, co da 13 procent Produktu Krajowego Brutto. Przy tym turystyka zapewnia pracę 2,8 miliona ludzi. Są jednak sygnały zapowiadające trudności - ocenia branża.
Turyści we Włoszech nie będą już mogli korzystać ze zdalnego wynajmowania mieszkań. Szef policji tego kraju domaga się, by właściciele osobiście weryfikowali tożsamość gości.
Przychody największego polskiego przewoźnika czarterowego, Enter Aira, w pierwszych trzech kwartałach tego roku wyniosły 2,35 miliarda złotych, co oznaczało 13-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2023 roku.
Korzystanie z mieszkań w historycznym centrum Madrytu musi być ograniczone. Chodzi o to, by mieszkańcy nie musieli się z niego wyprowadzać - planują władze miasta.
Ministerstwo Turystyki Grecji złożyło w parlamencie projekt ustawy o opłacie na odporność na zmiany klimatu. Chodzi o pobieranie pieniędzy od gości nocujących w hotelach i pasażerów statków wycieczkowych.
Już nie 5, ale 7,5 procent od ceny zakwaterowania będzie wynosić podatek noclegowy w Berlinie. Taką decyzję podjęły władze stolicy Niemiec. Branża turystyczna protestuje.
Co zrobić, jeśli brakuje mieszkań dla mieszkańców, bo zajmują je turyści? Władze Paryża mają pomysł - jeszcze bardziej ograniczyć użyczanie lokali przyjezdnym na krótki najem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas