Ruszyły Targi Turystyczne TT Warsaw

- Świat powinien przyjeżdżać do Polski i Polska powinna pokazywać się światu. Targi TT Warsaw są najlepszym przykładem, że warto organizować takie spotkania – tak oceniał rozpoczęte dzisiaj w Warszawie targi TT Warsaw wiceminister w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek

Publikacja: 24.11.2016 17:18

Targi otwierali (od lewej): wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek, prezes targów Urszula Potęg

Targi otwierali (od lewej): wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek, prezes targów Urszula Potęga, prezes Izby Turystyki RP Marek Ciechanowski, prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski i prezes Rumuńskiego Urzędu ds. Turystyki Anca Pavel-Nedea.

Foto: Filip Frydrykiewicz

Jak podają organizatorzy, w targach bierze udział 450 wystawców z 50 krajów. Krajem partnerskim jest Rumunia. Największe stoiska mają obok tego kraju Turcja, Maroko, Indonezja, Mołdawia, Słowacja, Egipt, Tunezja. Silna jest też reprezentacja włoskich regionów, na tagi przyjechały: Emilia Romagna, Sardynia, Sycylia, Friuli-Wenecja Giulia, wyspy Liparyjskie.

Reprezentowane są również biura podróży, a wśród nich Neckermann, Logos Tour, Logos Travel, Konsorcjum Biur Podróży, czy początkujące na polskim rynku, ale znane w Rumunii, gdzie jest największym biurem w kraju, biuro Christian Tour. Itaka zarezerwowała sobie niedużą salę, w której prowadzi rozmowy z zagranicznymi hotelarzami i innymi kontrahentami. Są też touroperatorzy ze świata, czy firmy wyspecjalizowane, niszowe, jak Gruzja z Nami Wariatami. W sumie ponad sto firm.

W targach bierze udział pięć polskich regionów: Podkarpacie, Dolny Śląsk, Małopolska, Lubelszczyzna i Mazowsze.

Podczas uroczystego otwarcia imprezy przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki poseł Ireneusz Raś zapewniał, że posłowie są otwarci na współpracę z branżą turystyczną. - Jesteśmy do dyspozycji państwa – mówił, zaznaczając, że mówi to w imieniu wszystkich klubów politycznych, wchodzących w skład komisji. Zarazem przyznał, że turystyka świetnie się rozwija „chociaż my, politycy, tak mało robimy dla tej gałęzi gospodarki". Tymczasem turystyka właśnie może „dawać napęd gospodarce".

Podobną deklarację otwartości na współpracę z przedsiębiorcami turystycznymi i samorządami w kwestii turystyki złożył podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek. Przypomniał też, że ministerstwo zamierza uruchomić potencjał lokalnych i regionalnych inicjatyw, organizując dom marek polskich.

- Świat powinien przyjeżdżać do Polski i Polska powinna pokazywać się światu – oceniał później Lasek, który wraz z wiceministrem rolnictwa Rafałem Romanowskim i wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej Bartłomiejem Walasem zwiedził targi. - Jestem przeciwnikiem twierdzenia, że targi to przeżytek. Ludzie muszą się spotykać. TT Warsaw są tego najlepszym przykładem – są tu kraje, miasta, regiony i biura podróży. To bardzo dobre targi.

W trakcie uroczystości wręczono Kryształowy Globus w konkursie „Fair Play Turystyki Polskiej" organizowanym wspólnie przez MT Targi Polska i Polską Izbę Turystyki. Za jakość usług, sposób traktowania reklamacji, przejrzystość i zgodność działalności z przepisami, zdobyło ją Biuro Turystyki ZNP Logos Tour.

W podziękowaniu za współpracę przy tworzeniu Targów TT Warsaw, za życzliwość i pomoc merytoryczną, dzielenie się wiedzą i uwagami, Grand Prix dostali: nasz kolega redakcyjny, redaktor serwisu Turystyka.rp.pl, Filip Frydrykiewicz, Jagoda Walczak, dyrektor ds. sprzedaży "Wiadomości Turystycznych" i Adam Gąsior, redaktor naczelny serwisu WaszaTurystyka.pl.

Targi TT Warsaw potrwają do 26 listopada.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek