Aktualizacja: 06.03.2017 23:29 Publikacja: 06.03.2017 23:29
Foto: archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
Meetings Week Poland to coroczne pięciodniowe spotkanie poświęcone przemysłowi spotkań, konferencjom i kongresom.
Pierwszy dzień (20 marca) tradycyjnie poświęcony jest konfrontacji przedstawicieli przemysłu spotkań z administracją centralną i samorządowcami. Uczestnicy konferencji z cyklu Poland Meetings Destination odpowiedzą między innymi na pytania, dokąd zmierza polski przemysł spotkań, jaką rolę odegra w strategii rozwoju gospodarki i czy będzie ważnym fundamentem regionalnych marek turystycznych. Podczas dyskusji, do której zaproszono m.in. przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Poland Convention Bureau, samorządowców, wykładowców akademickich i reprezentantów organizacji branżowych, poruszona będzie kwestia przepisów o lokalnej opłacie turystycznej i możliwościach zagospodarowania tych pieniędzy. Zaprezentowane zostaną również wyniki nowego raportu na temat przemysłu spotkań i wydarzeń w Polsce. Swój udział w organizowanych tego dnia spotkaniach potwierdzili już między innymi: prof. Jadwiga Berbeka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Kadri Karu, dyrektor zarządzająca Estonian Convention Bureau, Dawid Lasek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a także Angeles Moreno Vallejo, prezes MPI Spain Chapter. Tego samego dnia odbędzie się również zamknięte spotkanie przedstawicieli lokalnych Convention Bureaux z Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Do 2032 roku na wyspie Koh Samui w Tajlandii ma powstać nowy terminal dla statków wycieczkowych. Rząd liczy na rozwój turystyki i więcej gości z zagranicy.
Największe polskie biuro podróży, Itaka, mające swoją siedzibę w Opolu, zostało sponsorem tytularnym obiektu klubu sportowego Odra Opole. W ramach współpracy zyskało pakiet świadczeń promujących jej markę.
Niemieccy agenci pobierają opłatę za co szóstą czynność na rzecz klienta. Czasem chodzi o wynagrodzenie za konsultację, czasem za dodatkową usługę – pokazują wyniki badania.
Wielkie Muzeum Egipskie otworzy się oficjalnie 3 lipca. Ten dzień wskazał prezydent kraju Abdel Fattah al-Sisi. Przygotowaniem wydarzenia zajmie się komitet, w skład którego weszli ministrowie i gubernatorzy regionów.
Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozważa wprowadzenie zakazu lub ograniczenia wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywateli państw, które znajdą się na tak zwanych listach „żółtej" i „pomarańczowej”.
Dzięki feriom obiekty wypoczynkowe miały w lutym więcej gości niż miesiąc wcześniej. Ich wyniki były też lepsze niż rok temu. Hotele biznesowe również zanotowały wzrost - pokazują dane z najnowszego badania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.
Turyści wypoczywający w Katalonii zapłacą większy podatek od swojego pobytu - zdecydował kataloński rząd. Według polityków dodatkowe wpływy pomogą rozwiązać problem braku mieszkań.
Ministerstwo Sportu i Turystyki ma rozległe plany na ten rok. W tym roku chciałoby zainspirować powstanie 13 strategii dla różnych rodzajów polskiej turystyki. Do tego zachęcić 16 województw do pracy nad strategiami regionalnymi, żeby na końcu stworzyć jeden dokument dla całego kraju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas