Jak lecieć, to do Londynu

Pixabay

Co dziesiąty bilet kupiony w zeszłym miesiącu był na lot do Londynu, ale urosła też liczba rezerwacji na przeloty do Barcelony i Rzymu – podaje serwis Tanie-Loty.pl na podstawie grudniowej sprzedaży

Pod względem liczby sprzedanych biletów grudzień 2016 roku przyniósł – w porównaniu z zeszłym rokiem – 83 procent wzrostu. W rankingu najchętniej wybieranych miast ponownie pierwsze miejsce zajął Londyn. Zainteresowanie lotami do stolicy Wielkiej Brytanii wzrosło o 2 punkty procentowe (rok do roku). Podróż na jedno z londyńskich lotnisk wybiera ponad 11 procent klientów serwisu Tanie-Loty.pl. Na drugim miejscu listy najpopularniejszych kierunków plasuje się Warszawa (prawie 9 procent wszystkich rezerwacji). Coraz większym powodzeniem cieszy się też Barcelona, zajmująca w grudniu trzecie miejsce pod względem liczby sprzedanych biletów. Pierwszą piątkę zamykają Rzym i Paryż.

Najwięcej klientów serwisu wybrało wylot z Polski. Na jednym z polskich lotnisk rozpoczynało się 74 procent podróży  klientów portalu Tanie-Loty.pl. Na wylot z Berlina lub Pragi zdecydowało się w tym czasie ponad 6 procent klientów serwisu. W grudniu najwięcej biletów z wylotem z Polski kupiono z lotniska Chopina (prawie 31 procent), a także lotniska w Modlinie (22 procent), Krakowie (12 procent), Gdańsku (10 procent) i Wrocławiu (9,5 procent). Powoli, ale systematycznie rośnie wśród klientów serwisu także zainteresowanie regionalnymi lotniskami i wylotami z Berlina.

W rankingu przewoźników pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Ryanair (ponad 43 procent klientów). O ponad 2 punkty procentowe wzrosło jednak zainteresowanie biletami Wizz Aira (25 procent wszystkich zakupów). W grudniu bilety tanich przewoźników kupiło w sumie 73 procent podróżnych. To 2 punkty procentowe mniej niż w poprzednim miesiącu.

Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT. Bilety polskiego przewoźnika narodowego wybrało 10 procent klientów serwisu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

KE oceniła skutki wdrożenia dyrektywy turystycznej

Komisja Europejska opublikowała pierwszy raport dotyczący dyrektywy o zorganizowanych imprezach turystycznych i powiązanych usługach ...

LOT: Do Dubrownika cały rok

LOT zdecydował o utrzymaniu połączenia do Dubrownika także w sezonie zimowym. Przewoźnik ma w ...

UFO wstrzymuje ruch na niemieckich lotniskach

Od północy strajkuje personel kabinowy Lufthansy. Z tego powodu linia lotnicza musiała odwołać ponad ...

Polska branża autokarowa z dobrymi perspektywami

Przewozy autokarowe mogą być konkurencją dla transportu lotniczego czy pociągów. Już teraz autokary turystyczne ...

Szykuje się Oktoberfest drogi, jak nigdy dotąd

Między 10,7 a 11,5 euro trzeba będzie w tym roku zapłacić za piwo na ...

Izba Turystyki RP bez Krakowa i Wielkopolski

Krakowska Izba Turystyki i Wielkopolska Izba Turystyki zrezygnowały z członkostwa w Izbie Turystyki RP. ...