Rekordowy rok dla Słowenii

Pixabay

4,17 miliona przyjazdów turystów zanotowała Słowenia w 2016 roku – informuje tamtejszy Urząd Statystyczny. To rekordowy wynik, lepszy od poprzedniego o 9 procent

Wzrost rok do roku wyniósł dokładnie 9,4 procent – podaje portal Tip Online, powołując się na statystyki słoweńskiego GUS-u. Liczba noclegów sięgnęła 10,77 miliona, czyli była o 7,6 procent większa niż w roku 2015. W przypadku gości zagranicznych zanotowano wzrost liczby przyjazdów o 11 procent, a noclegów – o 10 procent. Słoweńcy szacują, że przychody z turystyki wzrosły o rekordowe 4 procent. Turyści najliczniej przyjeżdżają z Włoch, Niemiec i Austrii.

Słoweńska Organizacja Turystyczna w swoich kampaniach marketingowych stawia na turystykę ekologiczną, aktywną i zdrowotną. Promowane są też nowe produkty turystyczne i wysokiej jakości usługi. W czasie najbliższych targów ITB w Berlinie Słowenia będzie reklamować się jako partner do organizacji kongresów i miejsce odpowiednie dla miłośników kultury.

Tematem przewodnim słoweńskiej promocji pozostaje „zdrowa woda”, ale rozpoczęto już prace nad kolejnym obszarem promocyjnym, którym w latach 2018 – 2019 będzie „turystyka i kultura”. Słoweńska Organizacja Turystyczna przyłączyła się także do inicjatywy ustanowienia 20 maja Światowym Dniem Pszczół i chce wykorzystać to święto do promocji swojego kraju na arenie międzynarodowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Są chętni na Condora

Co najmniej trzy firmy są zainteresowane przejęciem wspólnie linii lotniczej Condor, jednej ze spółek ...

Turcja szuka sobie nowego logo

Ministerstwo Turystyki Turcji ogłosiło przetarg na stworzenie nowego logo i hasła promocyjnego. Poza tym, ...

Maxy nie wrócą na lato

Nasi klienci polecą boeingami 737 Max dopiero pod koniec lata, a nie na początku ...

Hotele w Egipcie pełne… w jednej czwartej

Egipskie hotele działające według nowych zasad wymuszonych przez pandemię koronawirusa są już maksymalnie wypełnione ...

Lotnisko Chopina spodziewa się 15,5 mln pasażerów

Do końca listopada przez warszawskie Lotnisko Chopina przewinęło się w tym roku 14,6 miliona ...

Trzy alarmy bombowe w Chile i Peru

Trzy samoloty pasażerskie lądowały awaryjnie na lotniskach w Chile i Peru z powodu informacji, ...