Rosjanie wybierają Turcję, Grecję i Cypr

AFP

Co drugi rosyjski turysta planuje spędzić wakacje we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, najczęściej w Turcji, na Cyprze i w Grecji – informuje stowarzyszenie touroperatorów ATOR

Według informacji stowarzyszenia, na które powołuje się portal Russian Travel Digest, w kwietniu prawie połowa turystów szukających ofert wyjazdowych na maj i wakacje letnie, koncentrowała się na Turcji, Grecji i Cyprze. Dane pochodzą z analizy biura franczyzowego Sletat.ru, które ma ponad 260 biur agencyjnych w Rosji, a jego stronę internetową odwiedza dziennie 90 tysięcy użytkowników. Aplikacja mobilna zainstalowana została na 700 tysiącach urządzeń.

Z analizy zachowań konsumenckich w kwietniu i porównanych ich z tym samym miesiącem zeszłego roku wynika, że rosyjscy turyści szukali wówczas pobytów w niedrogich kierunkach typowo plażowych, na Kaukazie i w Rosji. W tym roku za granicą klienci z Rosji zainteresowani byli pobytem w bardziej komfortowych warunkach (32,1 procent internautów koncentrowało się na hotelach pięciogwiazdkowych, a 27,7 procent na czterogwiazdkowych), najchętniej w ramach all inclusive (60,3 procent). Zazwyczaj szukano wyjazdów dla rodzin z dziećmi.

W kwietniu tego roku liczba wyszukań pakietów turystycznych wzrosła o jedną czwartą (porównując rok do roku). O 51 procent Rosjan więcej niż w roku 2016 kupiło w tym czasie wakacje w Turcji. Większość plażowych kierunków europejskich albo zanotowało spadek albo podobny poziom zainteresowania co rok wcześniej. Z kolei popyt na wycieczki do Europy spadł o 18 procent. W efekcie tylko 30 procent internautów szukało wakacyjnych ofert w krajach unijnych.

W kwietniu najpopularniejszymi krajami wśród klientów Slatat.ru były: Turcja (29,1 procent klientów), Cypr (8,5 procent, spadek o 14,9 procent rok do roku) i Grecja (8,3 procent, wzrost o 30,8 procent rok do roku). Popularnością cieszyła się także Tajlandia (6,8 procent wyszukań, spadek o 26 procent rok do roku). Wycieczki po Rosji budziły zainteresowanie 6 procent klientów (wzrost o 4,1 procent miesiąc do miesiąca, spadek o 26 procent rok do roku). Na kolejnych miejscach zestawienia znalazły się zaś: Tunezja (5,4 procent) i Hiszpania (4,3 procent). Wahania preferencji wyjazdowych Rosjan najmocniej odczuły takie państwa jak: Turcja, Dominikana, Chiny, Gruzja, Portugalia, Azerbejdżan, Jamajka, Stany Zjednoczone, Bahamy, Holandia i Białoruś.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Strajk na niemieckich lotniskach

Niemiecki związek zawodowy Verdi zorganizował dziś strajk ostrzegawczy służb publicznych w Hesji i Nadrenii ...

LOT będzie miał cztery większe dreamlinery

PLL LOT weźmie w leasing cztery nowe boeingi 787-9 Dreamlinery – zapowiada prezes spółki ...

Dubaj zaprasza na zimową wycieczkę

PROMOCJA PARTNERA: Wyścigi wielbłądów, piknik w parku a może lot balonem nad miastem? Dubaj ...

Niemcy ostrzegają przed wyjazdami do Luksemburga

Niemiecki MSZ rekomenduje swoim obywatelom, by powstrzymali się od podróżowania do Luksemburga. W szczególności ...

Airbnb i Expedia ukarane za nielegalne noclegi

Airbnb i Expedia przegrały w kalifornijskim sądzie spór o to, kto odpowiada za udostępnianie ...

W biurach podróży ceny wracają na swoje miejsca

Klienci biur podróży najchętniej kupowali w zeszłym tygodniu wyjazdy do Burgas. Tym samym Bułgaria ...