W Tajlandii zaginął 26-letni Polak. Rodzina prosi o pomoc

Fot. Facebook, Monika Juszkiewicz

Rodzina 26-letniego Mateusza Juszkiewicza prosi o pomoc w zorganizowaniu jego poszukiwań. Mężczyzna razem z towarzyszącą mu kobietą zaginął w Tajlandii podczas wyprawy kajakowej.

„To jest Mateusz. Mój najmłodszy brat. Najspokojniejszy z czwórki rodzeństwa. Grzeczny i miły. Miał ksywę Pucuś, bo jak był mały to wszystko czyścił. Potem mu przeszło. Ciągle szuka swojego miejsca na tym świecie. Jeździ i mieszka to tu, to tam. Najlepiej jest oczywiście w domu, u mamy. Mamy, która teraz szaleje z niepokoju bo jej najmłodszy syn zaginął bez śladu u wybrzeży Tajlandii” – napisała 10 grudnia Monika Tyszkiewicz, siostra zaginionego 26-latka z Ełku. Jak dodała kobieta, w akcję zaangażowała się już ambasada RP.

Mateusz Juszkiewicz miał pojawić się w Tajlandii 12 listopada. Bilet powrotny miał wykupiony na 12 grudnia. Pięć dni wcześniej, podczas wyprawy kajakowej z plaży Ya Nui na wyspie Phuket, zaginął. Towarzyszyła mu 23-letnia mieszkanka Tajlandii, Werakan Siriprakon. Warunki atmosferyczne tego dnia znacznie pogorszyły się wieczorem. Para miała stracić możliwość sterowania kajakiem.

Z relacji siostry Juszkiewicza wynika jednak, że 26-latek i jego towarzyszka rozmawiali później przez telefon z przyjaciółmi, których poinformowali, że za około pół godziny powinni znaleźć się na plaży oraz że czekają na pomoc.

W sieci ruszyła zbiórka na zorganizowanie akcji ratunkowej. Dotąd zebrano ponad 40 tysięcy złotych z planowanych 100 tysięcy. „Wszystkie środki, które zostaną tu zebrane, zostaną przeznaczone na akcję poszukiwawczą – w wodzie i na lądzie. W morzu i na wyspach. Na wynajęcie specjalistów i ochotników, doświadczonych w tego typu akcjach. Podarujcie nam jeszcze odrobinę nadziei. Na odnalezienie ich” – zaznaczono w opisie zbiórki.

W Tajlandii jest siostra zaginionego. Kobieta ma dziś spotkać się z zastępcą gubernatora prowincji i polskim ambasadorem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy lubią wypoczywać w Portugalii

Ponad 18,2 miliona turystów skorzystało z zakwaterowania w Portugalii od stycznia do października tego ...

Wakacje.pl kupiły My Travel – dwaj najwięksi agenci turystyczni łączą siły

Wakacje.pl, należące do Wirtualna Polska Holding,kupiły sieć turystycznych agencji franczyzowych My Travel. Kwota inwestycji ...

Betlej: Wrześniowa sprzedaż wycieczek rekordowa

Do Egiptu taniej niż rok temu o 289 złotych, do Grecji o 118 złotych, ...

Udany Salon Rendez-vous en France w Normandii

Posłuchać tykania w Rouen, zwiedzić zamek Wilhelma Zdobywcy przez pryzmat tabletu i rozmawiać bez ...

Rainbow: Dzieci nawet po Dniu Dziecka za darmo

Trwa akcja promocyjna Rainbowa pod hasłem „15 dni dziecka”. Przy zakupie pobytu w wybranych ...

Emirates polecą do Phnom Penh przez Bangkok

Od 1 czerwca przewoźnik z Dubaju latać będzie do Kambodży z międzylądowaniem w Tajlandii ...