W Tajlandii zaginął 26-letni Polak. Rodzina prosi o pomoc

Fot. Facebook, Monika Juszkiewicz

Rodzina 26-letniego Mateusza Juszkiewicza prosi o pomoc w zorganizowaniu jego poszukiwań. Mężczyzna razem z towarzyszącą mu kobietą zaginął w Tajlandii podczas wyprawy kajakowej.

„To jest Mateusz. Mój najmłodszy brat. Najspokojniejszy z czwórki rodzeństwa. Grzeczny i miły. Miał ksywę Pucuś, bo jak był mały to wszystko czyścił. Potem mu przeszło. Ciągle szuka swojego miejsca na tym świecie. Jeździ i mieszka to tu, to tam. Najlepiej jest oczywiście w domu, u mamy. Mamy, która teraz szaleje z niepokoju bo jej najmłodszy syn zaginął bez śladu u wybrzeży Tajlandii” – napisała 10 grudnia Monika Tyszkiewicz, siostra zaginionego 26-latka z Ełku. Jak dodała kobieta, w akcję zaangażowała się już ambasada RP.

Mateusz Juszkiewicz miał pojawić się w Tajlandii 12 listopada. Bilet powrotny miał wykupiony na 12 grudnia. Pięć dni wcześniej, podczas wyprawy kajakowej z plaży Ya Nui na wyspie Phuket, zaginął. Towarzyszyła mu 23-letnia mieszkanka Tajlandii, Werakan Siriprakon. Warunki atmosferyczne tego dnia znacznie pogorszyły się wieczorem. Para miała stracić możliwość sterowania kajakiem.

Z relacji siostry Juszkiewicza wynika jednak, że 26-latek i jego towarzyszka rozmawiali później przez telefon z przyjaciółmi, których poinformowali, że za około pół godziny powinni znaleźć się na plaży oraz że czekają na pomoc.

W sieci ruszyła zbiórka na zorganizowanie akcji ratunkowej. Dotąd zebrano ponad 40 tysięcy złotych z planowanych 100 tysięcy. „Wszystkie środki, które zostaną tu zebrane, zostaną przeznaczone na akcję poszukiwawczą – w wodzie i na lądzie. W morzu i na wyspach. Na wynajęcie specjalistów i ochotników, doświadczonych w tego typu akcjach. Podarujcie nam jeszcze odrobinę nadziei. Na odnalezienie ich” – zaznaczono w opisie zbiórki.

W Tajlandii jest siostra zaginionego. Kobieta ma dziś spotkać się z zastępcą gubernatora prowincji i polskim ambasadorem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Problem w podróży po Grecji? Aplikacja pomoże!

Traveler Rights GR to aplikacja, która pomoże turystom uniknąć kłopotów w czasie podróży po ...

Londyńska giełda: Grecos Holiday inspiruje Europę

Biuro podróży Grecos Holiday znalazło się wśród tysiąca firm gwarantujących Europie pozycję konkurencyjną wobec ...

Lufthansa prosi państwo o pomoc

Uziemienie 150 samolotów i zmniejszenie siatki połączeń skłoniło Lufthansę do zwrócenia się do państwa ...

Qatar Airways: Latamy zgodnie z planem

Operacje Qatar Airways z i do Dohy przebiegają bez zakłóceń, większość lotów realizowana jest ...

Betlej: Touroperatorzy w gęstniejącej mgle

Choć ten rok w turystyce wyjazdowej zapowiada się bardzo interesująco, o przebiegu sprzedaży ofert ...

Polscy studenci chcą zbudować kapsułę Hyperloop

Nowy, superszybki środek transportu – kapsułę Hyperloop – chcą zbudować studenci z Politechniki Warszawskiej ...