Bhutan zamknięty dla turystów

Fot. AFP

Władze Bhutanu poinformowały o pierwszym w tym kraju przypadku koronawirusa. Chory to 76-letni obywatel USA, który przybył z Indii. Przez co najmniej dwa tygodnie turyści nie będą wpuszczani do kraju.

„Pragniemy poinformować społeczeństwo, że w czwartek stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Wynik został potwierdzony kolejnymi badaniami w piątek” – napisały władze Królestwa Bhutanu w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 76-letniego turysty ze Stanów Zjednoczonych, który 2 marca wylądował na lotnisku w Paro, odwiedził także stolicę Bhutanu, Thimphu, i miasto Punakha, w którym znajduje się zimowa rezydencja królewska.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus dobił Flybe. Przewoźnik zbankrutował

Władze ustaliły, że chory, który wraz z 59-letnią osobą towarzyszącą rozpoczął podróż 18 lutego w Waszyngtonie, przebywał w Indiach od 21 lutego. W chwili przekraczania granicy Bhutanu turysta nie wykazywał objawów choroby COVID-19, jednak wkrótce jego stan się pogorszył. Pacjent jest odizolowany w szpitalu.

Ustalono, z kim w Bhutanie miał kontakt, część z ponad 90 osób, zostało poddanych kwarantannie.

Z powodu wykrycia koronawirusa Bhutan na dwa tygodnie zamknął granice dla turystów. Zaplanowane wcześniej międzynarodowe konferencje i seminaria zostały odwołane.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wakacje.pl: Rodziny znowu jeżdżą do Egiptu

W pierwszej połowie lata na wakacje za granicę wyjechało o 46 procent więcej dzieci ...

Polacy w pociągu wciąż daleko od Europy

Najczęściej na Pomorzu, najrzadziej na Lubelszczyźnie – statystyczny Polak wsiada do pociągu średnio osiem ...

Grupa TUI zawiesza większość działalności operacyjnej

Wycieczki zorganizowane, rejsy wycieczkowe, hotele – tych obszarów dotyczy decyzja Grupy TUI o zawieszeniu ...

Studenci zaprojektują salon sprzedaży dla agentów

Niemieckie stowarzyszenie niezależnych agentów turystycznych VUSR stworzy laboratorium, w którym wraz ze studentami zaprojektuje ...

CPK: Heathrow pomoże Polsce zbudować megalotnisko

Centralny Port Komunikacyjny jest, obok rozbudowy londyńskiego portu przesiadkowego Heathrow, najbardziej ambitnym programem budowy ...

Unia Europejska otwiera się na 14 krajów

Obywatele 14 krajów spoza Unii Europejskiej będą mogli wjeżdżać na teren wspólnoty od 1 ...