W Chorwacji przybywa zakażeń koronawirusem. Nocne ograniczenia

Ambasada radzi unikać zatłoczonych plaż. Fot. AFP

„Przez Chorwację przetacza się rekordowa fala zarażeń koronawirusem” – informuje ambasada Polski w Zagrzebiu. Władze Chorwacji wprowadziły ograniczenia w czasie pracy klubów nocnych, barów i restauracji.

Ambasada Polski w Chorwacji podaje, że liczba zakażeń koronawirusem w kraju jest wyjątkowo duża. 14 sierpnia wykryto je u 208 osób, dzień wcześniej u 180, a 12 sierpnia u 130 osób. „W odniesieniu proporcjonalnym do liczby mieszkańców dzisiejsza liczba zachorowań w Chorwacji byłaby równa ponad 2000 zarażeń w Polsce” – informuje ambasada i przypomina, że władze kraju zdecydowały o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Chodzi o ograniczenie godzin pracy klubów nocnych, barów, restauracji itp., które nie mogą być czynne nie dłużej niż do północy. „Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zatłoczonych lokali gastronomicznych i plaż. Do osób, które zaobserwują u siebie symptomy zarażenia apelujemy o przebadanie się, a w przypadku otrzymania pozytywnych wyników testu zgłoszenia tego odpowiednim służbom sanitarnym” – czytamy w komunikacie.

Wykonanie testu na koronawirusa w Chorwacji bez skierowania od lekarza to koszt około 200 euro.

Ambasada radzi też, by przed przyjazdem do Chorwacji sprawdzić zasady przejazdu przez państwa tranzytowe, ponieważ wiele z nich mówi o możliwości wpisania kraju do tzw. czerwonego rejestru. To może skutkować obowiązkiem posiadania testu lub kwarantanną. Na taki krok zdecydowały się ostatnio Włochy.

CZYTAJ: Włochy chcą testów od Chorwatów, Greków i Hiszpanów

Tymczasem Ministerstwo Turystyki Chorwacji podało na swojej stronie internetowej, że 14 sierpnia w kraju przebywało 820 tysięcy gości zagranicznych. Mimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach nie zanotowano spadku liczby przyjazdów. Taką informację przekazał Kristjan Stanicic, dyrektor Chorwackiej Narodowej Organizacji Turystycznej.

Statystyki z zeszłego piątku pokazywały, że w kraju przebywało 68 procent liczby turystów zanotowanej tego samego dnia minionego roku. Najwięcej, bo 200 tysięcy spędzało urlop na Półwyspie Istria, 160 tysięcy w regionie Primorje-Gorski Kotar, 150 tysięcy w regionie Split-Dalmacja i 145 tysięcy w regionie Zadaru.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bezwzględna kwarantanna dla podróżnych z Wielkiej Brytanii

Podróżni z Wielkiej Brytanii, którzy będą chcieli wjechać do Polski, będą kierowani na obowiązkową ...

Piloci SAS strajkują

Piloci linii lotniczych SAS ze Szwecji, Norwegii i Danii rozpoczęli strajk. Oznacza to odwołanie ...

Koronawirus nie zatrzyma budowy CPK. Prace trwają

Pandemia nie zastopowała prac nad przygotowaniami do budowy lotniska pod Baranowem i kolei dużych ...

Niemiecki rząd przedłuża wsparcie dla firm

Przedłużenie dopłat do pensji do końca przyszłego roku i wsparcia dla małych i średnich ...

TUI Blue będzie sztandarową marką hotelową

Do 2020 roku na świecie będzie 100 hoteli marki TUI Blue. Strategia rozwoju sieci ...

Sejm – zwolnienie z ZUS dla touroperatorów oddala się

Posłowie z komisji finansów publicznych, do której trafiła w Sejmie mikrotarcza dla turystyki, nie ...