W Chorwacji przybywa zakażeń koronawirusem. Nocne ograniczenia

Ambasada radzi unikać zatłoczonych plaż. Fot. AFP

„Przez Chorwację przetacza się rekordowa fala zarażeń koronawirusem” – informuje ambasada Polski w Zagrzebiu. Władze Chorwacji wprowadziły ograniczenia w czasie pracy klubów nocnych, barów i restauracji.

Ambasada Polski w Chorwacji podaje, że liczba zakażeń koronawirusem w kraju jest wyjątkowo duża. 14 sierpnia wykryto je u 208 osób, dzień wcześniej u 180, a 12 sierpnia u 130 osób. „W odniesieniu proporcjonalnym do liczby mieszkańców dzisiejsza liczba zachorowań w Chorwacji byłaby równa ponad 2000 zarażeń w Polsce” – informuje ambasada i przypomina, że władze kraju zdecydowały o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Chodzi o ograniczenie godzin pracy klubów nocnych, barów, restauracji itp., które nie mogą być czynne nie dłużej niż do północy. „Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zatłoczonych lokali gastronomicznych i plaż. Do osób, które zaobserwują u siebie symptomy zarażenia apelujemy o przebadanie się, a w przypadku otrzymania pozytywnych wyników testu zgłoszenia tego odpowiednim służbom sanitarnym” – czytamy w komunikacie.

Wykonanie testu na koronawirusa w Chorwacji bez skierowania od lekarza to koszt około 200 euro.

Ambasada radzi też, by przed przyjazdem do Chorwacji sprawdzić zasady przejazdu przez państwa tranzytowe, ponieważ wiele z nich mówi o możliwości wpisania kraju do tzw. czerwonego rejestru. To może skutkować obowiązkiem posiadania testu lub kwarantanną. Na taki krok zdecydowały się ostatnio Włochy.

CZYTAJ: Włochy chcą testów od Chorwatów, Greków i Hiszpanów

Tymczasem Ministerstwo Turystyki Chorwacji podało na swojej stronie internetowej, że 14 sierpnia w kraju przebywało 820 tysięcy gości zagranicznych. Mimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach nie zanotowano spadku liczby przyjazdów. Taką informację przekazał Kristjan Stanicic, dyrektor Chorwackiej Narodowej Organizacji Turystycznej.

Statystyki z zeszłego piątku pokazywały, że w kraju przebywało 68 procent liczby turystów zanotowanej tego samego dnia minionego roku. Najwięcej, bo 200 tysięcy spędzało urlop na Półwyspie Istria, 160 tysięcy w regionie Primorje-Gorski Kotar, 150 tysięcy w regionie Split-Dalmacja i 145 tysięcy w regionie Zadaru.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

POT wybrała turystycznych dziennikarzy roku

Polska Organizacja Turystyczna przyznała tytuły Turystycznego Dziennikarza Roku 2018 w czterech kategoriach: artykuł, audycja ...

Do Dubaju i przez Dubaj tylko z testem na covid-19

Od 1 sierpnia podróżni udający się do Dubaju lub przesiadający się na tamtejszym lotnisku ...

Prokuratura wyjaśnia okoliczności przejęcia zakopiańskiego Litworu

Zakopiańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez komornika, który w asyście ochroniarzy ...

Sąd: Można ważyć stewardesy Aerofłotu

Rosyjski sąd oddalił skargę na dyskryminację ze względu na wygląd, złożoną przez stewardesę, którą ...

Expo mniej popularne, niż przewidywano

Do końca czerwca polski pawilon na Expo w Astanie odwiedziło już ponad 45 tysięcy ...

Premier Saary pisze do agentów turystycznych

Pomoc w walce przeciwko niekorzystnym zapisom w ustawie implementującej dyrektywę unijną zapewnia agentom premier ...