Egipt – darmowe wizy przedłużone do kwietnia

Fot. Andrzej Litwicki

Turyści podróżujący do egipskich kurortów nad Morzem Czerwonym oraz do Luksoru i Asuanu do kwietnia przyszłego roku nie będą płacić za wizę. To jeden z elementów programu wsparcia turystyki przyjazdowej przyjęty przez tamtejszy rząd.

Darmowe wizy miały skończyć się 31 października. Jedna kosztowała przed zniesieniem opłat 25 dolarów. Rząd Egiptu przedłużył jednak zwolnienie z opłat wizowych turystów podróżujących do wybranych kurortów i miast do końca kwietnia przyszłego roku – donosi dziennik „Egypt Independent”. Konkretnie chodzi o województwa Morza Czerwonego, Południowego Synaju oraz Luksor i Asuan. W ten sposób politycy chcą wesprzeć branżę turystyczną dotkniętą skutkami pandemii koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: Do Egiptu z e-wizą

Kolejnym środkiem pomocowym mają być fundusze ratunkowe dla sektora – to również kontynuacja programu, który wystartował w kwietniu, a który potrwa do końca roku. Do grudnia biura turystyczne, hotele i inne firmy związane z branżą nie będą musiały płacić za energię elektryczną, gaz i korzystanie z wody, a do stycznia 2021 r. przesunięte zostały spłaty wszystkich zadłużeń, także tych, które pojawiły się przed wybuchem pandemii.

Egipt otworzył granice dla turystów zagranicznych 1 lipca, coraz więcej krajów wznawia połączenia lotnicze. Z Polski samoloty latają od końca sierpnia. 1 września otworzyły się też wszystkie muzea i stanowiska archeologiczne, a w październiku przywrócone będą też rejsy po Nilu.

1 września rząd wprowadził obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, który nie może być wykonany wcześniej niż na 72 godziny przed wylotem. Alternatywą dla badania przed podróżą jest jego wykonanie po przylocie na lotnisku (dotyczy tylko kurortów turystycznych) w cenie 30 dolarów od osoby. Niektórzy touroperatorzy (w Polsce m.in. ETI i Sun&Fun) przejęli czasowo ten koszt, by w ten sposób zachęcić klientów do podróży.

ZOBACZ WIĘCEJ: Egipt ustępuje – test PCR tak, ale można go też zrobić na miejscu

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tunezyjska turystyka z certyfikatem „Ready and Safe”

Zakaz gromadzenia się, mierzenie temperatury, hotele, restauracje i autokary wypełnione tylko w połowie – ...

Ryanair: Do Izraela z dwoma walizkami podręcznymi

Od 20 stycznia wszyscy pasażerowie podróżujący do i z Izraela będą mogli podróżować z ...

Tajlandia – wypadek autokaru w prowincji Nakhon

W wypadku autobusu w Tajlandii zginęło 18 osób, a 32 zostały ranne Na drodze ...

Polacy drudzy wśród turystów na Słowacji

W minionym letnim sezonie turystycznym na Słowacji Polacy stanowili po Czechach drugą co do ...

LOT zamówił kolejne trzy duże Dreamlinery

Kolejne trzy boeingi 787-9 LOT odbierze z fabryki w Everett w 2019 roku. Będzie ...

Zakup biletów od polskich pośredników bez CIT

Jeżeli spółka kupuje bilety lotnicze od zagranicznego przewoźnika, ale płaci pośrednikowi krajowemu, to nie ...