Egipt – darmowe wizy przedłużone do kwietnia

Fot. Andrzej Litwicki

Turyści podróżujący do egipskich kurortów nad Morzem Czerwonym oraz do Luksoru i Asuanu do kwietnia przyszłego roku nie będą płacić za wizę. To jeden z elementów programu wsparcia turystyki przyjazdowej przyjęty przez tamtejszy rząd.

Darmowe wizy miały skończyć się 31 października. Jedna kosztowała przed zniesieniem opłat 25 dolarów. Rząd Egiptu przedłużył jednak zwolnienie z opłat wizowych turystów podróżujących do wybranych kurortów i miast do końca kwietnia przyszłego roku – donosi dziennik „Egypt Independent”. Konkretnie chodzi o województwa Morza Czerwonego, Południowego Synaju oraz Luksor i Asuan. W ten sposób politycy chcą wesprzeć branżę turystyczną dotkniętą skutkami pandemii koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: Do Egiptu z e-wizą

Kolejnym środkiem pomocowym mają być fundusze ratunkowe dla sektora – to również kontynuacja programu, który wystartował w kwietniu, a który potrwa do końca roku. Do grudnia biura turystyczne, hotele i inne firmy związane z branżą nie będą musiały płacić za energię elektryczną, gaz i korzystanie z wody, a do stycznia 2021 r. przesunięte zostały spłaty wszystkich zadłużeń, także tych, które pojawiły się przed wybuchem pandemii.

Egipt otworzył granice dla turystów zagranicznych 1 lipca, coraz więcej krajów wznawia połączenia lotnicze. Z Polski samoloty latają od końca sierpnia. 1 września otworzyły się też wszystkie muzea i stanowiska archeologiczne, a w październiku przywrócone będą też rejsy po Nilu.

1 września rząd wprowadził obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, który nie może być wykonany wcześniej niż na 72 godziny przed wylotem. Alternatywą dla badania przed podróżą jest jego wykonanie po przylocie na lotnisku (dotyczy tylko kurortów turystycznych) w cenie 30 dolarów od osoby. Niektórzy touroperatorzy (w Polsce m.in. ETI i Sun&Fun) przejęli czasowo ten koszt, by w ten sposób zachęcić klientów do podróży.

ZOBACZ WIĘCEJ: Egipt ustępuje – test PCR tak, ale można go też zrobić na miejscu

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Oman będzie partnerem berlińskich targów turystycznych ITB w 2020 roku

Ministerstwo Turystyki sułtanatu Omanu i kierownictwo ITB ogłosili, że za dwa lata krajem partnerskim ...

Nowy wykonawca rozbierze terminal w Radomiu

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) zarządzające lotniskiem w Radomiu wybrało nową firmę, która dokończy ...

Katastrofa autokaru na Tajwanie

Co najmniej 32 osoby zginęły w wypadku autokaru na Tajwanie. To najtragiczniejsza w skutkach ...

Mobilni agenci ze znakiem jakości

Niemieckie sieci zrzeszające mobilnych doradców turystycznych stworzyły certyfikat jakości „Fair play”, donoszą tamtejsze media ...

Związki w Locie ponownie szykują się do strajku

Piloci i pracownicy pokładowi LOT-u już nie chcą podwyżek. Domagają się dymisji prezesa Rafała ...

Na podróże warto wydać każde pieniądze

Czego uczą podróże? Co jest niezbędne do prowadzenia biznesu turystycznego? Czy teraz łatwiej organizować ...