Joanna Jędrzejewska-Debortoli rozstaje się z ministerstwem

Filip Frydrykiewicz

Dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli została dzisiaj zwolniona – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie

Jędrzejewska-Debortoli przyszła do MSiT 1 marca 2016 roku na stanowisko dyrektora departamentu turystyki. Wcześniej pracowała w PAIiIZ, a także w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w departamencie kultury, promocji i turystyki. Przedsiębiorcy mieli okazję ją poznać przy okazji prac nad Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym i przy ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

W ostatnim czasie na spotkaniach ministerstwa z branżą departament turystyki reprezentowała nowa (od listopada) wicedyrektor Ewa Pawlak-Lewandowska. Jędrzejewska-Debortoli przez dłuższy czas przebywała na zwolnieniu lekarskim.

Od czasu objęcia szefa MSiT przez Witolda Bańkę, na stanowiskach związanych z turystyką było wiele zmian. W ostatnich dwóch latach z MSiT odeszli wiceministrowie turystyki Dorota Dulińska i Dawid Lasek, a także pracownicy niewielkiego, bo liczącego około dwudziestu osób, departamentu turystyki, w tym specjaliści, jak Katarzyna Korycka-Fuhrmann (przeszła do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego), Joanna Tomczak, Anna Kołtan (do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego), czy Karolina Szuppe (jest na zwolnieniu lekarskim). Tylko kilka miesięcy stanowisko zastępcy dyrektora departamentu pełniła Olga Grabowska, została zwolniona razem z Dawidem Laskiem.

Karuzela kadrowa nie ominęła też Polskiej Organizacji Turystycznej, która podlega MSiT. Po odwołaniu ze stanowiska prezesa Rafała Szmytkego, jego miejsce zajął Wojciech Fedyk, którego po niecałym roku pracy zmienił Marek Olszewski, a sam po kilku miesiącach ustąpił miejsca Robertowi Andrzejczykowi.

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air: 14 milionów pasażerów w Gdańsku

Wizz Air przewiózł na trasach z gdańskiej siatki połączeń 14 milionów pasażerów. Przewoźnik operuje ...

Rejsy wycieczkowe coraz popularniejsze

32 miliony pasażerów spędzą w przyszłym roku wakacje na morzu – wynika z analizy ...

Właściciel GTI aresztowany

Talha Görgülü, prezes Grupy Kayi, do której należały biuro podróży GTI i linie lotnicze ...

Wizz Air: Najlepsi pracownicy jak ambasadorowie

Wizz Air uruchamia czwartą edycję programu Wizz Ambassador. Internauci mogą głosować na wybranych członków ...

Sześć nowych tras Wizz Aira z Krakowa

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie Wizz Air ogłosił uruchomienie sześciu nowych połączeń ze ...

Płonie park narodowy Hortobagy

Spłonęło prawie tysiąc hektarów parku narodowego Hortobagy na wschodzie Węgier. Do gaszenia pożaru, który ...