Katar inwestuje w turystykę

ROL

Pięć nowych kompleksów hotelowych, park tematyczny, pole golfowe i Muzeum Narodowe – w ten sposób Katar przygotowuje się na przyjęcie jeszcze większej liczby gości, donosi portal Travel News

Katar zyskuje na popularności wśród europejskich turystów. W zeszłym roku kraj odwiedziło 483,83 tysiąca gości ze Starego Kontynentu, co oznacza wzrost o 6,3 procent rok do roku. Łącznie wszystkich gości z zagranicy było 2,256 miliona, czyli o 23,2 procent mniej niż w 2016 roku. Największe spadki dotyczyły przyjazdów z krajów Zatoki Perskiej (-46,4 procent) i z innych państw arabskich (-25,5 procent).

Katar szykuje się jednak na rosnącą liczbę turystów, w kraju otwarte będą kolejne kompleksy hotelowe, park tematyczny, pole golfowe i Muzeum Narodowe. W 2022 roku odbędą się tam Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, co również będzie magnesem przyciągającym odwiedzających.

Za kilka dni w Dosze uruchomiony zostanie hotel Mandarin Oriental Doha, który będzie dysponował 249 pokojami, restauracją z tarasem na dachu i spa. Na lipiec zaplanowano uruchomienie Centara West Bay Residences & Suites. Znajdą się w nim 292 apartamenty i studia. Jesienią pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy Al Najada Doha Hotel by Tivoli i Souq al Wakra Hotel by Tivoli. Również we wrześniu swój obiekt otworzy sieć Oaks. W Katarze uruchomiony zostanie też park rozrywki, który poświęcony będzie znanej grze komputerowej „Angry Birds”. Na 17 tysiącach metrów kwadratowych znajdą się atrakcje zarówno pod dachem jak i pod otwartym niebem, park z trampolinami i strefy wysypane piaskiem. Natomiast od października czynne będzie pole golfowe. Od grudnia tego roku turyści będą mogli odwiedzać Muzeum Narodowe Kataru, które zostało zaprojektowane przez francuskiego architekta Jeana Nouvela. Motywem przewodnim wystroju tego obiektu jest róża pustyni, a goście będą mogli zapoznać się w nim z historią Kataru i życiem między pustynią a morzem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży ceny nabrały przyspieszenia

Zakintos, Warna, Chania, Monastyr, Saloniki – to kierunki, których średnia cena wzrosła w minionym ...

Coral Travel: Ten rok zaliczymy do najlepszych

O tym, czy miniony sezon był udany dla biura podróży, które kierunki miały najwięcej ...

Egipt przywraca blask swoim skarbom

Ministerstwo Starożytności Egiptu zamierza zrealizować w 2018 roku dziesięć dużych projektów odnowy zabytków Jak ...

Dyrektor PPL: Nie dam wszystkim podwyżki

– Na pewno nie spełnię żądania, żeby wszystkim pracownikom dać podwyżki – mówi dyrektor ...

Turcja ma nowy plan dla turystyki

Zgodnie z nową strategią Ministerstwa Turystyki Turcji do 2023 roku kraj ten ma odwiedzać ...

Minister turystyki Egiptu wymienia kadry na młodsze

Dywersyfikacją rynków źródłowych, bliższą współpracą z touroperatorami i nowym wizerunkiem Egiptu chwali się Rani ...