Katar inwestuje w turystykę

ROL

Pięć nowych kompleksów hotelowych, park tematyczny, pole golfowe i Muzeum Narodowe – w ten sposób Katar przygotowuje się na przyjęcie jeszcze większej liczby gości, donosi portal Travel News

Katar zyskuje na popularności wśród europejskich turystów. W zeszłym roku kraj odwiedziło 483,83 tysiąca gości ze Starego Kontynentu, co oznacza wzrost o 6,3 procent rok do roku. Łącznie wszystkich gości z zagranicy było 2,256 miliona, czyli o 23,2 procent mniej niż w 2016 roku. Największe spadki dotyczyły przyjazdów z krajów Zatoki Perskiej (-46,4 procent) i z innych państw arabskich (-25,5 procent).

Katar szykuje się jednak na rosnącą liczbę turystów, w kraju otwarte będą kolejne kompleksy hotelowe, park tematyczny, pole golfowe i Muzeum Narodowe. W 2022 roku odbędą się tam Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, co również będzie magnesem przyciągającym odwiedzających.

Za kilka dni w Dosze uruchomiony zostanie hotel Mandarin Oriental Doha, który będzie dysponował 249 pokojami, restauracją z tarasem na dachu i spa. Na lipiec zaplanowano uruchomienie Centara West Bay Residences & Suites. Znajdą się w nim 292 apartamenty i studia. Jesienią pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy Al Najada Doha Hotel by Tivoli i Souq al Wakra Hotel by Tivoli. Również we wrześniu swój obiekt otworzy sieć Oaks. W Katarze uruchomiony zostanie też park rozrywki, który poświęcony będzie znanej grze komputerowej „Angry Birds”. Na 17 tysiącach metrów kwadratowych znajdą się atrakcje zarówno pod dachem jak i pod otwartym niebem, park z trampolinami i strefy wysypane piaskiem. Natomiast od października czynne będzie pole golfowe. Od grudnia tego roku turyści będą mogli odwiedzać Muzeum Narodowe Kataru, które zostało zaprojektowane przez francuskiego architekta Jeana Nouvela. Motywem przewodnim wystroju tego obiektu jest róża pustyni, a goście będą mogli zapoznać się w nim z historią Kataru i życiem między pustynią a morzem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mapy Google’a z pytaniami od turystów

Google wprowadza nową funkcjonalność do swoich map. Pojawi się w nich zakładka „pytania i ...

Hotelarze odrabiają straty

Hotele w popularnych kurortach są prawie pełne. Zdecydowanie mniej gości mają obiekty w dużych miastach nastawione ...

Prywatne linie lotnicze podbijają Rosję

Sto pięć operujących w Rosji linii lotniczych przewiozło w 2019 roku 128,3 miliona pasażerów ...

„Wakacje jakie chcesz” w reklamie Neckermanna

„Mówisz masz. Wakacje dokładnie takie jakie chcesz” – pod takim hasłem Neckermann Polska prowadzi ...

Z Emirates przez Sao Paulo do Santiago

Emirates otworzyły nowe połączenie z Dubaju do Santiago w Chile przez brazylijskie S?o Paulo. ...

W biurach podróży – wakacje pod choinkę

Do ostatniej chwili przed świętami Bożego Narodzenia turyści nie wychodzili z biur podróży. W ...