Katar inwestuje w turystykę

ROL

Pięć nowych kompleksów hotelowych, park tematyczny, pole golfowe i Muzeum Narodowe – w ten sposób Katar przygotowuje się na przyjęcie jeszcze większej liczby gości, donosi portal Travel News

Katar zyskuje na popularności wśród europejskich turystów. W zeszłym roku kraj odwiedziło 483,83 tysiąca gości ze Starego Kontynentu, co oznacza wzrost o 6,3 procent rok do roku. Łącznie wszystkich gości z zagranicy było 2,256 miliona, czyli o 23,2 procent mniej niż w 2016 roku. Największe spadki dotyczyły przyjazdów z krajów Zatoki Perskiej (-46,4 procent) i z innych państw arabskich (-25,5 procent).

Katar szykuje się jednak na rosnącą liczbę turystów, w kraju otwarte będą kolejne kompleksy hotelowe, park tematyczny, pole golfowe i Muzeum Narodowe. W 2022 roku odbędą się tam Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, co również będzie magnesem przyciągającym odwiedzających.

Za kilka dni w Dosze uruchomiony zostanie hotel Mandarin Oriental Doha, który będzie dysponował 249 pokojami, restauracją z tarasem na dachu i spa. Na lipiec zaplanowano uruchomienie Centara West Bay Residences & Suites. Znajdą się w nim 292 apartamenty i studia. Jesienią pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy Al Najada Doha Hotel by Tivoli i Souq al Wakra Hotel by Tivoli. Również we wrześniu swój obiekt otworzy sieć Oaks. W Katarze uruchomiony zostanie też park rozrywki, który poświęcony będzie znanej grze komputerowej „Angry Birds”. Na 17 tysiącach metrów kwadratowych znajdą się atrakcje zarówno pod dachem jak i pod otwartym niebem, park z trampolinami i strefy wysypane piaskiem. Natomiast od października czynne będzie pole golfowe. Od grudnia tego roku turyści będą mogli odwiedzać Muzeum Narodowe Kataru, które zostało zaprojektowane przez francuskiego architekta Jeana Nouvela. Motywem przewodnim wystroju tego obiektu jest róża pustyni, a goście będą mogli zapoznać się w nim z historią Kataru i życiem między pustynią a morzem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jukatan szykuje atrakcje za setki milionów dolarów

16 nowych projektów przedstawił meksykański Sekretariat do spraw Turystyki. Trzy z nich będą realizowane ...

DER Touristik mnoży Grecję razy dwa

Dwa razy więcej wyjazdów do Grecji w porównaniu z zeszłym rokiem kupili jak dotąd ...

Finnairem do Sapporo i Punta Cana

Fiński przewoźnik zapowiedział otwarcie w przyszłym sezonie zimowym (2019/2020) połączeń do Sapporo w Japonii ...

Prezes TT Warsaw odznaczona przez prezydenta

Srebrny Krzyż Zasługi odebrała z rąk ministra sportu i turystyki Witolda Bańki, wręczającego go ...

Itaka: Na lato lecimy do Miami

Biuro podróży Itaka wprowadza wyjazdy na wczasy, wycieczki objazdowe i rejsy na Florydzie. To ...

LOT planuje 175 milionów zysków z biletów

Polskie Linie Lotnicze LOT w tegorocznym budżecie zaplanowały 175 milionów złotych zysku z działalności ...