Izrael odwiedziły cztery miliony turystów

Filip Frydrykiewicz

30 grudnia do Izraela przyleciał czteromilionowy turysta, co było miłym akcentem kończącym rok ze wzrostem 14 procent w stosunku do roku 2017

Przyjazd 4,12 miliona turystów w zeszłym roku do Izraela stanowi kolejny nowy rekord. Całkowite przychody wynikające z ich odwiedzin to 24 miliardy szekli (ponad 24 miliardy złotych) – podaje Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki.

– Osiągnięcie liczby 4 milionów turystów w 2018 roku jest realizacją długoletnich marzeń wielu osób zaangażowanych w izraelską turystykę – komentuje cytowany w komunikacie minister turystyki Izraela Yariv Levin. – W ciągu dwóch lat zwiększyliśmy turystykę przyjazdową o 1,1 miliona, co stanowi wzrost o 38 proecnt. To wynik zmiany strategii marketingowej, otwarcia nowych połączeń lotniczych przy wsparciu Ministerstwa Turystyki i stworzenia bezprecedensowej współpracy z największymi biurami podróży na świecie.

Ministerstwo Turystyki zainwestowało 350 milionów szekli (ponad 350 milionów złotych) w marketing i promocję Izraela w świecie jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, w tym m.in. w Polsce, USA, Niemczech, Rosji, Włoszech, Anglii, Chinach, na Ukrainie, w Brazylii, na Filipinach.

W ostatnich latach Ministerstwo Turystyki Izraela starało się przedstawić kraj jako m.in. wymarzone miejsce na wypoczynek, z dobrą pogodą przez cały rok. Promocja obejmowała rozwój turystyki na południu Izraela i rozbudowę infrastruktury turystycznej na pustyni; współpracę z wiodącymi na świecie biurami podróży online, dopłacanie do lotów do Izraela i wykorzystanie wielkich imprez, jak Giro d’Italia i Eurowizja. Ta ostatnia impreza odbędzie się w maju 2019 w Tel Awiwie.

– To drugi z rzędu rekordowy rok w turystyce przyjazdowej do Izraela – ocenia dyrektor generalny Ministerstwa Turystyki Amir Halevi. – Optymistycznie patrzymy na rok 2019, który rozpoczyna się od otwarcia nowego międzynarodowego lotniska w Timna, umożliwi nam to uruchomienie nowych lotów do Ejlatu.

„Podobnie jak w latach ubiegłych, przyznano przedsiębiorcom dotacje na zakładanie i rozbudowę hoteli w różnych miastach. W tym roku była to kwota 145 mln szekli, które mają pomóc w budowie 3829 nowych pokojów, co stanowi wzrost o ok. 49 procent w stosunku do roku ubiegłego” – czytamy w komunikacie.

Mogą Ci się również spodobać

Będą rosły opóźnienia lotów. Lotniska się zatykają

Rok 2018 przyniesie eksplozję opóźnień samolotów w Europie. Potem będzie coraz gorzej, bo europejskie ...

Kos: Nie można było ustać na podłodze

Jestem w samym mieście Kos. O godzinie 1.35 w nocy nagle zaczęło się wszystko ...

Polskie hostele wśród najlepszych na świecie

Greg & Tom Hostel z Krakowa i Oki Doki Old Town Hostel z Warszawy ...

Smartwings przejmuje polskie trasy Travel Service

Smartwings, spółka-córka Travel Service, przejmie w przyszłym roku 13 połączeń z Warszawy i Katowic. ...

ESky w Boliwii, Portoryko i Kostaryce

Grupa eSky – obejmująca internetowe biuro podróży, operujące w Polsce, w Europie Środkowo–Wschodniej i ...

Wolontariusze łatają rzymskie dziury

Grupa mieszkańców Rzymu zirytowanych coraz gorszym stanem dróg powołała stowarzyszenie, które naprawia dziury w ...