Niemiecki TUI może zamknąć nawet 60 biur własnych

Fot. AFP

TUI Deutschland zamknie do końca września do 60 salonów własnych w różnych częściach Niemiec. Zarząd firmy poinformował o tym swoich sprzedawców.

– W ramach naszej strategii wprowadzimy wiele ulepszeń we własnej sieci sprzedaży, ale też przyjrzymy się jej wielkości w kontekście nowych warunków rynkowych – wyjaśnia rzecznik touroperatora na pytanie branżowego portalu FVW.

TUI Deutschland ma w Niemczech 450 salonów własnych. Na razie nie wiadomo, które biura przestaną istnieć. Organizator nie odpowiedział też na pytanie, ile osób straci pracę. Z informacji portalu wynika, że będzie ich od 250 do 300.

CZYTAJ TEŻ: Grupa TUI: Jest płynność, są rezerwacje, jest nadzieja

Na początku roku TUI Deutschland porozumiał się z radą zakładową w kwestii zatrudnienia. W połowie 2019 roku touroperator zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch lat w centrali firmy w Hanowerze liczba etatów zostanie zredukowana o 450. Z kolei spółka córka L’tur ma zmniejszyć zatrudnienie o 100 osób.

W 2019 roku TUI zamknął swoje biura na lotniskach – tam także częściowo odbywała się sprzedaż wycieczek. Sieć dystrybucji własnej touroperatora tworzą poza stacjonarnymi salonami i portalami, jak na przykład TUI.com, także biura franczyzowe, których jest 650. Do tego dochodzą biura TUI Travel Star zrzeszone w kooperatywie.

ZOBACZ TAKŻE: TUI Deutschland poprawia system rozliczeń z agentami

Wcześniej koncern ogłosił likwidację 166 salonów własnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Decyzja dotknie 900 pracowników, z których 70 procent ma przejść do działu sprzedającego wycieczki w ramach pracy zdalnej z domu. Koncern zdecydował się też ograniczyć sieć biur stacjonarnych we Francji i szuka kupca na salony własne. Jeśli nie uda się go znaleźć, także tam może dojść do ich zamknięcia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na Lotnisku Chopina 14-procentowy wzrost

11,9 miliona osób obsłużyło Lotnisko Chopina w tym roku do końca sierpnia. To o ...

AccorHotels partnerem hoteli Rixos

Połowę udziałów w nowej spółce joint-venture otrzyma AccorHotels w ramach partnerstwa strategicznego z luksusową ...

TFG: Nowy system ułatwi rozliczenie i kontrolę

Na początku przyszłego roku ruszy pilotażowo nowy system informatyczny Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Platforma ma ...

Z easyJetem z Gdańska do Berlina

EasyJet uruchomił dziś rejsy z Gdańska do Berlina na lotnisko Tegel. Loty obsługiwane przez ...

Fraport kończy odnawiać lotniska w Grecji

Niemiecka spółka Fraport zrealizowała 80 procent inwestycji, które prowadzi na czternastu greckich lotniskach. Prace ...

Archeolodzy badają wpisy starożytnych turystów

Grobowiec Ramzesa VI w egipskiej Dolinie Królów już w starożytnych odwiedzali turyści, którzy podpisywali ...