Szefowie TUI kupują akcje firmy

Bloomberg

Prawie po milion euro wydali na akcje Grupy TUI jej prezes Friedrich Joussen i członek rady nadzorczej Dieter Zetsche

Friedrich Joussen przeznaczył na akcje Grupy TUI 933 tysięcy euro, co przy średniej cenie 9,33 euro za akcję daje mu pakiet 100 tysięcy. Poinformował o swoim zamiarze już na walnym zgromadzeniu, czyli dwa dni przed transakcją, chcąc w ten sposób podkreślić swoje przekonanie o dobrej sytuacji firmy.

Po wydaniu przez firmę ostrzeżenia o spodziewanym gorszym zysku cena jej akcji spadła o ponad 20 procent – wyniki za pierwszy kwartał roku obrotowego wskazują, że wzrost zysku operacyjnego o 10 procent nie zostanie osiągnięty.

Czytaj też: „TUI: obroty w górę, zysk operacyjny w dół”.

Na podobny krok zdecydował się też członek rady nadzorczej Dieter Zetsche, który wydał na akcje 981 tysięcy euro. Obecny szef Daimlera zostanie prawdopodobnie przewodniczącym tego ciała w TUI w lipcu, po tym, jak odejdzie z koncernu samochodowego.

Z raportu finansowego za 2018 rok wynika, że w zeszłym roku Joussen otrzymał bezpośrednio lub pośrednio 328 tysięcy akcji. Jego pensja łącznie ze wszystkimi dodatkami wyniosła 7,2 miliona euro, rok wcześniej – 3,3 miliona.

Na drugim miejscu pod względem zarobków w tej firmie znalazł się David Burling, który odpowiada za linie lotnicze należące do koncernu. Brytyjski zarząd podniósł jego pensję do 5,1 miliona euro, w 2017 roku wyniosła ona 1,6 miliona.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży drzwi się nie zamykają

Imponująco wygląda ruch w biurach podróży pod koniec sezonu letniego. W ostatnim tygodniu sprzedaż ...

Niemcy kupią największe czeskie biuro podróży?

Jak nieoficjalnie się dowiadujemy, niemiecki DER Touristik zamierza kupić czeską grupę turystyczną Fischer, największego ...

Betlej: Niemiecka pomoc zaburzy konkurencję biur podróży w Polsce?

Niemieckie biura podróży, działające w Polsce, mocno opuściły ostatnio ceny. To może być efekt ...

Alarm bombowy – Eurowings wylądował w Kuwejcie

Lecący do Niemiec samolot pasażerski linii lądował awaryjnie w Kuwejcie z powodu fałszywego alarmu ...

Wizzair podejmuje nowe kroki

Linia lotnicza Wizz Air dołączyła do BARIP Stowarzyszenie Rady Przedstawicieli Linii Lotniczych w Polsce ...

POT może przebierać w kandydatach na dyrektorów

67 kandydatów wystartowało w konkursie na dyrektorów Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej. Do obsadzenia ...