Syndykom likwidującym niemiecki oddział Thomasa Cooka udało się sprzedać kolejną spółkę – podaje portal branży turystycznej FVW. Dzięki temu pracę zachowa 500 osób. Mowa o Gesellschaft für Reisevertriebssysteme (GfR), firmie specjalizującej się w telefonicznej obsłudze klientów. Nowym właścicielem jest fundusz inwestycyjny. Strony nie podały kwoty transakcji, przeprowadzonej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W tym wypadku zgoda urzędów antymonopolowych nie była potrzebna.

ZOBACZ TEŻ: Hotele Thomasa Cooka zmieniają właściciela

Nowy właściciel ma prowadzić firmę według dotychczasowego modelu biznesowego pod obecnym kierownictwem. Wiadomo jednak, że oddziały w Berlinie i w Bochum nadzorować ma nowy szef wywodzący się z Grupy Dubag. Przedsiębiorstwo to doradza i zarządza pieniędzmi funduszy inwestycyjnych, pochodzącymi od dużych inwestorów.

Jak mówi Ottmar Hermann, jeden z syndyków likwidujących spółki Thomasa Cooka w Niemczech, po negocjacjach z wieloma zainteresowanymi udało się znaleźć mocnego inwestora. – Cieszymy się, że tym samym utrzymana będzie ponad połowa miejsc pracy, którą w Niemczech dawał Thomas Cook – podkreśla. GfR obsługuje telefoniczne centra różnych portali turystycznych, mobilnych sprzedawców i biur agencyjnych. W 2018 roku obroty spółki wyniosły 27 milionów euro.

Niemiecki Thomas Cook upadł z powodu ogłoszenia bankructwa przez brytyjską spółkę matkę. Ponieważ nie udało się znaleźć chętnego na przejęcie całej firmy, syndycy negocjowali sprzedaż jego pojedynczych spółek.

CZYTAJ TEŻ: Marka Thomas Cook powróci w 2020 roku