Grupa eSky ma nowego prezesa. Łukasz Habaj przekazał stery

Współzałożyciel i prezes Grupy eSky Łukasz Habaj ze względów zdrowotnych ustępuje ze stanowiska, pozostając w radzie nadzorczej. Stery firmy przejmuje dotychczasowy wiceprezes Andrzej Kozłowski.

Publikacja: 06.02.2025 14:59

Łukasz Habaj (po lewej) oddaje stery Grupy eSky Andrzejowi Kozłowskiemu

Łukasz Habaj (po lewej) oddaje stery Grupy eSky Andrzejowi Kozłowskiemu

Foto: Materiały prasowe

Łukasz Habaj, jeden ze współzałożycieli Grupy eSky i prezes firmy w latach 2010-2016 i 2020-2025, opuszcza zarząd ze względów zdrowotnych - informuje eSky w komunikacie.

Pozostanie jednak w radzie nadzorczej, gdzie będzie wspierał spółkę w budowaniu pozycji lidera w segmencie internetowych biur podróży w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również w rozwoju marki Thomas Cook.

Stery w eSky przejmuje dotychczasowy wiceprezes i dyrektor finansowy Andrzej Kozłowski, związany z eSky od ponad 10 lat.

- W listopadzie ubiegłego roku uległem poważnemu wypadkowi narciarskiemu, którego konsekwencje uniemożliwiają mi zaangażowanie w pracę na poziomie, który mógłbym uznać za zgodny z własnym standardem. Dlatego w poczuciu pełnej odpowiedzialności za spółkę podjąłem decyzję o wcześniejszym niż planowane odejściu z zarządu i skupić się na powrocie do zdrowia. Pierwotnie zakładałem, że ten moment nastąpi z końcem roku – wyjaśnia Łukasz Habaj, cytowany w komunikacie.

Habaj: Nowy prezes eSky.pl jest dobrze przygotowany do swojej roli

- Andrzej Kozłowski jest świetnym kandydatem do zastąpienia mnie na stanowisku prezesa. Jest zaangażowany we wszystkie aspekty zarządzania biznesem, gwarantuje kontynuowanie strategii transformacji spółki w nowoczesnego touroperatora dwudziestego pierwszego wieku, której jest współautorem. Zna firmę od podszewki, ma bogate doświadczenie menedżerskie, a także kompetencje przywódcy z jasną wizją przyszłości i konkretnymi pomysłami na dalszy rozwój – dodaje Habaj.

Czytaj więcej

Polska platforma turystyczna eSky.pl kupiła znaną brytyjską markę Thomas Cook

Łukasz Habaj wrócił do firmy w 2020 roku, by przeprowadzić ją przez kryzys jaki w branży turystycznej wywołała pandemia. Jak czytamy w komunikacie, pod jego przewodnictwem spółka już w 2021 roku jako jedna z nielicznych w branży turystycznej zanotowała dodatni wynik EBITDA w wysokości niemal 62 milionów złotych, czyli o 104 procent więcej niż w przedpandemicznym, rekordowym dla spółki roku 2019.

Rok później Habaj prowadził przygotowanie strategii grupy na lata 2022-2027 – jej celem jest transformacja z brokera biletów lotniczych w lidera wśród internetowych biur podróży w Europie Środkowo-Wschodniej. W tymże roku firma pozyskała inwestora, MCI Capital, który jest jednym z największych funduszy private equity i ma obecnie 57 procent udziałów w akcjonariacie.

W okresie 2021-2023 spółka zanotowała trzycyfrową dynamikę wzrostu EBITDA, a w zeszłym roku podpisała umowę z Ryanairem i kupiła najstarszą markę turystyczną na świecie, Thomasa Cooka.

Czytaj więcej

ESky.pl: Z marką Thomas Cook podbijemy zachodni rynek pakietów dynamicznych

Jak podkreśla Habaj, zyskała dzięki temu wyjątkowe umiejętności, a dotychczasowy prezes Thomasa Cooka Alan French dołączył do tzw. executive management team Grupy eSky w roli chief holidays officer, odpowiedzialny za pakiety dynamiczne.

Prezes eSky.pl: Pakiety dynamiczne to nasza przyszłość

Grupa eSky postawiła na tak zwane pakiety dynamicznych, które łączą w jeden pakiet bilety lotnicze, noclegi i przejazdy z lotniska i na lotnisko.

- Pakiety dynamiczne to nowoczesne rozwiązanie, które łączy najlepsze praktyki znane z Europy Zachodniej z potrzebami współczesnego konsumenta w naszym regionie – deklaruje Andrzej Kozłowski.

Czytaj więcej

W ferie turystów ciągnie nie na narty, ale nad Morze Śródziemne i Atlantyk

W ubiegłym roku niemal 100 tysięcy klientów zdecydowało się skorzystać z pakietów dynamicznych eSky. - Ten wynik oznacza, że klientom podobają się nasze rozwiązania i już teraz jesteśmy w pierwszej dziesiątce największych touroperatorów w Polsce, mimo że w ten obszar aktywnie inwestujemy dopiero od dwóch lat. Wzmocnieni akwizycją Thomasa Cooka będziemy umożliwiać klientom odkrywanie świata na ich warunkach, oferując spersonalizowane podróże w najlepszych cenach – dodaje.

Kozłowski doświadczenie w finansach i zarządzaniu zdobywał między innymi w firmie konsultingowej Deloitte. Do Grupy eSky dołączył w 2015 roku, obejmując stanowisko dyrektora finansowego. Od 2016 roku zasiada w zarządzie.

Łukasz Habaj, jeden ze współzałożycieli Grupy eSky i prezes firmy w latach 2010-2016 i 2020-2025, opuszcza zarząd ze względów zdrowotnych - informuje eSky w komunikacie.

Pozostanie jednak w radzie nadzorczej, gdzie będzie wspierał spółkę w budowaniu pozycji lidera w segmencie internetowych biur podróży w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również w rozwoju marki Thomas Cook.

Pozostało jeszcze 91% artykułu
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Biura Podróży
Nowy salon biura podróży Anex Tour. „Tego lata otworzymy jeszcze sześć”
Biura Podróży
„Experci” Eximu tours reklamują wyjazdy tego biura podróży
Biura Podróży
Anex Tour lata z Bydgoszczy i Radomia. „Początek długoletniej współpracy”
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Biura Podróży
Wakacje 2025. Mapa krajów basenu Morza Śródziemnego czerwona od podwyżek