Szefowie niemieckiego Thomasa Cooka mówią „do widzenia”

Fot. Bloomberg

Thomas Cook Deutschland zamyka się ostatecznie pod koniec listopada. Jego szefowie napisali do kolegów z branży pożegnalny list.

W najbliższych tygodniach niemiecki Thomas Cook ostatecznie przestanie działać. Chociaż we wrześniu jego spółka matka w Wielkiej Brytanii ogłosiła bankructwo, kierownictwo niemieckiego oddziału koncernu próbowało go ratować, szukając inwestorów, którzy wyłożyliby pieniądze na dalszą działalność. Były takie nadzieje, ponieważ niemiecka część koncernu, na którą składały się między innymi biura podróży Bucher Reisen i Öger Tours, była rentowna.

CZYTAJ TEŻ: Szef TUI: Thomas Cook upadł, bo się nie wyróżniał

„Po dziewięciu tygodniach nieprzerwanych negocjacji mamy smutną wiadomość: Thomas Cook w Niemczech nie ma przyszłości. Pod koniec listopada zamkniemy ostatecznie działalność. To oznacza utratę pracy przez prawie tysiąc osób” – piszą w liście do kolegów z branży turystycznej prezes Stefanie Berk, dyrektor sprzedaży i marketingu Carsten Seeliger i dyrektor finansowy Stefan Patzak. „Zdajemy sobie sprawę, że to trudna sytuacja także dla naszych partnerów handlowych (…) i linii lotniczych. Uwierzcie nam, do ostatniego dnia robiliśmy wszystko, co było w naszej mocy. Nie pozostaje nam nic innego, jak przeprosić z całego serca wszystkich dotkniętych tą sytuacją i podziękować, że nas wspierali w tych ciężkich czasach”.

Zarząd firmy zorganizował 20 listopada w siedzibie spółki z pomocą niemieckiej branży targi pracy dla swoich pracowników.

Dzięki sprzedaży kilku spółek, należących do Thomas Cook Touristik, udało się zachować miejsca pracy około połowy z 2,1 tysiąca ludzi – podaje niemiecki portal branżowy Travel Talk. Udało się znaleźć nabywców na Bucher Reisen, Öger Tours, salony sprzedaży, platformę do sprzedaży internetowej, firmę technologiczną GfR (oferującą między innymi rozwiązania do dynamicznego pakietowania) i sieć sklepów prowadzonych na zasadach franczyzy Holiday Land. W dalszym ciągu prowadzone są negocjacje odnośnie franczyzy hotelowej Sentido, nadal są też inwestorzy zainteresowani Neckermannem.

ZOBACZ TEŻ: DER Touristik przejmuje dwie marki Thomasa Cooka

Za minione lata, wspólnie spędzone godziny, ciekawe spotkania, rozmowy i dyskusje serdecznie wszystkim dziękujemy. Na pewno wielu naszych pracowników będzie nadal działać w turystyce. Dziś Thomas Cook Deutschland mówi do widzenia” – kończą swój list Berk, Seeliger i Patzak.

CZYTAJ TAKŻE: Chińczycy kupili Thomasa Cooka za… 11 milionów funtów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży Grecja goni Turcję i Egipt

Poprawia się sprzedaż przyszłorocznych wakacji. W ostatnim tygodniu wynik był podobny do zeszłorocznego. Na ...

Piotr Pryszcz na czele Krakowskiej Izby Turystyki

Piotr Pryszcz został nowym prezesem Krakowskiej Izby Turystyki. Swoje 25-lecie organizacja uczciła konferencją o ...

Betlej: W Polsce wzrost popytu na wycieczki większy niż u sąsiadów

52 złote w ostatnim tygodniu, a 163 złote w ciągu ostatnich pięciu tygodni – ...

Zagłoba-Zygler dołączył do zespołu Rainbow

Podróżnik, pilot, działacz i agent turystyczny, kajakarz, a nawet początkujący aktor… jednym słowem Maciej ...

TUI do tureckich hotelarzy: Uważajcie z cenami

Niemieckie biur podróży TUI podaje, że zainteresowanie jego klientów Turcją rośnie. Przestrzega jednak tamtejszych ...

W Niemczech coraz mniej touroperatorów

80 touroperatorów rocznie znika z niemieckiego rynku. Powodem nie zawsze są problemy biznesowe Profesor ...