Szefowie niemieckiego Thomasa Cooka mówią „do widzenia”

Fot. Bloomberg

Thomas Cook Deutschland zamyka się ostatecznie pod koniec listopada. Jego szefowie napisali do kolegów z branży pożegnalny list.

W najbliższych tygodniach niemiecki Thomas Cook ostatecznie przestanie działać. Chociaż we wrześniu jego spółka matka w Wielkiej Brytanii ogłosiła bankructwo, kierownictwo niemieckiego oddziału koncernu próbowało go ratować, szukając inwestorów, którzy wyłożyliby pieniądze na dalszą działalność. Były takie nadzieje, ponieważ niemiecka część koncernu, na którą składały się między innymi biura podróży Bucher Reisen i Öger Tours, była rentowna.

CZYTAJ TEŻ: Szef TUI: Thomas Cook upadł, bo się nie wyróżniał

„Po dziewięciu tygodniach nieprzerwanych negocjacji mamy smutną wiadomość: Thomas Cook w Niemczech nie ma przyszłości. Pod koniec listopada zamkniemy ostatecznie działalność. To oznacza utratę pracy przez prawie tysiąc osób” – piszą w liście do kolegów z branży turystycznej prezes Stefanie Berk, dyrektor sprzedaży i marketingu Carsten Seeliger i dyrektor finansowy Stefan Patzak. „Zdajemy sobie sprawę, że to trudna sytuacja także dla naszych partnerów handlowych (…) i linii lotniczych. Uwierzcie nam, do ostatniego dnia robiliśmy wszystko, co było w naszej mocy. Nie pozostaje nam nic innego, jak przeprosić z całego serca wszystkich dotkniętych tą sytuacją i podziękować, że nas wspierali w tych ciężkich czasach”.

Zarząd firmy zorganizował 20 listopada w siedzibie spółki z pomocą niemieckiej branży targi pracy dla swoich pracowników.

Dzięki sprzedaży kilku spółek, należących do Thomas Cook Touristik, udało się zachować miejsca pracy około połowy z 2,1 tysiąca ludzi – podaje niemiecki portal branżowy Travel Talk. Udało się znaleźć nabywców na Bucher Reisen, Öger Tours, salony sprzedaży, platformę do sprzedaży internetowej, firmę technologiczną GfR (oferującą między innymi rozwiązania do dynamicznego pakietowania) i sieć sklepów prowadzonych na zasadach franczyzy Holiday Land. W dalszym ciągu prowadzone są negocjacje odnośnie franczyzy hotelowej Sentido, nadal są też inwestorzy zainteresowani Neckermannem.

ZOBACZ TEŻ: DER Touristik przejmuje dwie marki Thomasa Cooka

Za minione lata, wspólnie spędzone godziny, ciekawe spotkania, rozmowy i dyskusje serdecznie wszystkim dziękujemy. Na pewno wielu naszych pracowników będzie nadal działać w turystyce. Dziś Thomas Cook Deutschland mówi do widzenia” – kończą swój list Berk, Seeliger i Patzak.

CZYTAJ TAKŻE: Chińczycy kupili Thomasa Cooka za… 11 milionów funtów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przyszłość widzimy w poszerzonym hotelarstwie

Zamiast konkurować z Googlem czy Amazonem zdecydowaliśmy się na współpracę z nimi. Blisko pracujemy ...

Władze Majorki do turystów: Wróćcie żywi do domu

Władze Majorki rozpoczęły kampanię skierowaną do młodych Brytyjczyków, w której ostrzegają przed tragicznymi skutkami ...

W Neckermannie już zima 2019/2020

Biuro podróży Neckermann Podróże rozpoczął sprzedaż wyjazdów na zimę 2019/2020 dla narciarzy. Na razie ...

Betlej: Ostrożny optymizm biur podróży

Rośnie sprzedaż w biurach podróży, rosną też ceny wycieczek. Touroperatorzy nie mogą jednak wpadać ...

Przejrzystość ofert nie na rękę liniom lotniczym

– Linie lotnicze nie chcą, żeby ich oferty dały się łatwo porównywać – mówił ...

Booking.com odkrywa turystyczne trendy na rok 2020

Technologia jako doradca turystyczny, odpowiedzialna turystyka, podróże z wnukami – to tylko trzy z ...