Niemcy zaostrzają zasady wjazdu. Dzielą kraje na kilka kategorii

Fot. AFP

Niemiecki rząd wprowadził kolejne ograniczenia dla podróżnych. Osoby wjeżdżające z prawie 30 krajów muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Chodzi o państwa, w których liczba zakażeń jest szczególnie wysoka, lub w których pojawiły się groźniejsze mutacje wirusa. Wśród nich znalazły się Czechy, Portugalia, Hiszpania, Egipt i Stany Zjednoczone.

Ostrzejsze zasady obowiązują od niedzieli. Przyjeżdżający z prawie 30 krajów (chodzi o osoby, które w ostatnich 10 dniach przebywały w jednym z państw objętych regulacjami), w których odsetek zakażonych jest szczególnie duży i lub gdzie krążą już groźniejsze mutacje wirusa, muszą przed przyjazdem do Niemiec zrobić test na koronawirusa – informuje Instytut Roberta Kocha. Najwcześniej można go zrobić na 48 godziny przed wjazdem. Badanie ma być opisane po niemiecku, angielsku lub francusku i spełniać wytyczne Instytutu.

CZYTAJ TEŻ: Rumunia zwalnia zaszczepionych z kwarantanny

Nadal obowiązuje zasada, że po przyjeździe z kraju uznanego za ryzykowny jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem trzeba odbyć 10-dniową kwarantannę. Jeśli po pięciu dniach wykona się test na covid-19, a wynik będzie negatywny, izolację można opuścić.

Dodatkowo przed przyjazdem należy się zarejestrować na stronie internetowej https://www.einreiseanmeldung.de – potwierdzenie rejestracji podróżny musi mieć przy sobie.

W grupie państw ze szczególnie zakaźnymi mutacjami wirusa znajdują się: Brazylia, Irlandia, Portugalia, RPA i Wielka Brytania.

Z kolei wśród 25 państw ze szczególnie dużym odsetkiem zakażeń są takie turystyczne kierunki jak Egipt, Andora, Izrael, Meksyk, Hiszpania, Emiraty Arabskie i graniczące z Niemcami Czechy. Polska zaliczana jest do „normalnych” państw uznanych za ryzykowne ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W związku z nowymi restrykcjami w poniedziałek rano na przejściach granicznych między Niemcami a Czechami powstały kolejki pieszych i samochodów – informuje niemiecka policja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Modliński węzeł trzeba przeciąć

Transfery finansowe dla Ryanaira w Modlinie są nie do zaakceptowania – mówi prezes PLL ...

Baszczyński: Nad Bałtykiem tkwi ogromny potencjał

Czy w Polskich Strefach klienci zjedzą kotlet schabowy? Dlaczego Grecja w tym roku zaskoczyła? ...

USA nie zakażą laptopów w samolotach

Amerykańskie władze wycofały się z planów zakazania wnoszenia laptopów na pokłady samolotów lecących do ...

Australia – święta góra Aborygenów zamknięta dla turystów

Nikt więcej nie stanie na górze Uluru, która uznawana jest przez Aborygenów za świętą. ...

Tajlandia: Polisy obowiązkowe dla turystów

Turyści przyjeżdżający do Tajlandii będą musieli okazać ubezpieczenie od kosztów leczenia – proponuje tamtejsze ...

TUI: Brytyjczycy, kupujcie przyszłoroczne wakacje

Więcej kierunków średniego zasięgu, w tym bułgarską Warnę, nowe hotele w Grecji i wycieczki ...