Z tego z połączeń regularnych oferowanych przez Wizz Aira, Ryanaira, LOT i Air Dolomiti (Lufthansa) skorzystało około 259 tysięcy osób. Najczęściej podróżowały one do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Frankfurtu i Eindhoven. Lotami czarterowymi poleciało 216 tysięcy pasażerów, najwięcej do Antalyi, Hurghady, Marsa Alam, na Rodos i do Heraklionu.

Czytaj więcej

Linie lotnicze zarobią dwa razy więcej niż przewidywały

Od stycznia do końca maja 2023 roku w Katowice Airport obsłużono już prawie 1,59 miliona pasażerów, to najlepsze pierwsze pięć miesięcy w roku w historii portu. Do tej pory najlepszy wynik od stycznia do maja lotnisko osiągnęło w 2019 roku, kiedy to z jego siatki połączeń skorzystało 1,44 miliona podróżnych. 

- Przewozy pasażerskie rosną zgodnie z pozytywnym wariantem prognozy na 2023 rok – komentuje Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, cytowany w komunikacie lotniska. - Zakładamy, że w tym roku z lotniska skorzysta około 5,3 miliona podróżnych, tym samym o ponad 400 tysięcy poprawimy wynik z dotychczas rekordowego 2019 roku.