Tureccy hotelarze fundują Niemcom wakacje

AFP

Zaostrzenie przez niemiecki MSZ komunikatu o podróżach do Turcji zaniepokoiło tamtejszych hotelarzy. By pokazać swoją gościnność, chcą co roku zapraszać 1001 Niemców na darmowe wakacje

Pomysł wyszedł od zagranicznego przedstawiciela Tureckiego Stowarzyszenia Biur Podróży TÜRSAB Hüseyina Baranera. W projekcie, który otrzymał nazwę „1001 przyjaźni”, uczestniczyć ma ponad 100 hoteli. Łącznie każdego roku będą one zapraszać 1001 niemieckich turystów („przyjaciół Turcji”) na wakacje. Akcja ma rozpocząć się w przyszłym roku. – Mimo wszystkich napięć międzynarodowych chcemy pokazać niemieckim obywatelom, że ich lubimy i chcielibyśmy u siebie gościć tak, jak to się dzieje od 40 lat – mówi Baraner, cytowany przez portal Travel Talk.

Nadzór nad projektem objął turecki przedsiębiorca turystyczny Volkan Simsek, który będzie koordynował współpracę z regionami i hotelami. – Całe życie prowadziłem znane obiekty, które niemal w całości rezerwowali niemieccy goście. Mogę powiedzieć w imieniu wszystkich tureckich hotelarzy, że bardzo cenimy gości z Niemiec i żałowalibyśmy, gdyby doszło do zerwania tej pięknej przyjaźni i zaniechania spotkań w Turcji – podkreśla Simsek. Jego zdaniem w przyszłości znaczenie niemiecko-tureckiej turystyki jeszcze wzrośnie.

Szczegóły projektu mają zostać podane wkrótce. Na razie wiadomo, że akcja obejmie niemal cały kraj, od Stambułu po Adanę i od Bodrum po Kars. Darmowy wypoczynek zaoferują też hotelarze ze Środkowej Anatolii i z regionu Morza Czarnego.

Stosunki dyplomatyczne między Berlinem a Ankarą są najgorsze od dziesięcioleci. To powoduje, że niemieccy turyści rezygnuj z wypoczynku w nieprzyjaznym kraju. Ostatnio niemieckie władze zasugerowały im nawet, że mogą stać się w Turcji obiektem represji („Niemcy boją się aresztowań turystów w Turcji”).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

RegioJet zapewni więcej połączeń czesko-polskich

Czeski przewoźnik kolejowo-autokarowy RegioJet rozszerza swoją siatkę połączeń z Krakowa i Katowic do Pragi ...

Ulubione miejsca Polaków na urlop: Polska, Niemcy, Grecja

W zeszłym roku nieco ponad połowa Polaków wypoczywała – przynajmniej dwa dni – poza ...

Betlej: Polskie biura podróży zarabiają śmiesznie mało

Porównanie warunków ekonomicznych w Polsce i w krajach nadbałtyckich i przyjrzenie się na tym ...

Polski Bus połączy Rzeszów z Wiedniem

Od 22 czerwca Polski Bus uruchomi połączenie między Rzeszowem i Wiedniem. Autokary zatrzymają się ...

Thomas Cook: Trzecia część zimy już sprzedana

O 14 procent wzrosły rok do roku przychody Grupy Thomasa Cooka w trzecim kwartale ...

Polska nagrodzona za promocję turystyczną w Rosji

Podczas kończących się dzisiaj międzynarodowych targów turystycznych MITT w Moskwie Polska Organizacja Turystyczna została ...