Tureccy hotelarze fundują Niemcom wakacje

AFP

Zaostrzenie przez niemiecki MSZ komunikatu o podróżach do Turcji zaniepokoiło tamtejszych hotelarzy. By pokazać swoją gościnność, chcą co roku zapraszać 1001 Niemców na darmowe wakacje

Pomysł wyszedł od zagranicznego przedstawiciela Tureckiego Stowarzyszenia Biur Podróży TÜRSAB Hüseyina Baranera. W projekcie, który otrzymał nazwę „1001 przyjaźni”, uczestniczyć ma ponad 100 hoteli. Łącznie każdego roku będą one zapraszać 1001 niemieckich turystów („przyjaciół Turcji”) na wakacje. Akcja ma rozpocząć się w przyszłym roku. – Mimo wszystkich napięć międzynarodowych chcemy pokazać niemieckim obywatelom, że ich lubimy i chcielibyśmy u siebie gościć tak, jak to się dzieje od 40 lat – mówi Baraner, cytowany przez portal Travel Talk.

Nadzór nad projektem objął turecki przedsiębiorca turystyczny Volkan Simsek, który będzie koordynował współpracę z regionami i hotelami. – Całe życie prowadziłem znane obiekty, które niemal w całości rezerwowali niemieccy goście. Mogę powiedzieć w imieniu wszystkich tureckich hotelarzy, że bardzo cenimy gości z Niemiec i żałowalibyśmy, gdyby doszło do zerwania tej pięknej przyjaźni i zaniechania spotkań w Turcji – podkreśla Simsek. Jego zdaniem w przyszłości znaczenie niemiecko-tureckiej turystyki jeszcze wzrośnie.

Szczegóły projektu mają zostać podane wkrótce. Na razie wiadomo, że akcja obejmie niemal cały kraj, od Stambułu po Adanę i od Bodrum po Kars. Darmowy wypoczynek zaoferują też hotelarze ze Środkowej Anatolii i z regionu Morza Czarnego.

Stosunki dyplomatyczne między Berlinem a Ankarą są najgorsze od dziesięcioleci. To powoduje, że niemieccy turyści rezygnuj z wypoczynku w nieprzyjaznym kraju. Ostatnio niemieckie władze zasugerowały im nawet, że mogą stać się w Turcji obiektem represji („Niemcy boją się aresztowań turystów w Turcji”).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Air France i KLM z nowościami na lato

58 nowych tras, w tym dwie z Polski, pojawi się w letniej siatce Air ...

Travelplanet zrywa umowę z Volare Travel

Siec agencyjna Travelplanet zerwała umowę z biurem podróży Volare Travel. – Powodem jest złamanie ...

Mniej turystów w greckich hotelach

Średnio o 24 procent spadło w pierwszym kwartale tego roku obłożenie w greckich hotelach ...

Lotniska boją się wirusa z Chin. Wzmożona kontrola

Londyńskie Heathrow jest pierwszym europejskim portem lotniczym, który z wielką zapobiegliwością potraktował zagrożenie epidemią ...

Francję nawiedziły największe deszcze od 100 lat

Przez Paryż przechodzi kulminacyjna fala na Sekwanie. Po intensywnych deszczach władze spodziewają się, że ...

Postojowe dla agentów turystycznych naprawione w Sejmie

Sejm przyjął poprawkę Senatu do tak zwanej antykryzysowej tarczy dla turystyki. Dzięki temu agenci ...