Odpoczywaj, Ibis się zajmie twoim Instagramem

Bloomberg

„Relax we post” to nowa usługa, którą testuje Ibis w Zurychu i Genewie. Sieć zatrudniła blogerów, którzy zamieszczają posty na Instagramie gości hotelowych w czasie, kiedy oni sami zwiedzają

Usługa powstała głównie z myślą o młodych ludziach, milenialsach, którzy hołdują zasadzie, że jeśli dane wydarzenie nie zostało utrwalone na zdjęciu to znaczy, że nie miało miejsca. Cel podróży często wybierają kierując się myślą, czy da się go efektownie pokazać na Instagramie. Dotyczy to również samego hotelu – wynika z badania brytyjskiego dziennika „The Independent”. „Konieczność” zamieszczania zdjęć w mediach społecznościowych jest jednak dla wielu osób źródłem stresu, a niektórzy turyści decydują się nawet na cyfrowy detoks.

Właśnie tym klientom chce pomóc sieć Ibis. Doświadczeni twórcy internetowi mają zadbać o ich profile na Instagramie. Wiceprezes do spraw operacyjnych w AccorHotels na Europę Centralną Philippe Alanou zapewnia, że firma z uwagą analizuje trendy społeczne i dopasowuje do nich swoją ofertę.

W okresie testowym 16 znanych blogerów, którzy sami mają wielu fanów na Instagramie, będzie zamieszczać posty w imieniu gości Ibisa. Do współpracy zostali zaproszeni między innymi Sylwina (55 tysięcy fanów), Sara Leutenegger (106 tysięcy) i lajfstajlowa blogerka z Genewy Cristina Gheiceanu (144 tysięcy fanów).

Klienci, którzy chcą skorzystać z usługi, muszą podać hasło dostępu do swojego konta na Instagramie, bloger przez weekend będzie zamieszczał zdjęcia lub filmy i tworzył w ten sposób historię wyjazdu. Na życzenie może też zająć się odpowiadaniem na komentarze, jakie pojawią się pod publikacjami. Turysta skorzysta zarówno z doświadczenia profesjonalnego blogera, jak i z jego wiedzy o mieście.

Sam użytkownik może przedstawić też swoje uwagi dotyczące rodzaju publikowanych zdjęć – jeśli na przykład jest wegetarianinem, na jego stronie nie pojawią się zdjęcia potraw mięsnych. Usługę mogą zamówić goście wszystkich 17 hoteli sieci w Genewie i Zurychu w okresie od 3 listopada do 2 grudnia na stronie internetowej www.relaxwepost.ch. Skorzystanie z niej jest bezpłatne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dwa obiekty Holdingu Hotelowego mają pierwszych dyrektorów

Hotelem Moxy Poznań Airport pokieruje Maja Bujnowska, a Holidayem Inn Express w Jasionce – ...

Premier Saary pisze do agentów turystycznych

Pomoc w walce przeciwko niekorzystnym zapisom w ustawie implementującej dyrektywę unijną zapewnia agentom premier ...

Dwucyfrowy wzrost ruchu na Lotnisku Chopina

W lutym Lotnisko Chopina kolejny pobiło historyczny rekord ruchu pasażerskiego i operacji lotniczych. Port ...

Będą szybsze odprawy na Lotnisku Chopina

Warszawskie lotnisko rozbudowało strefę kontroli paszportowej. Od dziś na poziomie odlotów do dyspozycji podróżnych ...

UIA uruchamia loty do Bukaresztu, Izmiru i Sofii

Od lata 2019 roku linie lotnicze Ukraine International Airlines uruchomią regularne rejsy do Bukaresztu, ...

Grecja zanotowała rekordowy ruch na lotniskach

O 10 procent wzrosła liczba pasażerów, którzy skorzystali z greckich lotnisk w pierwszych 9 ...