Pierwszy Mercure w Białymstoku otworzy się za rok

Materiały prasowe

Orbis zawarł umowę franczyzową ze spółką City Interhotels, która buduje hotel przy ulicy Hetmańskiej 50 w Białymstoku. Obiekt będzie działał pod marką Mercure, a pierwszych gości przyjmie w 2020 roku

Hotel, który jest jeszcze w budowie, znajduje się w pobliżu dworca kolejowego i centrum handlowego przy ulicy Hetmańskiej. Jak podaje Orbis w komunikacie, Mercure Białystok będzie miał 92 pokoje, sale konferencyjne, strefę fitness, restaurację Winestone i „oryginalny wystrój wnętrz”.

– Mercure Białystok będzie idealnym miejscem dla osób podróżujących przede wszystkim służbowo. Wierzymy, że goście docenią standard hotelu, jakość usług i świetną lokalizację – mówi współinwestor i prezes spółki Mep-Pol Marek Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: „Studenci zaprojektowali uniformy dla Mercure’a”.

– Białystok, który niebawem będzie mógł korzystać z potencjału projektu infrastrukturalnego Rail Baltica, jest jednym z najbardziej przyjaznych dla biznesu miast w Polsce. Wybór marki Mercure z pewnością pomoże inwestorowi w osiągnięciu wysokiej pozycji rynkowej i przyciągnięciu klientów korporacyjnych, których będzie coraz więcej w tym mieście – dodaje dyrektor ds. rozwoju sieci w Orbisie i Accorze na Polskę i kraje bałtyckie Jacek Stasikowski.

Pod marką Mercure należącą do grupy hotelowej Accor działa ponad 790 hoteli w 61 krajach. W Polsce jest ich 21, a kolejne pięć otworzy się do 2022 roku. Mercure Białystok będzie drugim hotelem Accoru w stolicy Podlasia, po hotelu ibis Styles.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińczycy wzywają do bojkotu Marriotta

Amerykańska sieć hoteli ma problemy w Chinach. W należącym do Marriotta programie lojalnościowym znalazła ...

Turcja zmienia zasady pobierania podatku turystycznego

Początkowo stawka podatku miała być uzależniona od standardu hotelu, teraz ma wynosić 2 procent ...

Sklepy wokół Watykanu oszukiwały turystów i pielgrzymów

Ponad 700 tysięcy różańców, obrazków z wizerunkami świętych, dewocjonaliów i pamiątek dla turystów skonfiskowała ...

Mieszkania by Marriott do wynajęcia

Ponad 200 mieszkań w Londynie weszło do oferty Marriotta. Firma chce się przekonać, czy ...

Thomas Cook zadowolony z trzeciego kwartału

Lepsze wyniki linii lotniczej Thomasa Cooka pozwoliły zmniejszyć spadek zainteresowania wycieczkami zorganizowanymi. Niższa sprzedaż ...

LOT-em do Kowna po biznes

W maju przyszłego roku LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa – Kowno. Na ...