Pierwszy Mercure w Białymstoku otworzy się za rok

Materiały prasowe

Orbis zawarł umowę franczyzową ze spółką City Interhotels, która buduje hotel przy ulicy Hetmańskiej 50 w Białymstoku. Obiekt będzie działał pod marką Mercure, a pierwszych gości przyjmie w 2020 roku

Hotel, który jest jeszcze w budowie, znajduje się w pobliżu dworca kolejowego i centrum handlowego przy ulicy Hetmańskiej. Jak podaje Orbis w komunikacie, Mercure Białystok będzie miał 92 pokoje, sale konferencyjne, strefę fitness, restaurację Winestone i „oryginalny wystrój wnętrz”.

– Mercure Białystok będzie idealnym miejscem dla osób podróżujących przede wszystkim służbowo. Wierzymy, że goście docenią standard hotelu, jakość usług i świetną lokalizację – mówi współinwestor i prezes spółki Mep-Pol Marek Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: „Studenci zaprojektowali uniformy dla Mercure’a”.

– Białystok, który niebawem będzie mógł korzystać z potencjału projektu infrastrukturalnego Rail Baltica, jest jednym z najbardziej przyjaznych dla biznesu miast w Polsce. Wybór marki Mercure z pewnością pomoże inwestorowi w osiągnięciu wysokiej pozycji rynkowej i przyciągnięciu klientów korporacyjnych, których będzie coraz więcej w tym mieście – dodaje dyrektor ds. rozwoju sieci w Orbisie i Accorze na Polskę i kraje bałtyckie Jacek Stasikowski.

Pod marką Mercure należącą do grupy hotelowej Accor działa ponad 790 hoteli w 61 krajach. W Polsce jest ich 21, a kolejne pięć otworzy się do 2022 roku. Mercure Białystok będzie drugim hotelem Accoru w stolicy Podlasia, po hotelu ibis Styles.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI przeprasza za błędny opis hotelu

TUI reklamował jeden z hoteli na Dominikanie jako „zupełnie nowy”. W rzeczywistości chodziło o ...

Polscy touroperatorzy w lepszej kondycji, lecz na gorszej pozycji

Bankructwo Thomasa Cooka może odbić się negatywnie na postrzeganiu wiarygodności polskich touroperatorów. Niesłusznie, bo ...

Islandzka linia lotnicza Wow Air zawiesiła loty

Islandzki przewoźnik borykający się od miesięcy z problemami finansowymi ogłosił, że zawiesza wszystkie loty. ...

W egipskim Al-Alamajn powstanie 10 tysięcy pokojów

30 firm zainwestuje w hotele w mieście Al-Alamajn nad Morzem Śródziemnym w Egipcie. Baza ...

Ryanair zatrudnił 45 nowych pilotów

Ryanair podaje, że do linii lotniczej dołączyło właśnie 45 nowych pilotów. Łącznie od stycznia ...

Klienci Neckermanna odzyskali już dwa miliony złotych

Minął pierwszy tydzień wypłacania przez Allianz pieniędzy klientom Neckermanna, którzy mieli dopiero jechać z ...