Pierwszy Mercure w Białymstoku otworzy się za rok

Materiały prasowe

Orbis zawarł umowę franczyzową ze spółką City Interhotels, która buduje hotel przy ulicy Hetmańskiej 50 w Białymstoku. Obiekt będzie działał pod marką Mercure, a pierwszych gości przyjmie w 2020 roku

Hotel, który jest jeszcze w budowie, znajduje się w pobliżu dworca kolejowego i centrum handlowego przy ulicy Hetmańskiej. Jak podaje Orbis w komunikacie, Mercure Białystok będzie miał 92 pokoje, sale konferencyjne, strefę fitness, restaurację Winestone i „oryginalny wystrój wnętrz”.

– Mercure Białystok będzie idealnym miejscem dla osób podróżujących przede wszystkim służbowo. Wierzymy, że goście docenią standard hotelu, jakość usług i świetną lokalizację – mówi współinwestor i prezes spółki Mep-Pol Marek Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: „Studenci zaprojektowali uniformy dla Mercure’a”.

– Białystok, który niebawem będzie mógł korzystać z potencjału projektu infrastrukturalnego Rail Baltica, jest jednym z najbardziej przyjaznych dla biznesu miast w Polsce. Wybór marki Mercure z pewnością pomoże inwestorowi w osiągnięciu wysokiej pozycji rynkowej i przyciągnięciu klientów korporacyjnych, których będzie coraz więcej w tym mieście – dodaje dyrektor ds. rozwoju sieci w Orbisie i Accorze na Polskę i kraje bałtyckie Jacek Stasikowski.

Pod marką Mercure należącą do grupy hotelowej Accor działa ponad 790 hoteli w 61 krajach. W Polsce jest ich 21, a kolejne pięć otworzy się do 2022 roku. Mercure Białystok będzie drugim hotelem Accoru w stolicy Podlasia, po hotelu ibis Styles.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy dzielą się samochodami

Liczba ludzi korzystających z wypożyczalni miejskich samochodów w Niemczech wzrosła w ciągu roku o ...

Sekret tanich luksusowych hoteli w Portugalii

Portugalia przyciąga turystów nie tylko szerokimi, piaszczystymi plażami i łagodnym klimatem, ale też nieraz ...

Francuskie koleje sparaliżowane do niedzieli

Francuzów czekają kolejne utrudnienia w podróżowaniu. Szczególnie we znaki da im się protest kolejarzy. ...

Bieszczady – drugi stopień zagrożenia lawinowego

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali. Warunki ...

Coraz więcej chętnych na wakacje w Turcji

O 18,1 procent rok do roku wzrosła w kwietniu liczba przyjazdów turystów zagranicznych do ...

Wyspy Kanaryjskie chcą dopłacać do lotów z Polski

Władze Wysp Kanaryjskich ogłosiły listę 20 nowych połączeń lotniczych, które chciałyby zasilić dopłatami. Wśród ...