Przeszkolone lobby, w którym można poczuć się jak w lesie, proste formy architektoniczne i nowoczesny design – tak będzie wyglądał po renowacji ośrodek wypoczynkowy Zagroń w Szczyrku.
Ośrodek turystyczno-sportowy Zagroń w Szczyrku, położony na zboczu Klimczoka w Beskidzie Śląskim, przejdzie kompleksową renowację, która potrwa do 2022 roku – informuje w komunikacie właściciel obiektu, Polski Holding Hotelowy.
CZYTAJ TEŻ: Łódzki Reymont zmieni się w pierwszy w Polsce hotel Aiden
Nowa koncepcja Zagronia jest „minimalistyczna, nienachalna i ma go otworzyć na otaczającą przyrodę”. Najważniejsze założenia projektu renowacji, stworzonego przez pracownię Mach Mach Architektura, to wykorzystanie walorów położenia kompleksu i stworzenie przestrzeni, którą wyróżniać będą proste formy architektoniczne i nowoczesny design. Materiały wykończeniowe, takie jak surowe, kamienne posadzki w lobby i recepcji połączone z drewnianymi okładzinami ścian i szkłem, mają nawiązywać do przyrody – podkreślają architekci.

Obecnie ośrodek ma 77 pokojów, ale po zaadaptowaniu niewykorzystanych powierzchni ich liczba zwiększy się. Na czwartym piętrze dobudowane zostaną dwa dwupoziomowe apartamenty z panoramicznymi oknami i widokiem na Skrzyczne. Nowe pokoje powstaną też na parterze. Część pokojów połączy się w apartamenty rodzinne.

Recepcja i lobby zyskają nowy wygląd – w „przeszklonej strefie chill out goście będą mogli poczuć, że naprawdę są w górach, pośrodku lasu”. Zmodernizowane zostaną elewacje wschodnia, północna i zachodnia.
Renowację przejdzie niewykorzystywany obecnie taras nad basenem, gdzie powstanie zewnętrzna strefa relaksu. Zagroń zyska też nową narciarnię i garaże dla rowerów (z bazą myjąco-narzędziową). W ośrodku jest basen, goście mogą również korzystać z sali sportowej, siłowni, saun i zabiegów odnowy biologicznej.

Zagroń zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.