Zagroń w Szczyrku po renowacji będzie bliżej natury

Fot. materiały prasowe

Przeszkolone lobby, w którym można poczuć się jak w lesie, proste formy architektoniczne i nowoczesny design – tak będzie wyglądał po renowacji ośrodek wypoczynkowy Zagroń w Szczyrku.

Ośrodek turystyczno-sportowy Zagroń w Szczyrku, położony na zboczu Klimczoka w Beskidzie Śląskim, przejdzie kompleksową renowację, która potrwa do 2022 roku – informuje w komunikacie właściciel obiektu, Polski Holding Hotelowy.

CZYTAJ TEŻ: Łódzki Reymont zmieni się w pierwszy w Polsce hotel Aiden

Nowa koncepcja Zagronia jest „minimalistyczna, nienachalna i ma go otworzyć na otaczającą przyrodę”. Najważniejsze założenia projektu renowacji, stworzonego przez pracownię Mach Mach Architektura, to wykorzystanie walorów położenia kompleksu i stworzenie przestrzeni, którą wyróżniać będą proste formy architektoniczne i nowoczesny design. Materiały wykończeniowe, takie jak surowe, kamienne posadzki w lobby i recepcji połączone z drewnianymi okładzinami ścian i szkłem, mają nawiązywać do przyrody – podkreślają architekci.

Fot. materiały prasowe

Obecnie ośrodek ma 77 pokojów, ale po zaadaptowaniu niewykorzystanych powierzchni ich liczba zwiększy się. Na czwartym piętrze dobudowane zostaną dwa dwupoziomowe apartamenty z panoramicznymi oknami i widokiem na Skrzyczne. Nowe pokoje powstaną też na parterze. Część pokojów połączy się w apartamenty rodzinne.

Fot. materiały prasowe

Recepcja i lobby zyskają nowy wygląd – w „przeszklonej strefie chill out goście będą mogli poczuć, że naprawdę są w górach, pośrodku lasu”. Zmodernizowane zostaną elewacje wschodnia, północna i zachodnia.

Renowację przejdzie niewykorzystywany obecnie taras nad basenem, gdzie powstanie zewnętrzna strefa relaksu. Zagroń zyska też nową narciarnię i garaże dla rowerów (z bazą myjąco-narzędziową). W ośrodku jest basen, goście mogą również korzystać z sali sportowej, siłowni, saun i zabiegów odnowy biologicznej.

Fot. materiały prasowe

Zagroń zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

WOT: Tylko razem odbudujemy warszawską turystykę

W ramach rozpoczynającej się dzisiaj akcji #TylkoRazem członkowie Warszawskiej Organizacji Turystycznej będą się pozdrawiać, ...

Betlej: Dobre biura podróży zyskują na wartości

Biura podróży Itaka, Rainbow i Grecos rosły w ostatnich latach jak na drożdżach. Wzrost ...

Zawodowy prezes postawił agentów na nogi

693 tysiące dolarów wyniosła w 2016 roku nadwyżka w przychodach Amerykańskiego Stowarzyszenia Doradców Turystycznych. ...

Kolej zatrzymuje pociągi pasażerskie

Epidemia koronawirusa wypłoszyła z pociągów pasażerów. W rezultacie od 17 marca duża część połączeń ...

Przez kryzys w turystyce hiszpański PKB spadnie o 2,5 procent

Przychody z przyjazdów z zagranicy do Hiszpanii mogą w tym roku być mniejsze o ...

Grecja przez 365 dni w roku

Wydłużenie sezonu turystycznego, wypromowanie nowych miejsc, rozwój turystyki tematycznej i otwarcie dla Grecji nowych ...