Chęć podróżowania w tym roku deklaruje więcej osób na świecie niż w roku 2020 – wynika z analizy Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) opracowanej na podstawie najnowszych badań IPK International dotyczących wpływu pandemii na turystykę międzynarodową i nastroje konsumentów – informuje DZT w komunikacie.
Wyjazd za granicę miało w planie 62 procent ankietowanych w styczniu, podczas gdy w maju zeszłego roku wyjechać chciała połowa. Są to przede wszystkim millenialsi, pokolenie X oraz osoby o wyższych dochodach i wykształcone.
Chęć wyjazdu najsilniejsza jest w Europie – deklaruje ją 72 procent mieszkańców tego kontynentu, na drugim miejscu jest Ameryka Północna – 53 procent, a na trzecim Azja – 41 procent.
CZYTAJ TEŻ: Niemcy: Turystyka przyjazdowa będzie zdrowieć do 2024 roku
Na początku 2021 roku Niemcy zajmowały drugie miejsce, po Hiszpanii, w światowym rankingu celów podróży turystycznych. Kolejne miejsca zajęły Włochy, Francja i Stany Zjednoczone. Do Niemiec w tym roku zamierza przyjechać 24 procent ankietowanych z 18 ważnych rynków źródłowych. Najsilniejszym magnesem okazały się niemieckie miasta, które chciałoby odwiedzić 50 procent badanych. Na drugim miejscu znalazł się wypoczynek na łonie natury, na wsi i w górach z wynikiem 41 procent. 34 procent ankietowanych wybrało wyjazd do kurortów i wakacje na plaży.