Redakcja amerykańskiego wydania magazynu National Geographic wskazała Malmö jako ósme z 21 miejsc wartych odwiedzenia w 2018 roku i drugie, po Wiedniu, w Europie. W uzasadnieniu wyboru czytamy, że Malmö to dom, w którym mieszkają przedstawiciele prawie 180 narodowości. Trzecie pod względem do wielkości miasto Szwecji ma 450 różnorodnych restauracji dzięki czemu jawi się niczym kulinarna Organizacja Narodów Zjednoczonych. Wielbiciele smaków z całego świata przybywają do Malmö, aby spróbować wyśmienitych potraw stołu szwedzkiego oferującego wszystko – od wyrafinowanej i nowoczesnej kuchni nordyckiej po falafel z ulicznego food trucka.

Jak przypomina polskie biuro Visit Sweden, Malmö jest znakomicie skomunikowane z Polską za sprawą licznych połączeń lotniczych z największych miast w kraju. – Bezpośrednio do Malmö można polecieć z Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania (Wizz Airem) i Krakowa (Ryanairem). Lotnisko Malmö-Sturup położone jest 28 km na południowy wschód od miasta. Do centrum Malmö oraz z powrotem, a także do Lund, kursują autobusy, których odjazdy zsynchronizowane są z rozkładem lotów. Bilety autobusowe można rezerwować przez internet: www.flygbussarna.se/en/malmo.

Do Malmö można się też dostać przez Kopenhagę – bezpośrednio samolotem z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i z Krakowa. SAS-em, LOT-em lub Norwegianem, skąd przez most i tunel przez cieśninę Sund można dojechać pociągiem w ciągu 24 minut do centrum Malmö.