Targi Lato w trzeci weekend kwietnia

materiały prasowe

Promocję polskich regionów i popularnych zagranicznych kurortów, a także tradycyjnej kuchni i wyrobów rzemieślniczych zapowiadają organizatorzy połączonych targów Lato i Regionalia, które odbędą się od 21 do 23 kwietnia w Warszawie

Wystawcy targów Lato zabiorą zwiedzających w podróż po Polskich regionach. Przedstawiciele województwa lubelskiego zaproszą na spacer po rynku w Zamościu, jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie, oraz po starówce Lublina, który obchodzi w tym roku jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich i jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Na wielbicieli natury będzie czekać Podlasie słynące z przepięknych rozlewisk nad Biebrzą oraz parków narodowych i krajobrazowych na Suwalszczyźnie, a także województwo warmińsko-mazurskie i jego Kraina Tysiąca Jezior. Śląskie promuje Beskidy ze znaną skocznią narciarską im. Adama Małysza w Wiśle czy Szlak Zabytków Techniki. O tych, którzy zdecydują się zostać w Warszawie lub jej okolicach, zadbają reprezentanci branży turystycznej Mazowsza, którzy jak co roku przygotowali na targi liczne atrakcje i konkursy.

W ofercie regionów całej Polski znajdą się tematyczne parki rozrywki, inscenizacje historyczne, skanseny, zabytki techniki, kościoły, zamki, zespoły miejskie, obszary cenne przyrodniczo, a także szlaki piesze. Na szczególną wędrówkę „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji” po prawosławnych monasterach zaprosi fundacja Dialog Narodów. Do wypoczynku na łonie natury lub w tętniących życiem centrach miast namawiać będą przedstawiciele hoteli, pensjonatów, uzdrowisk oraz ośrodków spa. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęci natomiast do wizyty w gospodarstwach agroturystycznych.

Na targach Lato pojawią się również zagraniczni wystawcy z krajów cieszących się dużą popularnością wśród Polaków. Do wypoczynku nad Morzem Bałtyckim zachęcać będą Litwini, a przedstawiciele Chorwacji opowiadać będą o urokach Adriatyku. Węgrzy przypomną o zaletach kąpieli w basenach termalnych, a na miłośników dalekich wypraw czekają goście z Karaibów, Kuby i Dominikany.

Szczególną promocję podczas targów zapowiada Zatorland – kompleks sześciu parków rozrywki w Zatorze. Miejsce to łączy w sobie świat dinozaurów, owadów, mitologii, bajek, wodnych stworzeń i lunapark. Otwarcie rozbudowanego Zatorlandu odbędzie się kilka dni przed targami.

Wraz z targami Lato odbędą się 6. targi produktów tradycyjnych i ekologicznych Regionalia, dzięki którym zwiedzający nie tylko zobaczą, ale i poznają smak poszczególnych regionów Polski. Osoby przywiązujące wagę do zdrowego żywienia z pewnością zaciekawi stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego przedstawiciele udzielą wartościowych informacji na temat europejskich systemów jakości żywności: chronionej nazwy pochodzenia, chronionego oznaczenia geograficznego i gwarantowanej tradycyjnej specjalności.

22. targi turystyki i wypoczynku Lato 2017 odbędą się od 21 do 23 kwietnia w centrum targowo-kongresowym MT Polska, przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Japończycy deklarują, że pomogą w budowie CPK

Przedstawiciele japońskiego rządu zapewnili premiera Mateusza Morawieckiego w Tokio, że są zainteresowani  udziałem w ...

Cook: Nieważne gdzie, ważne w jakim hotelu

Hotele jako wakacyjne kierunki, rosnący popyt na luksusowe podróże rodzinne i łączenie obsługi przez ...

Klienci Rainbowa zażyczyli sobie więcej wygód

Dla rodzin – pięciogwiazdkowe hotele. Dla dzieci – więcej klubów z animacjami. Dla seniorów ...

Prezes Rainbowa: Jestem zadowolonym hotelarzem z przypadku

Cały czas szukamy w Grecji okazji do inwestowania w hotele. Nie boimy się przy ...

Itaka planuje zabierać od 2021 roku klientów z Radomia

Biuro podróży Itaka podpisało list intencyjny z PPL Porty lotnicze na korzystanie z lotniska ...

Traveldata: Wrzesień w biurach podróży pod znakiem podwyżek

Ktoś, kto planował wypoczynek we wrześniu, najtaniej mógł w ostatnim tygodniu kupić wyjazd do ...