Jukatan szykuje atrakcje za setki milionów dolarów

Pixabay

16 nowych projektów przedstawił meksykański Sekretariat do spraw Turystyki. Trzy z nich będą realizowane na popularnym wśród Polaków półwyspie Jukatan

Sekretariat do spraw Turystyki (Sectur) to agencja rządowa odpowiedzialna za rozwój turystyki przyjazdowej do Meksyku. Instytucja zaprezentowała ostatnio 16 projektów, które mają zwiększyć atrakcyjność kraju wśród gości z zagranicy. Z punktu widzenia Polaków najważniejsze wydają się te realizowane na półwyspie Jukatan – najpopularniejszym celu wycieczek polskich grup zorganizowanych.

Pierwsza inwestycja, o wartości 400 milionów dolarów, to Laguna Holbox. Obejmujący 11 tysięcy hektarów projekt skoncentruje się na meksykańskiej przyrodzie i dziedzictwie kultury Majów. Prace rozpoczną się jeszcze pod koniec tego roku. Plac budowy znajduje się bezpośrednio przy rezerwacie Yum Balam i lagunie Yalahau, co sprawia, że powstanie kurortu budzi obawy ekologów. Władze zapowiadają bowiem, że tylko 90 procent powierzchni podlegającej ochronie pozostanie nienaruszone.

Drugi projekt przeznaczony przede wszystkim dla samych Meksykanów, mowa bowiem o domu spokojnej starości, bezpośrednio przy lagunie Bacalar. Inwestycja o wartości 360 milionów dolarów jest jednak związana z turystyką, bo obiekt będzie oferował również pobyty wypoczynkowe i rekreacyjne seniorom z innych krajów.

Trzecie przedsięwzięcie to Sea World. W pobliżu San Miguel, w parku Chankanaab, na wyspie Cozumel na kilku piętrach umieszczone będą duże akwaria, w których będzie można oglądać zwierzęta morskie. W zacienionym pawilonie eksponowane będą zwierzęta nocne. Termin budowy nie został jeszcze ustalony, wiadomo jedynie, że inwestycja pochłonie 65 milionów dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Meksyk: Zalegalizujmy narkotyki, turystyka zyska

39 milionów zagranicznych turystów przyjechało w zeszłym roku do Meksyku. Kraj może wkrótce znaleźć ...

Kanada – kolizja samolotu z dronem

Gdy mały pasażerski samolot linii Skyjet z ośmioma osobami na pokładzie zmierzał na lotnisko ...

Bramki przy Wzgórzu Świątynnym znikają

Bramki z wykrywaczami metalu umieszczone u wejść na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie zostaną usunięte ...

Niemieckie lotnisko najgorsze na świecie

Najlepszym portem lotniczym na świecie jest Vantaa w stolicy Finlandii, Helsinkach, najgorszym – Schönefeld ...

Mouzenidis: Jedź z przyjaciółmi i rób, co lubisz

Mouzenidis Travel zaoferował Niemcom grupowe wyjazdy tematyczne. Wśród propozycji są wakacje z jogą, pielgrzymki ...

ERV: Ślubu nie będzie? Mamy na to polisę

Rozstanie z partnerem i rezygnację z wyjazdu części grupy włączyło do nowej polisy podróżnej ...