Wisła dobrą marką turystyczną

materiały prasowe

„Rzeka Wisła i jej potencjał w rozwoju marek turystycznych” – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy współudziale Polskiej Organizacji Turystycznej

Jak podaje POT, zorganizowaną w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki konferencję, która stanowiła podsumowanie Roku Rzeki Wisły 2017 ogłoszonej przez Sejm RP w czerwcu zeszłego roku, otworzył wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski. Przypomniał, że w ciągu minionych 12 miesięcy pod wspólnym logo poprowadzono szereg projektów ogólnopolskich i lokalnych, kulturalnych i społecznych, z dziedziny ekologii, tworzenia infrastruktury wodnej i małej żeglugi rzecznej.

– Na dobrą markę rzeki Wisły składają się produkty turystyczne tworzone wzdłuż jej biegu i ich promocja – podkreślał, cytowany w komunikacie prasowym, moderujący przebieg konferencji Jacek Janowski, dyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT.

Program spotkania nie ograniczał się jednak do wyliczenia turystycznych przedsięwziąć związanych z największą z polskich rzek. Podzielona na trzy panele konferencja stała się okazją do przekrojowego spojrzenia na turystykę wodną w kraju, między innymi przez pryzmat wybranych przykładów turystycznego wykorzystania potencjału innych rzek w Polsce i za granicą.

Naczelnik w departamencie turystyki MSiT Marek Sołtysiak opisał działania edukacyjne, które podejmuje resort, aby wpoić zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. JEgo zdaniem przykładem takiej aktywności jest akcja informacyjna „Bezpieczna woda”.

Drugi panel konferencji wypełniły prezentacje o potencjale marki Wisły. Katarzyna Podhorecka z departamentu turystyki MSiT skupiła się na aspektach recepcji ruchu turystycznego wzdłuż rzeki i terenach wokół niej. Jak opisała, turyści cenią walory przyrodnicze i krajobrazowe, lecz najwyższe ich liczby notują miasta zlokalizowane nad brzegami Wisły. Warszawę i Kraków odwiedza rocznie około 5 mln turystów. Duże zainteresowanie notują też Toruń i Bydgoszcz. Powyżej stu tysięcy turystów odnotowują obiekty noclegowe w Kazimierzu Dolnym. W sumie – jak podliczyła Podhorecka –  w minionym roku w miastach i miejscowościach wzdłuż Wisły udzielono około 12 mln noclegów.

Na koniec Anna Księżnik z departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT przypomniała zaś ideę konkursu na najlepszy produkt turystyczny (Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tureccy hotelarze mają dość fałszywych reklamacji

Tureccy hotelarze z prowincji Mugla tworzą wydziały do walki z fałszywymi reklamacjami składanymi przez ...

Etihad: Zakaz laptopów nam nie zaszkodził

Rezerwacje na loty do Stanów są dobre mimo wprowadzenia w marcu zakazu wnoszenia na ...

15 pociągów wakacyjnych Polregio

Polregio uruchamia dodatkowe połączenia na ponad 15 trasach do miejscowości turystycznych. Będzie można z ...

Francja ogranicza prędkość na drogach krajowych

We Francji od dzisiaj obowiązuje ograniczenie prędkości na drogach krajowych. Dozwoloną prędkość zmniejszono z ...

Polacy w czołówce gości w Portugalii

O 27,6 procent wzrosła między styczniem a lipcem liczba noclegów kupionych przez polskich turystów ...

Betlej: Wrześniowa sprzedaż wycieczek rekordowa

Do Egiptu taniej niż rok temu o 289 złotych, do Grecji o 118 złotych, ...