Hiszpania: Plaże bez pryszniców, za to z ekranami między leżakami

Fot. AFP

Odpowiednie odległości między leżakami, zamknięte strefy dla dzieci, nieczynne prysznice – to zasady zagospodarowania plaż w tym roku w Hiszpanii.

ICTE, instytut zajmujący się standardami jakości dla turystyki i hotelarstwa w Hiszpanii, na zlecenie branży opracował szereg zaleceń dla zarządzających plażami – donosi hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur. Teraz dokument musi zaakceptować Ministerstwo Zdrowia.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania – nawet na plaży trzeba będzie zachować odległość

Zapisano w nim, że plażowicze muszą zachować bezpieczną odległość, a firmy zarządzające mają obowiązek zadbać, by liczba osób nie przekroczyła tej dozwolonej. Muszą pilnować również, by klienci przestrzegali zasad korzystania z plaż, o których muszą poinformować w wyraźny sposób – w popularnych językach i za pomocą piktogramów. Brodziki do opłukiwania stóp i place zabaw dla dzieci będą nieczynne, leżaki i parasole muszą być rozstawione w określonej odległości, a jeśli nie będzie to możliwe, należy postawić między nimi ekrany.

Dokument zakłada też powołanie specjalnego komitetu spośród podmiotów zarządzających plażami, który określi, jak zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Komitet ten musi ocenić, jak duże jest ryzyko w takich punktach, jak dojście do plaży, miejsca z płytką wodą, toalety, przebieralnie, punkty z wodą pitną i inne. Trzeba będzie również stworzyć procedury na wypadek podejrzenia, że pracownik lub klient są zarażeni.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpania – plaża spryskana wybielaczem. „Brutalne szkody”

Zatrudnieni do obsługi będą musieli przejść szkolenia, na stałe będą też przypisani do konkretnego zespołu pracującego na wyznaczonej zmianie. Punkty gastronomiczne będą zobowiązane przestrzegać wysokich standardów higieny. Zajęcia sportowe i animacje muszą być tak rozplanowane, żeby można było utrzymać odpowiednią odległość między uczestnikami i unikać kontaktu fizycznego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Idą duże zmiany w sprzedaży ubezpieczeń

Sejm pracuje nad nową ustawą o dystrybucji ubezpieczeń, która od 2018 roku dostosuje krajowe ...

Latarki outdoor: wybieramy najlepszy model

Planując weekendowy wypad za miasto, by spędzić czas na łonie natury, należy pamiętać o ...

Tajlandia ustanawia minimalne ceny wycieczek

Od 800 do 1,5 tysiąca bahtów, czyli od 26 do 50 dolarów od osoby ...

W Bieszczadach zawieje i zamiecie śnieżne

Z prędkością ponad 80 kilometrów na godzinę wieje wiatr powyżej górnej granicy lasu w ...

Chorwacja: Turyści przekroczą granicę w kilka sekund

Wystarczy, by turyści wypełnili przez internet aplikację, a unikną długiego oczekiwania na wjazd do ...

Sisi wygrywa wybory prezydenckie w Egipcie

Tak jak przewidywano, wstępne wyniki pierwszej tury wyborów wskazują na dużą przewagę obecnie urzędującego ...