Hiszpania: Plaże bez pryszniców, za to z ekranami między leżakami

Fot. AFP

Odpowiednie odległości między leżakami, zamknięte strefy dla dzieci, nieczynne prysznice – to zasady zagospodarowania plaż w tym roku w Hiszpanii.

ICTE, instytut zajmujący się standardami jakości dla turystyki i hotelarstwa w Hiszpanii, na zlecenie branży opracował szereg zaleceń dla zarządzających plażami – donosi hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur. Teraz dokument musi zaakceptować Ministerstwo Zdrowia.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania – nawet na plaży trzeba będzie zachować odległość

Zapisano w nim, że plażowicze muszą zachować bezpieczną odległość, a firmy zarządzające mają obowiązek zadbać, by liczba osób nie przekroczyła tej dozwolonej. Muszą pilnować również, by klienci przestrzegali zasad korzystania z plaż, o których muszą poinformować w wyraźny sposób – w popularnych językach i za pomocą piktogramów. Brodziki do opłukiwania stóp i place zabaw dla dzieci będą nieczynne, leżaki i parasole muszą być rozstawione w określonej odległości, a jeśli nie będzie to możliwe, należy postawić między nimi ekrany.

Dokument zakłada też powołanie specjalnego komitetu spośród podmiotów zarządzających plażami, który określi, jak zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Komitet ten musi ocenić, jak duże jest ryzyko w takich punktach, jak dojście do plaży, miejsca z płytką wodą, toalety, przebieralnie, punkty z wodą pitną i inne. Trzeba będzie również stworzyć procedury na wypadek podejrzenia, że pracownik lub klient są zarażeni.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpania – plaża spryskana wybielaczem. „Brutalne szkody”

Zatrudnieni do obsługi będą musieli przejść szkolenia, na stałe będą też przypisani do konkretnego zespołu pracującego na wyznaczonej zmianie. Punkty gastronomiczne będą zobowiązane przestrzegać wysokich standardów higieny. Zajęcia sportowe i animacje muszą być tak rozplanowane, żeby można było utrzymać odpowiednią odległość między uczestnikami i unikać kontaktu fizycznego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nie cała Puszcza Białowieska jest zamknięta

Zakaz wstępu do lasu w rejonie Puszczy Białowieskiej został wprowadzony tylko w niektórych miejscach, ...

Niedzielski: Majówka? Nie taka, jak dwa lata temu. Otwarcie hoteli? Jak pozwoli sytuacja

Sytuacja epidemiczna skłania rząd do przedłużenia obecnych obostrzeń w gospodarce i życiu społecznym – ...

Przez mundial „lasty” idą słabo

Przedstawiciele niemieckiej i brytyjskiej branży turystycznej narzekają na słabą sprzedaż przecenionych ofert. Według tamtejszych ...

Betlej: Zielony znika z mapy zakażeń

Może nie będą to całkowite lockdowny, ale rządy europejskie będą zaostrzać ograniczenia w życiu ...

TUI chce być specjalistą od egzotyki

Prawie co czwarta rezerwacja w niemieckim TUI dotyczy podróży do dalekich krajów. Na nadchodzące ...

Część niemieckich touroperatorów odwołuje wyjazdy studyjne

TUI odwołał wyjazdy studyjne dla agentów, ale DER Touristik i FTI chcą je przeprowadzić ...