Hiszpania: Plaże bez pryszniców, za to z ekranami między leżakami

Fot. AFP

Odpowiednie odległości między leżakami, zamknięte strefy dla dzieci, nieczynne prysznice – to zasady zagospodarowania plaż w tym roku w Hiszpanii.

ICTE, instytut zajmujący się standardami jakości dla turystyki i hotelarstwa w Hiszpanii, na zlecenie branży opracował szereg zaleceń dla zarządzających plażami – donosi hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur. Teraz dokument musi zaakceptować Ministerstwo Zdrowia.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania – nawet na plaży trzeba będzie zachować odległość

Zapisano w nim, że plażowicze muszą zachować bezpieczną odległość, a firmy zarządzające mają obowiązek zadbać, by liczba osób nie przekroczyła tej dozwolonej. Muszą pilnować również, by klienci przestrzegali zasad korzystania z plaż, o których muszą poinformować w wyraźny sposób – w popularnych językach i za pomocą piktogramów. Brodziki do opłukiwania stóp i place zabaw dla dzieci będą nieczynne, leżaki i parasole muszą być rozstawione w określonej odległości, a jeśli nie będzie to możliwe, należy postawić między nimi ekrany.

Dokument zakłada też powołanie specjalnego komitetu spośród podmiotów zarządzających plażami, który określi, jak zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Komitet ten musi ocenić, jak duże jest ryzyko w takich punktach, jak dojście do plaży, miejsca z płytką wodą, toalety, przebieralnie, punkty z wodą pitną i inne. Trzeba będzie również stworzyć procedury na wypadek podejrzenia, że pracownik lub klient są zarażeni.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpania – plaża spryskana wybielaczem. „Brutalne szkody”

Zatrudnieni do obsługi będą musieli przejść szkolenia, na stałe będą też przypisani do konkretnego zespołu pracującego na wyznaczonej zmianie. Punkty gastronomiczne będą zobowiązane przestrzegać wysokich standardów higieny. Zajęcia sportowe i animacje muszą być tak rozplanowane, żeby można było utrzymać odpowiednią odległość między uczestnikami i unikać kontaktu fizycznego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pomorze inwestuje 216 milionów złotych w infrastrukturę turystyczną

Drogi rowerowe nad morzem i na Żuławach, trasy kajakowe na rzekach, przystanie żeglarskie na ...

Bilety FlixBusa w biurach podróży MyTravel

FlixBus nawiązał współpracę z siecią biur podróży MyTravel. MyTravel będzie sprzedawać jego bilety – ...

Do Grecji na greckie śniadanie

„Grecki koszyk śniadaniowy” to nowa inicjatywa, która ma zachęcić właścicieli hoteli i obiektów noclegowych ...

Ryanair zamyka bazy i narzeka na Boeinga

Ryanair informuje o zamknięciu dwóch europejskich baz — na lotnisku Skavsta w Szwecji i ...

Największa nad Morzem Śródziemnym wioska wakacyjna powstanie w Bodrum

12 milionów metrów kwadratowych zajmie nowy kurort w Bodrum. Znajdą się w nim m.in. ...

W Chinach więcej wiz, w Polsce więcej turystów

Już w czternastu miastach Chin obywatele mogą starać się o wizę do Polski – ...