Ochotnicy na Majorkę poszukiwani

Fot. Pixabay

Niemieccy eksperci turystyczni chcą udowodnić, że w czasach pandemii bezpieczne podróże bez konieczności odbywania długiej kwarantanny są możliwe. Do swojego projektu szukają tysiąca ochotników.

Niemieccy eksperci turystyczni Michael Röntzsch i Michael Lambertz wraz z kilkoma partnerami pracują nad programem pilotażowym, który ma udowodnić, że choć na świecie nadal szaleje pandemia koronawirusa, podróże można planować i bezpiecznie je zrealizować – pisze niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell.

A co najważniejsze, kwarantanna po przylocie wcale nie jest konieczna. W projekcie udział ma wziąć tysiąc osób, które między 15 grudnia a 15 stycznia polecą na Majorkę. Na dwa dni przed wylotem poddadzą się testowi PCR, następnie pojadą wypoczywać, a na dwa dni przed powrotem ponownie przeprowadzą badanie, by przy założeniu, że wynik jest negatywny, móc po urlopie od razu wrócić do pracy.

CZYTAJ TEŻ: Majorka: Mieszkajcie u nas, pracujcie zdalnie

Röntzsch i Lambertz przedstawili swój pomysł politykom w Berlinie, ale nie zyskał on ich aprobaty. – Niestety, okazuje się, że politycy nie rozumieją naszej sytuacji – mówi Röntzsch. – Swoboda podróżowania musi zostać przywrócona, w przeciwnym razie żadne programy pomocowe nie wystarczą – dodaje. Jego zdaniem nie można czekać na pojawienie się szczepionki.

Ekspert jest też sceptycznie nastawiony do szybkich testów robionych na lotnisku. Co będzie, jeśli ktoś, koło kogo stoimy w kolejce, będzie zakażony? Ta osoba może w oczekiwaniu na badanie zarazić wiele osób. To nie pasuje do naszej strategii – informuje.

Same wyjazdy mają być rezerwowane u agentów turystycznych. – Jesteśmy w trakcie rozmów ze znaną firmą technologiczną, sprzedaż miałaby iść za pośrednictwem jej systemu – dodaje Röntzsch.

ZOBACZ TAKŻE: Komisja Europejska zaleca szybkie testy antygenowe

Inicjatorzy projektu chcą w ten sposób wywołać nacisk na rząd, prowadzą także negocjacje w tej sprawie z władzami na Majorce.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ponad 100 tysięcy turystów pojechało do Egiptu

Białoruś, Ukraina, Szwajcaria, Węgry i Serbia to kraje, z których do Egiptu przylecieli turyści ...

Prokuratura wyjaśnia okoliczności przejęcia zakopiańskiego Litworu

Zakopiańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez komornika, który w asyście ochroniarzy ...

Samorząd hotelarzy coraz mocniejszy

Prawie 50 nowych członków dołączyło od początku roku do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Teraz ...

Wyjazd z biurem podróży? Nie, dziękuję

„Więzienie”, „przedszkole dla dorosłych”, „masowe ekspedycje” – tak wakacje zorganizowane przez biura podróży postrzegają ...

OSAT: Zielone światło dla Sun & Funa

Agenci Turystyczni mogą już podpisywać bez obaw umowy z biurem podróży Sun & Fun. ...

Na Dunaju wywrócił się statek. Utonęli turyści

Turystyczny statek zatonął w środę wieczorem na Dunaju w Budapeszcie. Zginęło co najmniej siedem ...