Lekarz chorób zakaźnych: Na stoku wirus niegroźny

Fot. tv.rp.pl

Na stoku nikt się nie całuje, wszyscy noszą maski i kaski, wieje wiatr, więc transmisja wirusa jest praktycznie zerowa – mówi dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych Krzysztof Simon.

Ordynator I oddziału chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu i konsultant wojewódzki w tej dziedzinie Krzysztof Simon powiedział dziś w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że ryzyko złapania wirusa na stoku narciarskim jest niewielkie. – Zupełnie nie rozumiem, dlaczego zablokowano wczasy górskie na stokach. Tam się nikt nie całuje, wszyscy noszą maski, hełmy i rękawice, jest zimno i wieje wiatr, więc transmisja wirusa jest praktycznie żadna – wskazywał lekarz.

CZYTAJ TEŻ: Gowin: Stoki narciarskie będą otwarte

Simon skrytykował też decyzję o zorganizowaniu ferii zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw. – Zasadą postępowania podczas epidemii jest rozrzedzenie, a tu ktoś wpadł na pomysł, żeby skumulować to towarzystwo – stwierdził.

Jego zdaniem na wakacje czy ferie zimowe spokojnie mogą wyjeżdżać osoby, które przechorowały covid-19, bo „one teoretycznie już nie zachorują”. Opiekunami grup szkolnych podczas wyjazdów mogliby być nauczyciele ozdrowieńcy. – Trzeba skończyć z tą polityką, tylko rozrzedzać, na cztery, sześć tygodni i wysyłać osoby, które przechorowały, mają przeciwciała i odporność. Młodzież inaczej zwariuje, ludzie nie wytrzymają, będą awantury – mówił Simon.

W opinii Simona także hotele i restauracje, działając ścisłym w reżimie sanitarnym, mogłyby przyjmować ograniczoną liczbę turystów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdańsk opowie o czasach wojny

Po trwającej 4,5 roku budowie, jutro otwarte zostanie dla zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej ...

Koniec horroru z płaczącymi dziećmi w samolotach

Japan Airlines wyciąga rękę do tych, dla których płaczące dziecko w pobliżu to koszmar. ...

Gdańsk: W tym roku obsłużymy ponad 5 milionów pasażerów

O 15 procent więcej pasażerów niż rok wcześniej obsłużyło lotnisko w Gdańsku. Było to ...

Mouzenidis ma dwóch nowych przedstawicieli regionalnych

Rafał Wasiak ze Small Planet i Tomasz Terebus z Net Holiday zasilili zespół biura ...

Plan ministra turystyki Grecji: Cztery procent wzrostu rocznie

Poprawa infrastruktury, rozwój turystyki tematycznej, lepsze kształcenie kadr i wyższa jakość świadczonych usług – ...

Ruszają wiosenne przeglądy w ośrodkach PKL

Polskie Koleje Linowe rozpoczynają planowe przeglądy techniczne kolei linowych i linowo-terenowych W najbliższą niedzielę ...