Rosja zawiesza loty do Turcji. Pół miliona turystów na lodzie

Turcja to jeden z ulubionych kierunków podróży Rosjan. Fot. Filip Frydrykiewicz

Rosja zawiesza do czerwca większość połączeń lotniczych z Turcją. Jako powód podaje rosnącą liczbę zakażeń w tym kraju. Rząd zaleca też biurom podróży wstrzymanie sprzedaży wycieczek do Tanzanii.

Od 15 kwietnia do 1 czerwca większość czarterowych i regularnych połączeń lotniczych między Rosją a Turcją będzie zawieszona. Utrzymane zostaną tylko dwa loty tygodniowo z Moskwy do Stambułu. Taką informację podała wicepremier Tatiana Golikowa w telewizyjnym wystąpieniu. Jej świadczenie przywołują liczne agencje informacyjne, w tym Bloomberg i turecka Anadolu Agency.

CZYTAJ TEŻ: Turcja szczepi turystykę – od kelnera do dyrektora hotelu

Powodem decyzji jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w Turcji. 80 procent przypadków zakażeń koronawirusem wykrytych u Rosjan powracających z zagranicy, wykryto właśnie u osób wracających z Turcji – poinformowała w czasie tego samego wystąpienia lekarka i szefowa Federalnej Służby Nadzoru nad Ochroną Praw Konsumentów i Dobrobytem Człowieka Anna Popowa.

Na okres, w którym loty będą zawieszone, wycieczki do Turcji zarezerwowało około 500 tysięcy ludzi. W tym czasie w Rosji będą dwa święta państwowe.

Rosja była w zeszłym roku najważniejszym rynkiem źródłowym dla Turcji. Jak wynika ze statystyk tamtejszego Ministerstwa Kultury i Turystyki, w 2020 roku przyjechało do Turcji 2,13 miliona Rosjan. Rok wcześniej było ich 7 milionów.

ZOBACZ TEŻ: W Turcji wracają weekendowe blokady

Dzienna liczba zakażeń w Turcji jest bardzo duża, a 8 kwietnia wskaźnik ten doszedł do rekordowych 55 941 przypadków.

Opinia publiczna spodziewa się, że prezydent Recep Tayyip Erdogan prawdopodobnie ogłosi po dzisiejszym spotkaniu rządu zaostrzenie zasad utrzymywania dystansu społecznego.

Turecka agencja informacyjna Anadolu Agency podaje, że wicepremier Rosji rekomenduje także biurom podróży wstrzymanie sprzedaży wyjazdów do Tanzanii. Loty do tego kraju podobnie jak do Turcji zostały zawieszone.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wybierz najlepszą ofertę Last Minute!

Oferty Last Minute, to zdecydowanie najbardziej sensowne cenowo oferty na rynku turystycznym. Wiele osób ...

Finnair za rok dołoży więcej połączeń z Warszawą

Finnair doda dwa kolejne cotygodniowe połączenia między Helsinkami i Warszawą na lato 2019 roku. ...

Itaka odracza agentom zwrot nadpłaconych prowizji

Biuro podróży Itaka postanowiła pójść współpracującym z nią agentom turystycznym na rękę i odroczyć ...

Wjazd na Zanzibar dalej bez szczepień

Informacja z Niemiec była myląca – nic się nie zmieniło w kwestii wjazdu turystów ...

Szykują się historyczne zwolnienia w Emirates

Dubajskie Emirates, jedna z najbardziej podziwianych i rozpoznawalnych linii lotniczych na świecie, przymierzają się ...

Traveldata: Zagraniczne ferie jeszcze tańsze

Różnica w cenie między wyjazdem z biurem podróży na ferie w ciepłych krajach w ...