Niemcy wpisują Dominikanę na listę krajów ryzykownych

Fot. Pixabay

Rosnąca liczba nowych przypadków covidu-19 to powód, dla którego niemiecki Instytut Roberta Kocha wpisał Dominikanę na listę krajów ryzykownych w kontekście rozprzestrzeniania się koronawirusa. Komunikat w tej sprawie wydał już tamtejszy MSZ.

Wjazd do Dominikany nie jest obwarowany żadnymi znaczącymi wymogami – trzeba tylko wypełnić elektroniczną kartę pasażera przed przekroczeniem granicy. Można to zrobić nawet na lotnisku tuż po przylocie, korzystając z darmowego dostępu do internetu bezprzewodowego. Podróżni poddawani są wyrywkowym kontrolom w kierunku covidu-19, bezwzględnie muszą je przejść osoby, które mają objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. Jeśli zachodzi podejrzenie, że faktycznie są chore, kierowane są na kwarantannę.

CZYTAJ TEŻ: Od kwietnia do Dominikany tylko z biletem elektronicznym

Łatwe zasady wjazdu to powód, dla którego kraj cieszy się dużym zainteresowaniem, także wśród polskich turystów. Jednak w ciągu ostatnich siedmiu dni liczba nowych zakażenia koronawirusem wzrosła do ponad 50 na 100 tysięcy mieszkańców – informuje niemiecki Instytut Roberta Kocha. To spowodowało, że Dominikana została wpisana na listę państw ryzykownych w kontekście rozprzestrzeniania się covidu-19. W konsekwencji niemiecki MSZ wydał ostrzeżenie przed podróżowaniem do tego kraju. Ostrzeżenie weszło w życie 30 maja.

Ministerstwo Turystyki Dominikany poinformowało , że od 31 maja podróżni z Brazylii, Wielkiej Brytanii i RPA będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Decyzję podjęto na podstawie zgromadzonych danych – wynika z nich, że wskaźnik pozytywnych wyników testów wyrywkowych prowadzonych na lotniskach wynosi 1 procent, a tych wykonywanych w hotelach 0,4 procent. W tym ostatnim wypadku chodzi o gości, którzy robią badanie przed powrotem do domu, ponieważ wymagają tego od nich ich rządy. Resort podaje też, że w maju do Dominikany przyjechało ponad 280 tysięcy gości zagranicznych – to najlepszy miesięczny wynik od wybuchu pandemii.

ZOBACZ TAKŻE: Dominikana odzyskała turystów sprzed pandemii. Pomogli Polacy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jak będziemy latać w trybie „post-Covid-19”?

Przejście przez lotnisko przed odlotem i cała podróż samolotem będą przez dłuższy czas tak ...

Wizz Air poleci jesienią do Marrakeszu

Wizz Air otworzy jesienią nowe trasy – z Wilna i z Warszawy do Marrakeszu ...

Big Ben ucichnie na cztery lata

W trakcie rozpoczynającego się w poniedziałek gruntownego remontu Wieży Elżbiety II, Big Ben zostanie ...

5-milionowy pasażer krakowskiego lotniska

Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce przywitał w tym roku 5-milionowego pasażera. ...

Do Grecji na greckie śniadanie

„Grecki koszyk śniadaniowy” to nowa inicjatywa, która ma zachęcić właścicieli hoteli i obiektów noclegowych ...

Katowice Airport: Czartery trzymają się mocno

Luty był dwunastym miesiącem z rzędu ze spadkiem ruchu pasażerskiego w porcie lotniczym w ...