„Weekend za pół ceny” już przyjmuje zgłoszenia

Polska Organizacja Turystyczna

Ruszyła sprzedaż ofert w ramach VI edycji akcji „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Turyści mogą rezerwować noclegi, zwiedzanie i usługi gastronomiczne. Wszystko ze zniżką będzie dostępne między 15 a 17 marca

Akcja, której celem jest zachęcenie Polaków do podróżowania po kraju, również poza tradycyjnym sezonem letnim czy zimowym, organizowana jest dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Najbliższa edycja rozpocznie się w piątek 15 marca i potrwa do niedzieli, 17 marca.

Tym razem do wyboru są oferty 894 hoteli, restauracji, muzeów, ośrodków sportowych i innych atrakcji z całego kraju. To o 20 procent więcej niż podczas poprzedniej, listopadowej, imprezy.

Akcja z roku na rok staje się coraz popularniejsza, zarówno wśród turystów, jak i partnerów. Pilotażowa odsłona została zorganizowana w 2016 roku i skorzystało z niej 60 tysięcy ludzi.  Ostatnia edycja z jesienie zeszłego roku, przyciągnęła 165 tys. turystów.

Oferty promocyjne znajdują się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl i wyprzedają się bardzo szybko. W zeszłym roku zainteresowanie było tak duże, że po ogłoszeniu otwarcia rezerwacji tańszych o połowę usług zawiesił sie serwer.

Tradycyjnie najwięcej ofert czeka na turystów w województwie małopolskim (130 zgłoszeń), mazowieckim i pomorskim (po 96 zgłoszeń). Dużą zmianę widać w Opolskiem, gdzie liczba partnerów w porównaniu z poprzednią edycją, wzrosła o 200 procent (z 10 do 30). Partnerzy obniżają nie tylko ceny zakwaterowania, mimo że ta branża stanowi największy procent oferty VI edycji (37 proc.). Turyści będą mogli skorzystać z propozycji wielu restauracji, muzeów, uzdrowisk i innych atrakcji turystycznych. Należy pamiętać, że partnerzy musieli obniżyć cenę głównej usługi, by wziąć udział w akcji.

Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach akcji oferują za połowę ceny bilety na wszystkie połączenia krajowe między 15 a 17 marca. Sprzedaż zaczyna się dziś i potrwa do wyczerpania miejsc.

Polonus obniżył o połowę cenę biletów w taryfie normalnej, zakupionych w jednej transakcji, na przejazd tym samym odcinkiem danej relacji w obie strony na trasach krajowych.

Z kolei PKP Intercity przez dwa tygodnie na monitorach w pociągach IC będzie pokazywać spot reklamujący akcję. Kto odnajdzie interesujące miejsce na mapie lub w wyszukiwarce na stronie www.polskazobaczwiecej.pl też może liczyć na 50-procentową zniżkę.

Akcję organizuje Ministerstwo Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Więcej podróżnych na lotnisku w Jasionce

W 2017 roku z lotniska Rzeszów-Jasionka skorzystało ponad 690 tysięcy pasażerów, o 4 procent ...

Lubuskie inwestuje w nowe ścieżki dla rowerzystów

W gminach Babimost, Kargowa i Zbąszynek powstaną nowe ścieżki rowerowe o łącznej długości ponad ...

Betlej: Zysk biur podróży największy w historii

Właściwe dostosowanie liczby ofert do popytu zapewnia biurom podróży przyzwoite zyski. Na koniec roku ...

Zagraniczni turyści doceniają Kraków

Santander i Grenada to najlepsze miasta na krótki wypad – wynika z badania hiszpańskiej ...

Polacy kupują więcej biletów, ale płacą mniej

O 46 procent wzrosła liczba rezerwacji biletów lotniczych w 2017 roku. Średni koszt zakupu ...

Amerykanie wzmacniają ochronę kolei

Amerykańskie władze zapowiadają wzmocnienie kontroli bezpieczeństwa szlaków kolejowych. To odpowiedź na apele organizacji terrorystycznych ...