Ewa Pawlak-Lewandowska odwołana z departamentu turystyki

Ewa Pawlak-Lewandowska kierowała departamentem turystyki od marca 2018 roku.
Ewa Pawlak-Lewandowska kierowała departamentem turystyki od marca 2018 roku.
Fot. Zbigniew Kaczmarek

Dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Rozwoju Ewa Pawlak-Lewandowska została odwołana ze stanowiska. Na razie to stanowisko pozostaje nieobsadzone.

Odwołana przez dyrektora generalnego ministerstwa Marka Redźkę (art. 53a ust. 2 ustawy o służbie cywilnej) Ewa Pawlak-Lewandowska dłuższy czas, kilka tygodni, przebywała na zwolnieniu chorobowym. Wróciła do pracy kilka dni temu, już po zmianie organizacyjnej, kiedy departament, którym kierowała, zmienił miejsce zaszeregowania – z Ministerstwa Sportu i Turystyki został przeniesiony do Ministerstwa Rozwoju.

Pawlak-Lewandowska była dyrektorem departamentu od marca 2018 roku. Jej aktywność skupiała się głównie na zorganizowaniu pierwszego konkursu na marki turystyczne, a także nadzorowaniu przygotowania „Białej księgi regulacji systemu promocji turystycznej w Polsce”, mającej być podsumowaniem stanu prac nad nową organizacją promocji turystycznej. Dokument ujrzał światło dzienne w październiku tego roku, ale jako niedokończony, ciągle na etapie „do konsultacji”. W tej formie został przyjęty krytycznie przez samorządy (m.in. kontrowersje wzbudziła kwestia zastąpienia przez opłatę turystyczną opłaty uzdrowiskowej) i regionalne i lokalne organizacje turystyczne.

CZYTAJ TEŻ: Bankowiec na czele departamentu turystyki

Według naszych informacji w Ministerstwie Rozwoju ma być powołany sekretarz stanu, któremu zostanie powierzone prowadzenie polityki odnośnie do turystyki. Zanim to jednak nastąpi, minister Jadwiga Emilewicz przypisała nadzór na tą dziedziną wiceministrowi Markowi Niedużakowi.

Mogą Ci się również spodobać

Traveldata potwierdza: Letnie wakacje opłaca się kupować w zimie

Potwierdza się, że wraz ze zbliżaniem się daty wakacji, w biurach podróży wyjazdy drożeją. ...

Francuski sąd: Ryanair omija prawo pracy

Francuski wymiar sprawiedliwości postawił irlandzkiemu Ryanairowi zarzuty „ukrywania pracy i potajemnego zatrudniania personelu pokładowego” ...

Ryanair w ogniu krytyki za odwołane loty

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair zostały skrytykowane przez Komisję Europejską i europosłów wszystkich grup parlamentarnych ...

Teneryfa chce być miejscem dla młodych i wymagających

„Tfe Cool, niekończące się emocje” to nowe hasło promocyjne Teneryfy, które ma zachęcać do ...

Pogrom w British Airways i SAS

Informacje o zwalnianiu pracowników w liniach lotniczych nie są dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Ale rozmiar ...

Lufthansa: Zimą tylko 25 procent miejsc

Lufthansa znów ogranicza liczbę miejsc w samolotach. W związku z nowymi obostrzeniami koncern zapowiada ...