Piotr Laskowski na czele małopolskiego oddziału PIT

Piotr Laskowski wcześniej związany był z Krakowską Izbą Turystyki. Fot. archiwum prywatne

Były prezes Krakowskiej Izby Turystyki Piotr Laskowski pokieruje oddziałem małopolskim Polskiej Izby Turystyki. Na to stanowisko powołało go wczoraj walne zgromadzenie.

Walne zgromadzenie członków oddziału małopolskiego Polskiej Izby Turystyki, które odbyło się wczoraj w formie zdalnej, powierzyło stanowisko prezesa Piotrowi Laskowskiemu. Był on jedynym kandydatem. Dotychczasowy prezes Roman Mandyna pozostaje w zarządzie oddziału jako wiceprezes.

Nowy szef zamierza skupić się na działaniach, które pomogą branży turystycznej przetrwać kryzys. – Priorytetem jest teraz pomaganie przedsiębiorcom turystycznym poszkodowanym przez pandemię – mówi Piotr Laskowski. – Jako Polska Izba Turystyki wykonujemy bardzo dobrą pracę na rzecz branży, moją rolą będzie więc wspieranie prezesa Pawła Niewiadomskiego w jego działaniach na poziomie centralnym. Na poziomie regionalnym wykorzystam dobre relacje z urzędem marszałkowskim i Urzędem Miasta Krakowa. Zasiadam w Radzie Programowej ds. Rozwoju i Promocji Turystyki w Małopolsce (ciało opiniodawczo-doradcze dla zarządu województwa – red.), w ramach której będziemy dalej rozmawiać, co jeszcze można zrobić, żeby pomóc przedsiębiorcom turystycznym – zapowiada Laskowski.

CZYTAJ TEŻ: Rafał Marek prezesem Krakowskiej Izby Turystyki

Małopolski oddział PIT liczy około 40 członków. – Liczę, że uda się go powiększyć, choć niekoniecznie musi to nastąpić w tym roku, bo wiadomo, jaka jest sytuacja w branży. Mam nadzieję, że dobrą pracą pokażemy, że warto do nas przystąpić. Zapraszam wszystkich do współpracy. Liczę, że uda się nam przetrwać ten trudny czas i wkrótce będziemy mogli cieszyć się normalną turystyką – dodaje prezes.

Piotr Laskowski jest krakowskim przedsiębiorcą turystycznym, współwłaścicielem biura podróży specjalizującego się w turystyce przyjazdowej i sieci hoteli. W latach 2017-2020 był prezesem Krakowskiej Izby Turystyki. Ukończył informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI prosi agentów o zgodę na kontakt z klientami

Touroperator tłumaczy, że chce przygotowywać dla nich zindywidualizowane oferty. Agenci do pomysłu podchodzą sceptycznie, ...

Francja ogranicza prędkość na drogach krajowych

We Francji od dzisiaj obowiązuje ograniczenie prędkości na drogach krajowych. Dozwoloną prędkość zmniejszono z ...

Best Reisen: Rośniemy na egzotyce

O 68,1 procent w porównaniu z rokiem poprzednim zwiększyły się w tym roku przychody ...

Szykują się historyczne zwolnienia w Emirates

Dubajskie Emirates, jedna z najbardziej podziwianych i rozpoznawalnych linii lotniczych na świecie, przymierzają się ...

Koniec Holandii. Będą Niderlandy

Parlament Holandii przychylił się do wniosku rządu i ujednolica nazwę kraju. Nie będzie już ...

Grecka turystyka straciła 14 mld euro. Najbardziej zawiedli Amerykanie i Rosjanie

O 13,9 miliarda euro spadły w zeszłym roku wydatki turystów w Grecji. Dobra wiadomość ...