POT szuka wiceprezesa – drugie podejście

Fot. POT

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła kolejny konkurs na wiceprezesa. Na złożenie dokumentów kandydaci mają czas do 10 lipca.

Stanowisko wiceprezesa POT pozostaje nieobsadzone od listopada zeszłego roku, kiedy ustąpiła z niego Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska. Zastępcy prezesa Roberta Andrzejczyka nie udało się wyłonić po poprzednim, ogłoszonym w styczniu konkursie.

Pod koniec maja pisaliśmy, że bliski powołania na to stanowisko był zastępca dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie i dyrektor regionalny Instytutu Myśli Schumana na Podkarpaciu Arkadiusz Opoń. Skompromitował się jednak brakiem wiedzy o POT i turystyce w czasie wystąpienia przed Radą POT, która miała zaopiniować kandydata. Ostatecznie nie uzyskał jej poparcia, a prezes POT nie powołał go na stanowisko.

CZYTAJ: Arkadiusz Opoń kandydatem na wiceprezesa POT

Do obowiązków wiceprezesa należy współtworzenie rocznych i wieloletnich planów działania organizacji oraz jej reprezentowanie – pisze POT w ogłoszeniu.

Kandydat musi mieć polskie obywatelstwo, tytuł magistra lub równorzędny, kompetencje kierownicze, wiedzę z zakresu turystyki i promocji turystycznej, co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni na stanowisku kierowniczym, znać co najmniej jeden język obcy, korzystać z pełni praw publicznych i nie może być karany. Termin składania dokumentów poświadczających, że kandydat spełnia wszystkie wymagania, upływa 10 lipca o godzinie 17.

Nabór jest pięcioetapowy. Powołany przez prezesa POT zespół analizuje najpierw pod kątem formalnym złożone dokumenty, potem sprawdza wiedzę kandydata (rozmowa kwalifikacyjna, pisemny test) i jego kompetencje kierownicze, a następnie przedstawia trzy kandydatury prezesowi, który, po zasięgnięciu opinii Rady POT, wybiera swojego zastępcę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Modlin: 16 milionów pasażerów w siedem lat

Siedem lat temu, 15 lipca 2012 roku, w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin wylądowały pierwsze ...

Wizz Air znów lata z Polski

Węgierski przewoźnik otworzył wczoraj wszystkie bazy w Polsce i wznowił połączenia między innymi do ...

Finnairem do Sapporo i Punta Cana

Fiński przewoźnik zapowiedział otwarcie w przyszłym sezonie zimowym (2019/2020) połączeń do Sapporo w Japonii ...

Kujawsko-pomorskie przesiada się na rowery

W województwie kujawsko-pomorskim powstanie 75 kilometrów tras dla rowerzystów. Zarząd województwa dofinansuje 21 inwestycji ...

Muzeum Powstania Warszawskiego ze złotym certyfikatem POT

Już szesnasty raz kapituła złożona z urzędników, ekspertów i dziennikarzy, a działająca przy Polskiej ...

Air China poleci z Barcelony do Szanghaju

Od maja w liniach Air China ruszy bezpośrednie połączenie z Barcelony do Szanghaju. Planowane ...