Bony turystyczne – pękło pierwsze 100 milionów złotych

Fot. polska.travel

Od uruchomienia na początku sierpnia programu Polski Bon Turystyczny jego beneficjenci zrealizowali 143 tysiące transakcji na łączną kwotę ponad 100 milionów złotych.

Bon turystyczny można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) od 1 sierpnia. Polacy aktywowali już 716,6 tysiąca bonów, czyli ponad 17 procent z przygotowanych 4 milionów – poinformował dziś Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Najwięcej aktywnych bonów przypada na województwa śląskie – 21,3 procent, dolnośląskie – 19,5 procent i lubuskie – 17,8 procent, a najmniej na podlaskie i podkarpackie – po 14,1 procent oraz lubelskie – 13,1 procent.

Liczba zarejestrowanych przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które przyjmują płatności bonami, wynosi ponad 15,8 tysiąca.

CZYTAJ TEŻ: Bon turystyczny zachęcił Polaków do wyjazdu na wakacje

– Program dopiero wystartował, więc liczby te możemy uznać za sukces – ocenia wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Salamończyk-Mochel. – Należy pamiętać, że program potrwa do końca marca 2022 roku. Chcielibyśmy, aby turyści wykorzystywali bony także poza szczytem sezonu turystycznego. Będzie do tego zachęcać kampania, którą przygotowuje zamiejscowy oddział POT, powołany tylko do nadzorowania prawidłowości w korzystaniu z bonów – dodaje.

Jednocześnie POT i ZUS pracują nad ulepszeniem bazy podmiotów, która zdaniem zarówno beneficjentów, jak i przedsiębiorców, jest niepraktyczna, bo jest niezbyt przejrzysta i zawiera za mało informacji o firmach. Jej nowa wersja, która pozwoli usługodawcom lepiej i pełniej się zaprezentować, ma ruszyć na początku września. – Do bazy będzie można wpisać także nazwę handlową, miejsce świadczenia usługi i odnośniki do strony internetowej i mediów społecznościowych. Tworzymy również interaktywną mapę obiektów, które będzie można filtrować według województw i powiatów – zdradza nam Salamończyk-Mochel.

ZOBACZ TAKŻE: Polski Bon Turystyczny – instrukcja obsługi

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

IGHP: Zachodniopomorskie ma nowego dyrektora

Agnieszka Maszner z Havet Hotel w Dźwirzynie została nową dyrektor regionalną Izby Gospodarczej Hotelarstwa ...

Przez Google.pl można już rezerwować hotele

Google wprowadził do wersji wyszukiwarek prowadzonych w językach wybranych krajów możliwość rezerwowania hoteli. Wcześniej ...

Popsuty komputer na lotnisku to siła wyższa

Jeśli lot opóźni się, bo na lotnisku popsują się komputery, pasażerom nie należy się ...

Lotnisko Chopina: W tym roku padnie kolejny rekord

Do połowy grudnia warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło 18 milionów pasażerów – to więcej niż ...

W Krakowie otworzy się drugi Mercure

Orbis podpisał z krakowskim developerem Inter-Bud umowę na prowadzenie pod marką Mercure hotelu, który ...

Chorwacja: Turyści przekroczą granicę w kilka sekund

Wystarczy, by turyści wypełnili przez internet aplikację, a unikną długiego oczekiwania na wjazd do ...