Firma chce zbudować m.in. nową kolejkę linową z piętnastoosobowymi kabinami na Chopok od południowej strony Niskich Tatr. Narciarze mieliby mieć możliwość korzystania z niej już w nadchodzącym sezonie 2016/2017. Zakładana wydajność kolejki to 2,8 tysiąca ludzi na godzinę. Ponadto inwestycja pozwoliłaby wydłużyć tamtejszą trasę narciarską o 4 kilometry. Wartość tej inwestycji sięgnie 14 mln euro (61,8 mln złotych).
TMR ma również zamiar inwestować w nowe Centrum Jasna w północnej części Niskich Tatr. Planowane jest tam m.in. stworzenie nowego hotelu nieopodal istniejącego Hotelu Grand. Jak mówi cytowana przez słowacki dziennik "Sme" Zuzana Fabiánová, rzeczniczka prasowa TMR, obiekt powinien powstać na bazie byłych biur spółki w tzw. Starej Poczcie. Szacunkowe koszty tej inwestycji to 4,6 mln euro (20,3 mln złotych).
Firma ma w planach również odnowienie 44 pokojów w Grand Hotelu Praha w Tatrzańskiej Łomnicy. Kolejne 2,9 mln euro (12,8 mln złotych) miałoby pochłonąć stworzenie w aquaparku Tatralandia w Liptowskim Mikułaszu symulatora do surfingu i generatora fal.
Bohuš Hlavatý, prezes firmy, mówi słowackiemu dziennikowi "Hospodárske noviny", że TMR chce w tym roku zainwestować w Śląskim Wesołym Miasteczku (od 2015 r. należy ono w 75 procentach do tej giełdowej spółki) kolejne 11,8 mln euro (51,6 mln złotych). Chodzi o nowe atrakcje, restauracje oraz sklepy. - Zamówiliśmy już także rollercoaster o długości 915 metrów, który w najwyższym punkcie, na wysokości 50 metrów, będzie przypominać orle gniazdo. Polacy mają tego ptaka w państwowym godle - zauważa menedżer.
Spółka TMR chciałaby także realizować inne inwestycje po polskiej stronie Tatr. Jedną z nich jest budowa kolejki gondolowej w Szczyrku, gdzie przed dwoma laty słowackie przedsiębiorstwo kupiło Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. Problemem są tu jednak przedłużające się procedury związane ze zmianą lokalnego planu zagospodarowania, co uniemożliwia rozpoczęcie inwestycji, choć zamówione zostały już nawet elementy nowej kolejki.