Niemiecki portal branżowy FVW powołuje się na doniesienia rosyjskiej gazety „Izwiestia", która twierdzi, że Fosun jest zainteresowany przejęciem moskiewskiego touroperatora Intourist. Ten ostatni zajmuje się zarówno turystyką przyjazdową, jak i wyjazdową. Fosun, który był największym udziałowcem Thomasa Cooka i jest właścicielem europejskiej sieci klubów wakacyjnych Club Med, miał złożyć nieformalną ofertę zakupu Intouristu. Biuro to, podobnie jak Thomas Cook Scandinavia i Condor, nadal działają, mimo że ich spółka matka upadła.
Czytaj też: "Chińczycy nie uratowali Thomasa Cooka".
Cook przejął w 2010 roku większościowy pakiet udziałów w rosyjskim biurze, a w 2018 roku odkupił pozostałe, stając się 100-procentowym właścicielem państwowej niegdyś firmy. Szefowie Intouristu poproszeni przez dziennikarzy o komentarz, odmówił jego udzielenia, ale powiedzieli, że ich firma jest atrakcyjną okazją dla każdego poważnego inwestora.
Fosun jest także zainteresowany zakupem marki Thomas Cook, którą już wykorzystuje w Chinach na potrzeby prowadzonej tam działalności touroperatorskiej. Brytyjski dziennik „The Times" podał natomiast, że firma może chcieć również zainwestować w niemiecki oddział Cooka. Według informacji FVW pozyskanych od osób związanych z firmą faktycznie kontakt został nawiązany, ale prawdopodobnie Chińczycy nie będą chcieli włożyć swoich pieniędzy w tę spółkę.
Zobacz także: "Szefowa Cooka: Możliwe jest reaktywowanie Neckermanna".