Mogą zarabiać mniej, ale chcą częściej wyjeżdżać

AFP

Prawie co trzeci pracownik, który wyjeżdża służbowo, jest gotowy na obniżkę pensji, o ile zrekompensuje to możliwość częstszych wyjazdów w ramach pracy – podaje Booking.com for Businnes

Badanie przeprowadzone przez Booking.com form Business pokazuje, że szefowie nie doceniają znaczenia podróży biznesowych. Zdaniem autorów raportu coraz mocniej zaciera się różnica między pracą a przyjemnością, więc wyjazdy służbowe mogą być cennym argumentem przy negocjacji warunków pracy.

Analiza pokazała, że prawie połowa (49 procent) badanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy przedłużyła swój wyjazd służbowy do innego miasta lub kraju. 27 procent z tej grupy zapowiada, że także w tym roku zamierza postąpić podobnie. 46 procent badanych wierzy zaś, że w 2017 będzie wyjeżdżać służbowo częściej niż w roku 2016.

– Podróże służbowe nie są już postrzegane jako strata czasu czy niewygoda, ale raczej jako okazja do poszerzenia horyzontów, poszukiwania inspiracji i rozwoju kariery zawodowej – komentuje Ripsy Bandourian, dyrektor do spraw rozwoju produktu w Booking.com for Business. Z połączenia wyjazdów służbowych i turystycznych powstaje nowa kategoria „bleisure” – od angielskich słów business (zawodowy) i leisure (turystyczny).

Choć najpopularniejsze wśród pracowników w delegacji wciąż są Londyn, Paryż i Frankfurt, na znaczeniu – według Booking.com for Business – zyskują także Praga, Budapeszt i Guangzhou, w których podróżni chętnie zostają na dłużej.

Ankietowani przyznają również, że obecnie są bardziej niż kiedyś skłonni do zmiany planów w ostatniej chwili, więc rezerwacje dokonywane są też na krótko przed wylotem. W przypadku podróży krajowych formalności związane z pobytem załatwiane są w ciągu tygodnia od daty wyjazdu, przy podróżach międzynarodowych czas ten wydłuża się do około czterech tygodni lub mniej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

MSZ: Zastanów się zanim ruszysz do Azji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne do prowincji Hubei. Jak wyjaśnia ...

LOT odwołał kolejnych 11 rejsów

Dzisiaj 386 rejsów LOT-u odbędzie się bez zmian, ale 11 przewoźnik musiał odwołać. Powód ...

Iberostar otwiera kolejny hotel w Tunezji

Hiszpańska sieć Iberostar otworzyła właśnie swój szósty hotel w Tunezji. Odnowiony Iberostar Selection Kuriat ...

Przez upały Akropol otwarty krócej

Z powodu upałów w Grecji turyści krócej dziś mogli zwiedzać Akropol, podobnie ma być ...

Izraelscy żołnierze szkolą turystów

Pokaz sprawności żołnierzy i szkolenie, jak zachować się w razie ataku terrorystycznego, to „atrakcja” ...

Strajk w metrze paraliżuje Londyn

Trwający od wczoraj wieczorem 24-godzinny strajk pracowników metra doprowadził do chaosu komunikacyjnego w Londynie ...