Polska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Polki w Egipcie

Filip Frydrykiewicz

Polska prokuratura zbada okoliczności śmierci 27-letniej Polki w Egipcie – potwierdził nam Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej

Wrocławianka miała w niedzielę wyskoczyć przez okno w szpitalu w Hurghadzie. Okoliczności jej pobytu w Egipcie są pełne wątpliwości. Śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Wstępnie przyjęto, że śledztwo będzie prowadzone w kierunku zabójstwa.

Według ustaleń prokuratury 27-letnia kobieta, pochodząca z Bogatyni mieszkanka Wrocławia, zmarła w niedzielę w Hurghadzie w Egipcie. 25 kwietnia kobieta poleciała do kurortu Marsa Alam w ramach wycieczki wykupionej w jednym z krajowych biur podróży.

– Trwają czynności związane z gromadzeniem materiału dowodowego, w szczególności przesłuchaniem świadków przebywających na terenie kraju oraz zabezpieczaniem elektronicznych nośników informacji, oraz dokumentów pozwalających na ustalenie wstępnej wersji przebiegu zdarzenia” – powiedział prokurator Marek Gorzkowicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Według wstępnej wersji wydarzeń przedstawionej przez prokuraturę, kobieta miała jechać na wycieczkę do Egiptu ze swoim partnerem, ostatecznie jednak pojechała sama. Pozostawali w kontakcie telefonicznym. Po dwóch dniach partnera kobiety zaniepokoiło jej zachowanie; w porozumieniu z touroperatorem, zaplanował jej wcześniejszych powrót do kraju.

Kobieta miała wrócić do Polski wcześniej, jednak gdy w końcu dotarła na lotnisko, była w tak złym stanie psychicznym, że nie wpuszczono jej na pokład samolotu. Stamtąd trafiła do szpitala w Hurghadzie.

W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje. – Poinformowano go, że kobieta zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala – podał Gorzkowicz.

Prokurator poinformował, że polska prokuratura zwróci się do władz w Egipcie o pomoc prawną. – Chodzi m.in. o przesłuchanie świadków – pracowników hoteli, w których przebywała pokrzywdzona, personelu placówek medycznych, w której udzielano jej pomocy oraz wszelkich dokumentów istotnych z punktu widzenia dowodowego dla potrzeb śledztwa, w tym wyników z badań toksykologicznych i sekcji zwłok – wyjaśnia.

Po sprowadzeniu ciała do Polski, odbędzie się ich sekcja w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

W internecie pojawił się film nakręcony telefonem komórkowym, pokazujący kilkunastominutową rozmowę Magdaleny z jej partnerem w Polsce, zanim kobieta znalazła się w szpitalu. Kobieta jest roztrzęsiona i prosi go, aby zabrał ją z Egiptu. Na pytanie, co się stało, nie potrafił odpowiedzieć. Według niektórych informacji, kobieta w rozmowie telefonicznej z przyjaciółką w Polsce miała mówić, że ktoś dosypuje jej czegoś do drinków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Skąd wezmą pieniądze na megalotnisko

Polski Fundusz Rozwoju przygotował wstępną koncepcję finansowania budowy Centralnego Portu Lotniczego – poinformował prezes ...

Brytyjska wielka trójka sięgnie po 10 milionów

TUI, Thomas Cook i Jet2Holidays – trzej najwięksi brytyjscy touroperatorzy – planują wysłać w ...

Thomas Cook kupił nowe hotele

Thomas Cook przejął 42 procent udziałów sieci hotelowej Aldiana. Należą do niej obiekty premium, ...

Prezes POT: Więcej nowoczesnej promocji

– W przyszłym roku czekają nas duże zmiany – zwiększamy budżet na promocję o ...

Vienna House Mokotow Warsaw wita pierwszych gości

Nowy biznesowy hotel w Warszawie, Vienna House Mokotow Warsaw, ma wyróżniać surowy wystrój, atmosfera ...

LOT: Chętni na pilotów lecą do nas z całego świata

W tym tygodniu LOT ogłosi kolejny nabór na pilotów i personel pokładowy. Po czerwcowej ...