Rekord temperatury w Moskwie – na plus

Fot. AFP

W nocy z wtorku na środę temperatura w Moskwie osiągnęła rekordowy poziom 4,3 stopnia Celsjusza, bijąc poprzedni najwyższy wynik z 1999 roku o pół stopnia. Wyjątkowo ciepłej zimy doświadcza cała Rosja.

Powiedział o tym agencji Interfax dyrektor Centrum Hydrometeorologicznego Roman Wilfand. I dodał, że dzień wcześniej do rekordu zabrało tylko 0,2 stopnia.

Szef głównej rosyjskiej służby pogodowej stwierdził, że ciepło jest nie tylko w Moskwie, ale w całym kraju. Tłumaczył, że w atmosferze ma miejsce niezwykle rzadka sytuacja, gdy ciepłe powietrze znad Atlantyku przepływa przez cały kontynent, aż do Oceanu Spokojnego.

W efekcie w azjatyckich regionach Rosji średnia temperatura jest obecnie wyższa od zwyczajnej o tej porze roku o około 22-23 stopnie Celsjusza. Oczywiście nie oznacza to upałów. Na przykład w Krasnojarsku średnio w styczniu jest minus 18 stopni Celsjusza, a prognozy na najbliższą sobotę mówią nawet o zerowej temperaturze (teraz jest nieco chłodniej).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI oszukiwał, że październik to wakacje

Brytyjski TUI nie może promować wyjazdów październikowych jako wakacyjnych. Zakaz emisji spotu telewizyjnego wprowadzającego ...

Australia: Będzie gorąco

W najbliższy weekend mieszkańcy Australii Południowej i Nowej Południowej Walii mogą się spodziewać wyjątkowo ...

Bruksela zachęca: Otwórzmy unijne granice 1 lipca

Do końca czerwca będą prawdopodobnie zamknięte zewnętrzne granice Unii Europejskiej. Komisja Europejska proponuje otwarcie ...

Ryanair: Upadłość Air Berlina jest sztuczna

Ryanair zaskarżył do Federalnego Urzędu Antymonopolowego i do Komisji ds. Konkurencji przejęcie przez Lufthansę ...

Lotnisko Chopina otwiera bramki ABC

27 czerwca warszawskie Lotnisko Chopina uruchomi 20 bramek ABC (ang. Automated Border Control) do ...

Trafiony piorunem samolot wylądował w Warszawie

Samolot linii Wizz Air, w który uderzył piorun, bezpiecznie wylądował wieczorem na warszawskim Lotnisku ...