Madera – najbezpieczniejsze miejsce tego lata?

Fot. Filip Frydrykiewicz

Miesiąc po przywróceniu ruchu turystycznego na Maderze zanotowano tylko 9 przypadków zakażeń koronawirusem. Na tej podstawie tamtejsze władze twierdzą, że jest on jednym z najbezpieczniejszych kierunków turystycznych w Europie.

Na Maderę można podróżować od miesiąca – w tym czasie na archipelagu zanotowano tylko dziewięć przypadków zakażenia koronawirusem. Jak pisze brytyjski portal branży turystycznej Breaking Travel News, na tej podstawie tamtejsze władze turystyczne twierdzą, że jest on jednym z najbezpieczniejszych kierunków turystycznych w Europie.

WARTO: Betlej: Statystycznie wyspy bezpieczniejsze dla turystów niż Polska

Żeby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w związku z rosnącym ruchem turystycznym, władze wprowadziły obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, chyba że można utrzymać w nich dystans społeczny – na łonie natury, na farmach, w ogrodach, na plażach i w kompleksach basenowych.

Dyrektor Biura Promocji Madery Nuno Vale, podkreśla, że bezpieczeństwo mieszkańców i turystów to najważniejsza kwestia, dlatego tak istotne jest, by utrzymać liczbę zakażeń na minimalnym poziomie, jednocześnie zapewniając swobodę życia i wypoczynku na obu wyspach archipelagu – Maderze i Porto Santo.

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie wprowadzają antycovidowe restrykcje

Do 5 sierpnia zanotowano 119 potwierdzonych przypadków zakażeń, z czego 21 aktywnych, 98 ozdrowieńców, 17,4 tysiąca osób było monitorowanych – wynika z danych publikowanych przez Organizację Turystyczną Madery.

Osoby wybierające się do Autonomicznego Regionu Madery muszą wykonać test covid-19 w ciągu 72 godzin przed odlotem w laboratoriach certyfikowanych przez władze krajowe lub międzynarodowe. Wynik testu można przesłać wcześniej wraz z wypełnioną ankietą zdrowia. Osoby, które nie poddadzą się badaniom przed podróżą, mogą wykonać je na lotnisku – procedura potrwa maksymalnie godzinę. Po pobraniu próbek będą mogli pojechać do miejsca zakwaterowania, ale nie będą mogli go opuszczać do uzyskania wyniku, czyli około 12 godzin.

ZOBACZ TAKŻE: Baleary – rząd wprowadzi obowiązkowe maseczki

Ci, którzy odmówią wykonania badania po przylocie, muszą spędzić 14 dni w kwarantannie w swoim domu lub w hotelu. Jeśli planowo mają być na Maderze krócej niż dwa tygodnie, izolacja potrwa tyle, ile pobyt. Jeśli będą chcieli zawrócić do miejsca, z którego przylecieli, do czasu lotu muszą przebywać w izolacji w domu lub w hotelu. Koszty z tym związane poniosą sami.

Turyści będą też monitorowani przez aplikację Madeira Safe to Discover – korzystanie z niej jest zalecane, ale dobrowolne. Monitoring może być także prowadzony przez telefon.

Na Maderze obowiązuje noszenie maseczek, w szczególności w zamkniętych przestrzeniach i komunikacji publicznej, trzeba też zachowywać dystans społeczny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT zawiezie turystów w niedzielę do Bułgarii

9 czerwca przyszłego roku LOT otworzy połączenie z Warszawy do Warny. Będzie to druga ...

Pracuj w PLL LOT, nie tylko jako pilot

W liniach lotniczych karierę mogą zrobić nie tylko piloci czy stewardesy. LOT nieustanie szuka ...

B2B Wallet Amadeusa doceniony za innowację

Amadeus został nagrodzony złotym medalem w kategorii „Najlepsza innowacja B2B” za rozwiązanie płatności elektronicznych ...

Dżihadyści zniszczyli kolejne zabytki w Palmirze

Dżihadyści z Państwa Islamskiego uszkodzili fasadę rzymskiego amfiteatru w starożytnej Palmirze i zniszczyli Tetrapylon, ...

Zostań ekspertem od Dubaju, wygraj nagrodę

Dubai Expert Programme to nazwa aplikacji, dzięki której polscy touroperatorzy i agenci turystyczni będą ...

Lotnisko w Radomiu uzupełnieniem dla Centralnego Portu Komunikacyjnego

Lotniskiem zapasowym dla Centralnego Portu Komunikacyjnego powinien być port w Radomiu – wynika z ...