Madera – najbezpieczniejsze miejsce tego lata?

Fot. Filip Frydrykiewicz

Miesiąc po przywróceniu ruchu turystycznego na Maderze zanotowano tylko 9 przypadków zakażeń koronawirusem. Na tej podstawie tamtejsze władze twierdzą, że jest on jednym z najbezpieczniejszych kierunków turystycznych w Europie.

Na Maderę można podróżować od miesiąca – w tym czasie na archipelagu zanotowano tylko dziewięć przypadków zakażenia koronawirusem. Jak pisze brytyjski portal branży turystycznej Breaking Travel News, na tej podstawie tamtejsze władze turystyczne twierdzą, że jest on jednym z najbezpieczniejszych kierunków turystycznych w Europie.

WARTO: Betlej: Statystycznie wyspy bezpieczniejsze dla turystów niż Polska

Żeby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w związku z rosnącym ruchem turystycznym, władze wprowadziły obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, chyba że można utrzymać w nich dystans społeczny – na łonie natury, na farmach, w ogrodach, na plażach i w kompleksach basenowych.

Dyrektor Biura Promocji Madery Nuno Vale, podkreśla, że bezpieczeństwo mieszkańców i turystów to najważniejsza kwestia, dlatego tak istotne jest, by utrzymać liczbę zakażeń na minimalnym poziomie, jednocześnie zapewniając swobodę życia i wypoczynku na obu wyspach archipelagu – Maderze i Porto Santo.

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie wprowadzają antycovidowe restrykcje

Do 5 sierpnia zanotowano 119 potwierdzonych przypadków zakażeń, z czego 21 aktywnych, 98 ozdrowieńców, 17,4 tysiąca osób było monitorowanych – wynika z danych publikowanych przez Organizację Turystyczną Madery.

Osoby wybierające się do Autonomicznego Regionu Madery muszą wykonać test covid-19 w ciągu 72 godzin przed odlotem w laboratoriach certyfikowanych przez władze krajowe lub międzynarodowe. Wynik testu można przesłać wcześniej wraz z wypełnioną ankietą zdrowia. Osoby, które nie poddadzą się badaniom przed podróżą, mogą wykonać je na lotnisku – procedura potrwa maksymalnie godzinę. Po pobraniu próbek będą mogli pojechać do miejsca zakwaterowania, ale nie będą mogli go opuszczać do uzyskania wyniku, czyli około 12 godzin.

ZOBACZ TAKŻE: Baleary – rząd wprowadzi obowiązkowe maseczki

Ci, którzy odmówią wykonania badania po przylocie, muszą spędzić 14 dni w kwarantannie w swoim domu lub w hotelu. Jeśli planowo mają być na Maderze krócej niż dwa tygodnie, izolacja potrwa tyle, ile pobyt. Jeśli będą chcieli zawrócić do miejsca, z którego przylecieli, do czasu lotu muszą przebywać w izolacji w domu lub w hotelu. Koszty z tym związane poniosą sami.

Turyści będą też monitorowani przez aplikację Madeira Safe to Discover – korzystanie z niej jest zalecane, ale dobrowolne. Monitoring może być także prowadzony przez telefon.

Na Maderze obowiązuje noszenie maseczek, w szczególności w zamkniętych przestrzeniach i komunikacji publicznej, trzeba też zachowywać dystans społeczny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Finnair rozwija skrzydła w stronę Azji

Finnair doda – następnego lata – połączenia na wielu azjatyckich trasach, w tym dwa ...

List do Emilewicz: Bony ratujące turystykę dla wszystkich

Bony z programu 1000+ powinny być powszechne i na każdy rodzaj turystycznych usług – ...

Warszawa podpowie, co zwiedzać z dala od tłumów

„Warszawa to nie tylko…” – kampanię pod tym hasłem rozpoczęło wczoraj Stołeczne Biuro Turystyki. ...

Rodzinom będzie łatwiej wjechać do RPA

Władze RPA zmieniły przepisy wjazdowe do kraju dla dzieci. Opiekunowie nie muszą mieć już ...

Polski Bon Turystyczny podpisany przez prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek ustawę o Polskim Bonie Turystycznym, której sam był  ...

Wielka Brytania – wyjazdy zagraniczne najwcześniej w czerwcu?

Przed czerwcem Brytyjczycy raczej nie wyjadą na zagraniczne wakacje – taką decyzję ogłosić ma ...