„Plan generalny Kraków Airport na lata 2023 – 2045” jest podstawą formalną do planowania rozwoju krakowskiego lotniska – pisze w komunikacie lotnisko. Priorytetowymi inwestycjami pozostają budowa nowej drogi startowej, „tak ważnej ze względów bezpieczeństwa militarnego i gospodarczego naszego regionu”, jak i budowa nowego terminalu pasażerskiego. Dzięki tej ostatniej będzie można podwoić przepustowości lotniska do 16 milionów pasażerów rocznie.
Czytaj więcej
Ryanair wzmacnia swoją obecność na lotnisku w Katowicach. Dodał do bazy boeinga 737-800NG, zwiększając tym samym liczbę swoich maszyn do trzech, a od kwietnia uruchomił połączenia z Zadarem, Alicante, Maltą, Bari i Rzymem-Fiumicino we Włoszech.
W tym roku na krakowskim lotnisko 10 milionów pasażerów
- Ruch na krakowskim lotnisku stale wzrasta i jestem przekonany, obserwując także tendencje wzrostowe w branży lotniczej na całym świecie, że w tym roku obsłużymy 10 milionów pasażerów - komentuje prezes lotniska Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie. - Na początku przyszłego roku wdrożymy także nowoczesny system kontroli bezpieczeństwa, będzie to dziesięć skanerów CT, co znacznie podniesie komfort i szybkość obsługi pasażerów. Przedłożyliśmy też już w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach uzupełnienie analiz na ostatnie wezwanie urzędu w zakresie procedury środowiskowej, dotyczącej budowy nowej drogi startowej, na przykład w kwestii oddziaływania przelotów samolotów nad Ojcowskim Parkiem Narodowym i oczekujemy szybkiego wydania decyzji środowiskowej.