Airbnb chce dawać wynajmującym udziały

AFP

Airbnb zwrócił się do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z prośbą o wyrażenie zgody na dawanie udziałów w spółce właścicielom lokali wynajmowanych za jej pośrednictwem

W liście do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (U.S. Securities and Exchange Commission) Airbnb wyjaśnia znaczenie ekonomii współdzielenia dla gospodarki i ludzi. Właściciele mieszkań i domów, dzięki ich wynajmowaniu za pośrednictwem portali internetowych uzyskują dodatkowe przychody, które dla wielu z nich są nie do przecenienia. Airbnb, jak sam przyznaje, nie istniałby bez wynajmujących, dlatego chciałby nagrodzić tych najbardziej lojalnych swoimi akcjami. Żeby tak się stało, trzeba zmienić przepisy i wprowadzić podobne jak w wypadku firm, które mogą dzielić się akcjami z inwestorami i pracownikami.

Portal zauważa, że należałoby rozwiązać też kwestie podatkowe, wynikające z przekazania prywatnej własności i przepisy odnoszące się do obowiązku publicznego raportowania.

Obecnie firmy muszą podawać informacje, jeśli mają co najmniej 2 tysiące udziałowców. Airbnb mógłby podlegać temu obowiązkowi, ponieważ za jego pośrednictwem mieszkania udostępniają miliony ludzi – przez portal można zarezerwować nocleg w jednym z 5 milionów obiektów w 190 krajach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży: koniec wakacji bliżej, ceny niżej

Malta – 122,2 procent wzrostu, Egipt – 115,5 procent, Tunezja – 114,7 procent, Albania ...

Od listopada pięć nowych tras Wizz Aira z Polski

W zimowej siatce Wizz Aira pojawi się pięć nowych połączeń z Polski – z ...

Grecka turystyka ciągle rośnie

O 12,8 procent wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem liczba zagranicznych turystów, którzy przyjechali ...

Wrocławskie lotnisko z 10-procentowym wzrostem

Dobry początek roku na lotnisku we Wrocławiu. W porównaniu ze styczniem 2017 roku liczba ...

Kolejki linowe nieczynne z powodu przeglądu

Polskie Koleje Linowe rozpoczynają sezonowe przeglądy techniczne kolei linowych i linowo-terenowych. Wyłączone z ruchu ...

Booking.com chce powrotu najniższej ceny

Booking.com walczy w niemieckim sądzie o prawo do korzystania z klauzuli najlepszej ceny – ...