Duża podwyżka w jednogwiazdkowych hotelach

Pixabay

Średnio o 33,5 procent więcej niż rok wcześniej zapłacili za grudniowy nocleg w jednogwiazdkowym hotelu klienci serwisu Hotele.pl

Jak podaje serwis, wzrost średniej ceny noclegu odnotowano we wszystkich kategoriach obiektów. W 2-gwiazdkowych podwyżka sięgnęła 18,1 procent, a w 3-gwiazdkowych – 3,29 procent. Ci, którzy zanocowali w hotelach z 4 gwiazdkami, zapłacili o 5,67 procent więcej niż rok wcześniej, a ci, którzy zdecydowali się na standard 5 gwiazdek – o 5,53 procent więcej.

W grudniu klienci serwisu Hotele.pl najczęściej rezerwowali noclegi w obiektach 3-gwiazdkowych. Ich udział w łącznej liczbie rezerwacji wzrósł rok do roku o 1,33 punku procentowego, do 47,16 procent. Chętniej niż przed rokiem rezerwowano w tym czasie również hotele 2-gwiazdkowe (wzrost udziału do 9,58 procent) i obiekty niekategoryzowane (wzrost o 1,49 punktu procentowego, do 14,68 procent).

Z końcem roku 2016 serwis zanotował znaczne zwiększenie zainteresowania noclegami w Łodzi. Porównując rok do roku, wzrost sięgnął 39,5 procent. W efekcie udział łódzkich hoteli w łącznej puli zamówień zwiększył się do 3,1 procent (wzrost o 0,6 punktu procentowego).

W pierwszej trójce najbardziej popularnych miast serwis nie odnotował większych zmian. Największy udział w rynku rezerwacji miała Warszawa (26,85 procent), co stanowiło wzrost o 0,6 punktu procentowego w stosunku do roku poprzedniego. Wrocław przyciągnął 8,44 procent klientów portalu (spadek o 0,75 punktu procentowego), natomiast Kraków był celem podróży dla 6,44 procent podróżnych (wzrost udziału o 0,29 punktu procentowego).

Grudniowe noclegi były rezerwowane średnio na 7,4 dnia przed planowanym początkiem pobytu w hotelu, co oznacza wydłużenie tego czasu o 0,8 dnia w stosunku do roku poprzedniego. Z największym wyprzedzeniem podróżni rezerwowali hotele 1-gwiazdkowe (27 dni wcześniej), a z najmniejszym – obiekty niekategoryzowane (4,6 dnia przed rozpoczęciem pobytu).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Ryanaira kupił sobie pałac na Majorce

Kilkanaście milionów euro kosztował pałac, który kupił sobie Michael O’Leary w Palmie na Majorce ...

Gondolierzy: Popłyń z nieznajomym i zapłać mniej

Dwóch gondolierów z Wenecji postanowiło wyjść naprzeciw tym, dla których cena przejażdżki gondolą, około ...

Bezpieczeństwo na jachcie – zasady, które pozwolą Ci bezpiecznie wrócić do portu

Komu dane było spróbować jachtingu, ten wie, że jest to niezapomniana przygoda. Każda wyprawa ...

Wybierz voucher – podróżuj później

„Nie rezygnuj – zmień termin! Nic na tym nie tracisz” – zachęca turystów Polska ...

Opozycja: Apelujemy do rządu o strategię dla turystyki

Trzeba skończyć z niepewnością branży turystycznej. Państwo musi pomóc w odzyskaniu rynku turystycznego, w ...

Czy na Turcję wystarczy samolotów?

Niemieccy touroperatorzy liczą na sprzedaż Turcji w ofertach last minute, ale boją się, że ...