Duża podwyżka w jednogwiazdkowych hotelach

Pixabay

Średnio o 33,5 procent więcej niż rok wcześniej zapłacili za grudniowy nocleg w jednogwiazdkowym hotelu klienci serwisu Hotele.pl

Jak podaje serwis, wzrost średniej ceny noclegu odnotowano we wszystkich kategoriach obiektów. W 2-gwiazdkowych podwyżka sięgnęła 18,1 procent, a w 3-gwiazdkowych – 3,29 procent. Ci, którzy zanocowali w hotelach z 4 gwiazdkami, zapłacili o 5,67 procent więcej niż rok wcześniej, a ci, którzy zdecydowali się na standard 5 gwiazdek – o 5,53 procent więcej.

W grudniu klienci serwisu Hotele.pl najczęściej rezerwowali noclegi w obiektach 3-gwiazdkowych. Ich udział w łącznej liczbie rezerwacji wzrósł rok do roku o 1,33 punku procentowego, do 47,16 procent. Chętniej niż przed rokiem rezerwowano w tym czasie również hotele 2-gwiazdkowe (wzrost udziału do 9,58 procent) i obiekty niekategoryzowane (wzrost o 1,49 punktu procentowego, do 14,68 procent).

Z końcem roku 2016 serwis zanotował znaczne zwiększenie zainteresowania noclegami w Łodzi. Porównując rok do roku, wzrost sięgnął 39,5 procent. W efekcie udział łódzkich hoteli w łącznej puli zamówień zwiększył się do 3,1 procent (wzrost o 0,6 punktu procentowego).

W pierwszej trójce najbardziej popularnych miast serwis nie odnotował większych zmian. Największy udział w rynku rezerwacji miała Warszawa (26,85 procent), co stanowiło wzrost o 0,6 punktu procentowego w stosunku do roku poprzedniego. Wrocław przyciągnął 8,44 procent klientów portalu (spadek o 0,75 punktu procentowego), natomiast Kraków był celem podróży dla 6,44 procent podróżnych (wzrost udziału o 0,29 punktu procentowego).

Grudniowe noclegi były rezerwowane średnio na 7,4 dnia przed planowanym początkiem pobytu w hotelu, co oznacza wydłużenie tego czasu o 0,8 dnia w stosunku do roku poprzedniego. Z największym wyprzedzeniem podróżni rezerwowali hotele 1-gwiazdkowe (27 dni wcześniej), a z najmniejszym – obiekty niekategoryzowane (4,6 dnia przed rozpoczęciem pobytu).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Greccy hotelarze przeceniają puste pokoje

O kilka procent wzrosła liczba rezerwacji wyjazdów do Grecji w największych niemieckich biurach podróży. ...

Salzburg mówi stop rosnącej turystyce

3,31 miliona noclegów wykupili w zeszłym roku turyści w Salzburgu. Choć to dobra wiadomość ...

Grecja – mniej oblegana, ale wciąż pierwsza

Polscy turyści kolejny rok najchętniej jeździli do Grecji. Podobała im się też Turcja i ...

Premier: Lotnisko Centralne będzie zrealizowane

Centralny Port Lotniczy ma w tej chwili charakter priorytetowy – ocenia premier Beata Szydło ...

Rusza Polski Holding Hotelowy

Powołany niedawno Polski Holding Hotelowy przejmie niebawem pierwszych dwadzieścia hoteli. Zamierza jeszcze w tym ...

Ryanair będzie zwalniał w Hiszpanii

Dyrektor działu personalnego Ryanaira, Darrell Hughes, przyznał, że w Hiszpanii linia ma o 266 ...