85 procent pokojów wynajętych na majówkę

Fotorzepa, Dariusz Gorajski

W popularnych miejscowościach turystycznych turyści wynajęli 85 procent pokojów. Największe obłożenie jest w Szklarskiej Porębie, Sopocie i Świeradowie Zdroju – wynika z analizy Open Finance

„W 20 najpopularniejszych miejscowości turystycznych przeciętne obłożenie sięgnęło 85 procent. To oznacza, że tylko 15 łóżek na 100 jest wolnych. Niewiele brakuje więc do rekordów z ostatnich wakacji, kiedy przeciętne obłożenie sięgnęło 97 procent” – czytamy w analizie Open Finance.

Według tej instytucji najwięcej turystów odwiedzi Szklarską Porębę, Sopot i Świeradów Zdrój, gdzie obłożenie przekracza 90 procent. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się hotele w Krynicy i Częstochowie – obłożenie wynosi tam odpowiednio 75 i 78 procent.

Analitycy zauważyli, że im bliżej długiego weekendu, tym większa cena za dobę w hotelu. Najdroższej jest nad morzem – w Spocie za nocleg dla dwóch osób trzeba zapłacić 655 złotych za dobę, a w Świnoujściu i Kołobrzegu ok. 400 złotych. Największe, 96-procentowe obłożenie występuje w Szklarskiej Porębie – tam za nocleg dla dwóch osób trzeba zapłacić 364 złotych.

Najtaniej  natomiast jest – z badanych przez Open Finance miejsc – w Częstochowie i Bukowinie Tatrzańskiej. W obu przeciętna stawka za dobę hotelową nie przekracza 220 złotych.

Jak wynika z danych, Polacy wyżej cenią Bałtyk niż Sudety czy Karpaty. „Przeciętna stawka, jaką trzeba zapłacić za nocleg nad morzem wynosi aż 388 zł, podczas gdy w górach wystarczy 310 zł, aby dwie osoby cieszyły się wypoczynkiem w hotelu” – czytamy w analizie.

Jeśli chodzi o zagraniczne podróże, według Open Finance najtaniej długi majowy weekend można spędzić w Skopje, Tiranie, Kijowie, Belgradzie, Zagrzebiu, Kiszyniowie i Bukareszcie. W miastach tych za nocleg dla dwóch osób w hotelu przyjdzie zapłacić od 250 do 300 złotych.

Najmniej turystów przyciągają Tirana i Skopje. Obłożenie w tych lokalizacjach wynosi zaledwie 30 i 56 procent.

Z kolei największą popularnością cieszą się Monako, Londyn, Amsterdam, Kopenhaga i Budapeszt. W węgierskiej stolicy obłożenie hoteli wynosi 99 procent a nocleg dla dwóch osób kosztuje prawie 1,3 tys. złotych. W pozostałych wspomnianych miastach doba hotelowa wyceniona jest średnio na ponad 1,2 tys. złotych. W Londynie jest to ponad 1,5 tys. złotych, a w Monako – ponad 2,1 tys. złotych.

W analizie uwzględniono okres od 29 kwietnia do 3 maja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kreml odblokowuje loty do Egiptu. Na początek – do Kairu

Po dwóch latach przerwy z Rosji znów mają latać samoloty do Kairu. Zapowiedział to ...

Grecos: Mamy katalog inny niż wszyscy

Hotele uporządkowane nie według kierunków, ale według rodzajów – to charakterystyczna cecha katalogu biura ...

Polacy poddani kwarantannie na Cyprze Północnym czują się dobrze

Polscy turyści, którzy przyjechali odpoczywać do hotelu na Cyprze Północnym, ale muszą tam przejść ...

Wielka Brytania znosi kwarantannę. Ale nie dla wszystkich

Od 6 lipca Wielka Brytania rezygnuje z dwutygodniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających do tego ...

Santa Barbara zagrożona przez ogień

Już ponad 900 budynków w Kalifornii strawił pożar oceniany jako jeden z największych w ...

Lotniska Orlando i Fort Lauderdale czekają na Irmę

Porty lotnicze Orlando i Fort Lauderdale będą zamknięte od soboty wieczorem – poinformowała telewizja ...