Jednogwiazdkowe hotele coraz droższe

Pixabay

Tylko 14 złotych dzieliło w kwietniu średnią cenę noclegu w hotelach jedno- i dwugwiazdkowych – podaje serwis Hotele.pl

Jak informuje serwis w najnowszym raporcie, w kwietniu średnia cena noclegu w polskich hotelach wyniosła nieco ponad 194 złote, co oznacza wzrost rok do roku o 8,35 procent.

Tak jak w lutym wzrost najmocniej odczuli klienci rezerwujący hotele o standardzie jednej gwiazdki (52,45 procent, do 154 złotych 51 groszy) i w hotelach pięciogwiazdkowych (30,54 procent, do 420 złotych 26 groszy). Niewielki spadek średniej ceny noclegu (0,55 procent, do 153 złotych 72 groszy) zanotowano jedynie w przypadku obiektów niekategoryzowanych.

W kwietniu umocniła się pozycja hoteli trzygwiazdkowych. Obiekty o tym standardzie wybrało 49,29 procent użytkowników serwisu Hotele.pl, co w porównaniu z zeszłym rokiem oznacza wzrost o 1,13 punktu procentowego. Największy wzrost udziału w łącznej liczbie rezerwacji odnotowały jednak obiekty niekategoryzowane (wzrost o 2,18 punktu procentowego, do 15,07 procent udziału). Największą stratę w rynku rezerwacji odnotowano w przypadku hoteli czterogwiazdkowych, których udział zmalał o 1,36 punktu procentowego, do 19,34 procent.

W kwietniu, w porównaniu z czwartym miesiącem roku 2016, największy wzrost liczby rezerwacji zanotowały hotele w Gdańsku, których udział we wszystkich rezerwacjach zwiększył się o 0,95 punktu procentowego i sięgnął 3,8 procent. Częściej rezerwowano również hotele w Warszawie (wzrost o 0,7 punktu procentowego, do 26,6 procent) i w Łodzi (wzrost o 0,37 punktu procentowego, do 3,3 procent).

Spośród najczęściej wybieranych miast, drugi miesiąc z rzędu znaczny spadek udziału zanotował Wrocław (spadek o 1,38 punktu procentowego, do 7,8 procent) i Poznań (spadek o 1,12 punktu procentowego, do 5 procent).

Klienci serwisu Hotele.pl rezerwowali nocleg średnio na 9,8 dnia przed planowaną datą przybycia, czyli o dzień wcześniej niż w kwietniu 2016 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow sprzedał 6 procent więcej wyjazdów

Przychody ze sprzedaży imprez turystycznych w czerwcu wyniosły 210,5 mln złotych, czyli były większe ...

Itaka zwiększa zamówienie w Enter Airze

Czarterowy przewoźnik Enter Air i biuro podróży Itaka podpisały aneks do umowy o współpracy ...

Rekordowy wynik PKP Intercity. Będzie Wi-Fi w pendolino

PKP Intercity osiągnęło w 2016 r. najwyższe przychody przewozowe w historii, uzyskując wynik na ...

Hilton szykuje pierwszy hotel w Toruniu

Hotel na toruńskim Starym Mieście będzie działał pod szyldem Hilton Garden Inn i ma ...

Radisson Hotel & Suites otworzył podwoje w Gdańsku

Nowo otwarty w zabytkowej części miasta Radisson Hotel & Suites, Gdańsk jest pierwszym hotelem ...

Ponad miliard złotych zaległości

Bardzo dobra koniunktura gospodarcza, rekordowo niskie bezrobocie, rosnące wynagrodzenia, którym towarzyszy rosnące znaczenie turystyczne, ...